To my wychowamy Kościół

Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: 2021-06-21
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788382010718
Liczba stron: 320
Tytuł oryginału: polski

Ocena: 5 (1 głosów)

Inspirujące rozmowy o Kościele, który wychowuje i jest wychowywany.
Wśród pytań na temat przyszłości Kościoła coraz częściej pojawia się pytanie o rolę kobiet we wspólnocie ludzi wierzących. Stosunkowo rzadko jednak pyta się kobiety o ich osobiste doświadczenie wiary i wątpliwości oraz wyzwania, które się z wiarą łączą. Kim jest dla kobiet Jezus Chrystus i gdzie się z Nim spotykają? Jaką wiarę chcą przekazać swoim dzieciom? Czego oczekują od Kościoła, a co chciałyby Kościołowi dać? Jak opowiadają o Bogu innym kobietom? Takie pytania odważyła się zadać swoim rozmówczyniom Magdalena Kędzierska-Zaporowska. W ich bardzo osobistych rozmowach padło wiele różnych i nieoczywistych odpowiedzi, które mogą stanowić inspirację dla wszystkich wierzących - zarówno kobiet, jak i mężczyzn.
Kobiety także dziś rozmawiają ze Zmartwychwstałym i także dziś wzywane są, by przekazywać światu Dobrą Nowinę o miłości Boga do człowieka - jako matki, wychowawczynie, nauczycielki, publicystki. Warto wsłuchać się w tę ich fascynującą opowieść. To tą opowieścią wychowują Kościół.
Magdalena Kędzierska-Zaporowska - absolwentka edytorstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, od kilkunastu lat współpracująca z największymi polskimi wydawnictwami. Autorka wywiadu z o. dr. hab. Andrzejem Jastrzębskim "Po pierwsze pomagać. O burzliwym związku psychologii i wiary", książek dla dzieci "Baśka Murmańska" oraz "Dwadzieścia tajemnic Maryi" i związanych z nimi projektów edukacyjnych, a także zbioru modlitw "Umiłowane przez Boga". Obecnie sekretarz redakcji Wydawnictwa eSPe.

Tagi:

Kup książkę To my wychowamy Kościół

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - To my wychowamy Kościół

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2021-06-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Generalnie książka była ciekawa i inspirująca. W trakcie tej lektury przemyślałam sobie kilka spraw na temat mojego stosunku do tego w co wiarzę. Z niektórymi bohaterkami, dokładnie dwoma nie do końca się zgadzałam, to znaczy moim zdaniem w zły sposób podeszły do jednego zagadnienia. Jednak to moja subiektywna opinia. W końcu każdy z nas ma inne doświadczenia, dorastał w innym środowisku, ma inny pogląd na świat itp.
Był też wywiad, którego do końca nie zrozumiałam. Był najeżony zwrotami, które były dla mnie nie do końca jasne. Pozostałe natomiast były napisane językiem prostym także nie dało się nie zrozumieć co poszczególne bohaterki chciały nam, czytelnikom przekazać. Przez ten jasny przekaz mogłam lepiej zrozumieć ich motywację, ich rozumienie tego co wyznają i tego co ich ,,boli’’. Dzięki bohaterkom uświadomiłam sobie, że jest więcej osób takich jak ja, wierzących, ale dostrzegających także ciemną stronę Kościoła. Tak. To prawda. Dlatego nie rozumiem jak ktoś może oskarżać mnie o działania Kościoła w przeszłości lub twierdzi, że jestem winna pedofilii w Kościele. Powód? Jestem wierząca. To krzywdzące. Widzę też błędy jeśli chodzi o podejście do młodych oraz kondycję Kościoła rozumianą w tym momencie jako instytucja.
Dzięki książce dostrzegłam, że mogę zrobić wiele dobrego jako kobieta. Kobiety wcale nie są takie bezradne na jakie świat chce ich wykreować. Może dzięki temu Kościół rozumiany jako wspólnota ludzi oczyści się z osób, które mu szkodzą? Może naprawimy błędy? Może Kościół odnowi się? W końcu to jaka będzie jego przyszłość zależy od nas samych. Ostatecznie to my go wychowujemy, bo Kościół to nie tylko instytucja, ale wspólnota ludzi ochrzczonych tych co byli przed nami, żyjących obecnie i tych, którzy dopiero urodzą się i zostaną ochrzczeni. I przez to my mamy na niego wpływ, bo my uczymy nasze dzieci wartości i dajemy świadectwo wszystkim wokół.
Czy ją polecam? Raczej tak. Wiem, że dla niektórych czas spędzony z tą książką, będzie jawił się jako strata czasu, ale dla mnie stała się inspiracją do wielu przemyśleń.

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy