To nie koniec

Ocena: 4.5 (6 g³osów)

Gdy staczasz siê na dno, pojawia siê ONA. Mi³o¶æ, dla której warto walczyæ.

Okoliczno¶ci pierwszego spotkania Laili i Jakuba nie wró¿± ich znajomo¶ci niczego dobrego. M³oda kobieta w³a¶nie próbuje posklejaæ swoje serce w ca³o¶æ po tym, jak zdradzi³ j± ukochany. Na domiar z³ego wredna kuzynka Wanda, która nigdy nie przepada³a za Lail±, ponownie stara siê uprzykrzyæ jej ¿ycie.

Tymczasem natrêtny, a jednocze¶nie intryguj±cy nieznajomy robi wszystko, by zbli¿yæ siê do tej, któr± sobie upatrzy³. I wkrótce dopnie swego: Laila za namow± przyjació³ki pozwala mu na coraz wiêcej, a wkrótce nawi±zuje z nim romans. Nie podejrzewa, ¿e w³a¶nie podjê³a decyzjê, która w tragiczny sposób wp³ynie na ca³e jej ¿ycie, a Jakub jest tylko czê¶ci± uknutej z nienawi¶ci intrygi…

Informacje dodatkowe o To nie koniec:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2023-01-25

wiêcej

Kup ksi±¿kê To nie koniec

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

To nie koniec - opinie o ksi±¿ce

Laila w dzieciñstwie straci³a rodziców, a ni± zajêli siê krewni w rodzinnym Raszynie. Nie by³ to czas piêkny i beztroski, a wrêcz przeciwnie. Na co dzieñ by³a poni¿ana zarówno przez ciotkê, jak i jej córkê. Adam pojawi³ siê w jej ¿yciu, pomagaj±c jej, zabieraj±c z tego ¶rodowiska.
Od tamtych zdarzeñ minê³o sporo czasu. Laila wraz z Adamem mieszka w Koszalinie. Z przyjacielem prowadzi ksiêgarnie i mo¿na by pomy¶leæ, ¿e jej ¿ycie w koñcu siê u³o¿y³o. Niestety nic bardziej mylnego. Zwi±zek z Adamem nie jest idealny, on jest gwiazd± rocka, zdradza j± z fankami, a wszelkie u¿ywki nie s± mu obce. Mino, wszystko ona nadal z nim jest, chocia¿ o wszystkim doskonale wie. Jednak nadchodzi moment, w którym ostatnia granica zostaje przekroczona. Kiedy przy³apuje swojego mê¿czyznê ze znienawidzon± kuzynk±, w jednoznacznej sytuacji, powiedzia³a do¶æ.
Laila chce zacz±æ wszystko od nowa, odnale¼æ w koñcu swoje miejsce na ziemi, gdzie bêdzie po prostu szczê¶liwa. W jej ¿yciu pojawia siê Jakub, na którego dziwnym trafem do¶æ czêsto trafia. Co prawda na pocz±tku nie zamierza siê do niego zbli¿aæ, jednak namówiona przez przyjació³kê postanawia daæ mu szansê. Czy to by³a dobra decyzja? ¯ycie szykuje jej wiele niespodzianek i niestety nie bêdzie to mi³e. Co takiego siê stanie? Na dodatek okazuje siê, ¿e przyjaciel ma przed ni± sekrety. Jakie? Czy Laila w koñcu bêdzie szczê¶liwa? Czy poradzi sobie z kolejnymi przeciwno¶ciami losu? Jak potoczy siê jej znajomo¶æ z Jakubem?

Kolejna historia o mi³o¶ci? Po czê¶ci tak jednak w tej ksi±¿ce znajdziemy du¿o wiêcej. To historia o m³odej dziewczynie, której ¿ycie nie oszczêdza, pe³na tajemnic, sekretów, niedomówieñ, a jednocze¶nie nadziei, przyja¼ni. Mnie siê podoba³a, a podczas czytania towarzyszy³o mi wiele emocji.
Pocz±tkowo czytamy j± oczami Laily, jednak pó¼niej równie¿ Jakuba oraz przyjaciela kobiety – Bruna. To bardzo wiele wnosi do ksi±¿ki, pozwala nie tylko poznaæ bli¿ej mêskich bohaterów, ale równie¿ zrozumieæ ich niektóre decyzje.

Laila jest bohaterk± ciekaw±, daj±c± siê lubiæ. Nie zdradzê wam wiêcej ani o niej, ani o Jakubie i Brunie, ni¿ we wcze¶niejszej czê¶ci recenzji. Powiem tylko tyle, ¿e moim zdaniem s± to bohaterowie dobrze wykreowani.

„To nie koniec” to ksi±¿ka, z któr± spêdzi³am mi³o czas, a historia, jak± w niej znalaz³am, spodoba³a mi siê, polecam.

Recenzja pojawi³a siê równie¿ na moim blogu - Mama, ¿ona - KOBIETA

Avatar u¿ytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2023-03-04, Ocena: 6, Przeczyta³em,

¯ycie Laili , g³ównej bohaterki ksi±¿ki To nie koniec , od pocz±tku by³o bardzo trudne.

Po ¶mierci rodziców trafi³a pod opiekê wujostwa, lecz choæ brat jej zmar³ego taty bardzo j± kocha³ i stara³ siê zapewniæ wszystko co najlepsze zajêty prac± nie móg³ ochroniæ bratanicy przed pod³o¶ci± swojej ¿ony, a przede wszystkim córki- Wandy.

M³oda kobieta wyrwawszy siê z domowego piek³a u³o¿y³a sobie ¿ycie u boku muzyka - Adama. Spragniona mi³o¶ci nie dostrzega³a jednak licznych wad partnera, lecz zdrada ,któr± mê¿czyzna bagatelizuje jest ostatecznym ciosem koñcz±cym tê relacjê.

Pocz±tkowo pogr±¿ona w marazmie Tomaszewska nie potrafi sobie poradziæ z emocjami i szuka ucieczki w pracê.

Bez skutku.

Nieoczekiwanie na jej drodze staje jednak kto¶ inny. Tajemniczy Jakub pocz±tkowo nie stwarza najlepszego wra¿enia.

Mê¿czyzna jest jednak nieugiêty i przez ca³y czas d±¿y do tego by lepiej poznaæ Lailê.

Co siê za tym kryje?

Czy mi³o¶æ Kuby i Laili oka¿e siê prawdziwa?

Jakie sekrety skrywa przesz³o¶æ mê¿czyzny?

Siêgaj±c po debiutanck± powie¶æ Pauliny Nowak oczekiwa³am dobrego, choæ w gruncie rzeczy przewidywalnego romansu.

Tymczasem fabu³a tej ksi±¿ki mnie bardzo pozytywnie zaskoczy³a. Otrzyma³am bowiem koktajl emocji. Od wzruszenia, poprzez ból, zaskoczenie i napiêcie.

Pióro autorki w sposób niewymuszony i lekki ³±czy w±tki sensacyjne i romantyczne. Bardzo podoba³a mi siê te¿ jêzyk jakim pos³uguje siê Pani Paulina. Jest bardzo ³atwy w odbiorze lecz przemy¶lany.

Zakoñczenie historii sugeruje ci±g dalszy.. na który czekam z niecierpliwo¶ci±.

Z przyjemno¶ci± polecê ten tytu³ tym z Was którzy szukaj± czego¶ niezwykle porywaj±cego, co poch³onie bez reszty. ❤️

¯ycie ma to do siebie, ¿e potrafi zaskakiwaæ, w momencie, w którym najmniej siê tego spodziewamy. Spada na nas znienacka, co¶, na co nie mamy wp³ywu i nie zawsze jest to co¶ dobrego.

G³ówna bohaterka to Laila, która prowadzi ksiêgarniê ze swoim przyjacielem Brunonem. Dziewczyna jest w wieloletnim zwi±zku z Adamem muzykiem, którego kariera zaczê³a nabieraæ zwrotnego tempa. Ch³opak zach³ysn±³ siê popularno¶ci± i ich zwi±zek zosta³ wystawiony na próbê, pojawiaj± siê rysy i w koñcu siê rozpada. Gdy kobieta leczy z³amane serce, jest w rozpaczy, my¶li, ¿e ju¿ nic dobrego nie mo¿e j± spotkaæ. Wtedy przypadkiem w jej ¿yciu pojawia siê tajemniczy, nieziemsko przystojny Jakub. Tak mocno pragnê³a mi³o¶ci, ¿e od razu nieznanego mê¿czyznê obdarza wielkim uczuciem. Kim tak naprawdê jest Jakub?

Pocz±tek to jak Ocean Spokojny, Laila, ci±gle po czym¶ rozpacza³a, zalewa³a siê ³zami. Gdy ju¿ zu¿yje ca³e pude³ko chusteczek, leci do baru, ¿eby odreagowaæ. Po upojnych nocach ci±gle traci kontakt z rzeczywisto¶ci± i na drugi dzieñ nic nie pamiêta. W tej czê¶ci g³ówna bohaterka strasznie mnie irytowa³a, nie umia³am znale¼æ z ni± wiêzi. Jednak w drugiej po³owie ksi±¿ki autorka zarzuca nas wyd±¿eniami, nag³y zwrot akcji, zaskoczenie totalne. Pojawia siê w±tek romantyczny, mafia, handel kobietami, narkotyki, porwania, s³u¿by bezpieczeñstwa. Na jaw wychodz± nieznane tajemnice rodzinne, wszystko wywraca siê do góry nogami.

Ca³a fabu³a to jak poci±g wyruszaj±cy ze stacji. Najpierw powoli, spokojnie z pewnym oci±ganiem rusza, w pewnym momencie zaczyna przy¶pieszaæ i pêdzi, pêdzi, …. Podczas podró¿y spotykamy ró¿nych wspó³pasa¿erów tych mi³ych i tych niekulturalnych, a obrazy za oknem zmieniaj± siê jak w kalejdoskopie.

,,To nie koniec” ksi±¿ka, któr± czyta siê szybko, napisana jest prostym i zrozumia³ym jêzykiem. Ca³± historiê poznajemy z perspektywy dwójki bohaterów, co zachêca do czytania. Romans, który dostarczy nam sporo dobrej zabawy. Jest to debiut i do nich podchodzê inaczej.
Ksi±¿ka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

"To nie koniec" To debiut, który nie zachwyca, ale nie wypada te¿ najgorzej.
Laila To m³oda dziewczyna, która po ¶mierci rodziców wychowywana by³a przez wujostwo. Jednak tylko wuj darzy³ dziewczynê sympati±,  natomiast ciotka wraz z ich córk± Wand±,  robi³a wszystko aby uprzykrzyæ jej ¿ycie.
Laila gdy doros³a postanowi³a siê odci±æ i wraz ze swym przyjacielem Brunem za³o¿y³a ksiêgarnie,  która ca³kiem nie¼le prosperowa³a.  ¯ycie prywatne uk³ada³a sobie u boku muzyka Adama, który jednak zatraci³ siê w ¶wiecie rozrywek, co spowodowa³o rozpad ich zwi±zku. Gwo¼dziem do tego okaza³a siê zdrada Adama z Wand±,  której dziewczyna nie by³a w stanie wybaczyæ.  Jednak szybko znalaz³a pocieszenie w ramionach tajemniczego Jakuba, który nie do koñca by³ tym za kogo siê podawa³.
Siêgaj±c po ten tytu³ spodziewa³am siê dostaæ wy³±cznie romansu, a jednak autorka serwuje tutaj ostry rollercoster emocjonalny. ¦wiat mafijny, w którym nie brakuje przestêpczo¶ci,  handlu narkotykami, a nawet lud¼mi.  Wand±, która okazuje siê staæ na czele mafijnego ¶wiata dos³ownie trzêsie nim i sieje postrach zarówno w¶ród znajomych jak I w ca³ym mafijnym ¶wiecie.
My¶lê,  ¿e autorka mia³a ¶wietny pomys³ na ksi±¿kê,  napisa³a j± bardzo prostym jêzykiem, co pozwala czytaæ i doskonale wszystko rozumieæ.  Niemniej jednak mnie nieco przeszkadza³o to, ¿e Wand± mog³a dos³ownie wszystko, wszyscy siê jej bali i nikt nic nie potrafi³ zrobiæ z jej zachowaniem. Jej pole dzia³ania by³o bardzo szerokie, co nieco razi³o, bo My¶lê, ¿e na ¶wiecie nie ma nadludzi, których boj± siê wszyscy, a sami s± niezniszczalni. Laila to typowa szara myszka, która ³atwo ufa ludziom i bardzo szybko oddala swe serce Jakubowi, mimo i¿ dopiero co Adam je dos³ownie z³ama³.
Dla mnie znalaz³a siê kilka niuansów,  które sprawi³y,  ¿e ksi±¿ka sta³a nieco nierealna, choæ uwa¿am ¿e histori± mia³a naprawdê ogromny potencja³,  a wydarzenia toczy³y siê w zaskakuj±cym tempie i na nudê zdecydowanie nie mo¿na by³o narzekaæ.
Choæ nie jest to tytu³ idealny, to nie jest te¿ z³y. My¶lê ¿e doczekamy siê kontynuacji losów bohaterów,  a przynajmniej zakoñczenie zdecydowanie na yo wskazuje.
Ksi±¿kê otrzyma³am z Klubu Recenzenta serwisu nakanapaie.pl, za co serdecznie dziêkujê.

"Gdy staczasz siê na dno, pojawia siê ona. Mi³o¶æ, dla której warto walczyæ".
Laila nie mia³a ³atwego ¿ycia. Po ¶mierci rodziców wychowywana by³a przez wujostwo. Tylko wujek okazywa³ dziewczynie mi³o¶æ. Wredna kuzynka Wanda zawsze podk³ada³a k³ody pod nogi. Ale Laila pozbiera³a siê, prowadzi ksiêgarniê ze swoim przyjacielem Brunonem. W jej zwi±zku z Adamem pojawiaj± siê rysy i w koñcu zwi±zek siê rozpada. Kobieta leczy z³amane serce. Wtedy na horyzoncie pojawia siê Jakub. Ich znajomo¶æ powili przemienia siê w gor±cy romans, chod¼ Laila nie wie prawie nic o swoim tajemniczym wybranku. Kim tak naprawdê jest Jakub? Czy jest tylko czê¶ci± uknutej z nienawi¶ci intrygi? A co ukrywa Wanda?
Muszê przyznaæ, ¿e zaczynaj±c czytaæ tê ksi±¿kê spodziewa³am siê tylko zwyk³ego romansu. G³upiutka dziewczyna rozpacza po stracie ukochanego i wpakowuje siê w kolejny zwi±zek bez przysz³o¶ci. Dodatkowo sceny erotyczne mnie ¶mieszy³y: "zaczê³am uje¿d¿aæ jego ogiera niczym na wy¶cigach konnych." "My¶la³am, ¿e bez za¿enowania za³aduje mi sw± lufê." Ale po czytaniu dalej okaza³o siê, ¿e to jest ca³kiem ciekawa i trzymaj±ca w napiêciu ksi±¿ka. Nie spodziewa³am siê takich akcji. I nic nie jest takie jakim siê wydaje. Pojawia siê mafia, handel lud¼mi, narkotyki, porwania. Na jaw wychodz± ró¿ne fakty, tajemnice rodzinne. Autorka nie raz w swojej powie¶ci zaskoczy czytelnika nag³ymi zwrotami akcji. Ksi±¿ka napisana jest prostym, zrozumia³ym jêzykiem dlatego tak szybko i dobrze siê czyta. Pocz±tek ksi±¿ki mo¿e nie powala, ale za to pó¼niej du¿o siê dzieje. Gratulujê autorce pomys³u oraz wykonania.
A zakoñczenie? Tego siê nie spodziewa³am. I kompletnie mnie zaskoczy³o. Wydawa³o siê, ¿e wszystko jest skoñczone, a tu taka niespodzianka. Na pewno mo¿na liczyæ na kontynuacjê, a w ¿yciu bohaterów du¿o siê namiesza. Pozostaje wiele pytañ bez odpowiedzi i mam nadziejê, ¿e w kolejnej czê¶ci czytelnicy dostan± na nie odpowied¼.
Ksi±¿kê uwa¿am, ¿e ciekawy debiut i czekam na kolejne powie¶ci.

,,Nikt z nas nie jest wystarczaj±co dobry, ani nigdy nie jest za pó¼no,

by d±¿yæ do przemiany."

¯ycie potrafi nie raz serwowaæ nam wiele niezbyt przyjemnych wydarzeñ, które wydaj± siê nie mieæ koñca. Ledwie poradzimy sobie z jednym problemem, a ju¿ pojawiaj± siê nowe k³opoty i zmartwienia. Wówczas warto mieæ przy sobie kogo¶, kto zawsze pomo¿e wydostaæ siê z tarapatów. Bohaterka ksi±¿ki ,,To nie koniec" te¿ nie mia³a ³atwo, gdy¿ czêsto jej droga ¿yciowa wiod³a pod górkê, ale z pomoc± przyjaciela i mi³o¶ci uda³o siê jej stan±æ na nogi. Ale nikt nie wie, na jak d³ugo...

Laila Tomaszewska prowadzi razem ze swoim przyjacielem z dzieciñstwa, Bruno, ksiêgarniê. Jej ¿ycie toczy siê pomiêdzy prac± a zwi±zkiem z Adamem, ,,gwiazd±" rocka, który nie stroni on od u¿ywek i przypadkowego seksu z fankami. Ona zna jego s³abo¶ci, ale mimo to ca³y czas tkwi u jego boku od kilku lat. Kiedy¶ Adam by³ dla niej ratunkiem i wyzwoleniem od toksycznego ¶rodowiska, gdy po ¶mierci rodziców opiekowali siê ni± krewni w rodzinnym Raszynie. Jednak nie by³o to szczê¶liwe dzieciñstwo, gdy¿ ciotka i jej córka Wanda wci±¿ j± poni¿a³y, pogardza³y ni±, dawa³y jej odczuæ, ¿e nie jest warta niczego lepszego. O tym okresie jej dzieciñstwa dowiadujemy siê stopniowo w trakcie poznawania tej historii.

Tego dnia, gdy j± poznajemy, Adam ponownie wraca do domu pod wp³ywem alkoholu. Laila ma tego do¶æ i postanawia zerwaæ z nim zwi±zek i u³o¿yæ sobie ¿ycie na nowo. Szalê przewa¿a spotkanie go w objêciach bezwzglêdnej i znienawidzonej kuzynki Wandy, która niespodziewanie zjawi³a siê w Koszalinie. Niemal w tym samym czasie pojawia siê Jakub, który przynosi niej zgubê, organizer pozostawiony w autobusie kilka dni wcze¶niej. Jest on akurat ¶wiadkiem k³ótni Laili i Adama, wiêc od razu móg³ poznaæ jej ostry charakter. Jego zachowanie przy pierwszym spotkaniu jest dziwne, gdy¿ nie mówi zbyt wiele, a tylko stwierdza, ¿e ma ona ciêty jêzyk. Ich ponowne spotkanie równie¿ nie przebiega zbyt pozytywnie, ale w koñcu Laila przekonuje siê do przystojnego nieznajomego i dosyæ szybko zaczyna miêdzy nimi pojawiaæ siê mocne uczucie. Laila ponownie zaczyna wierzyæ w mi³o¶æ, odzyskuje rado¶æ ¿ycia, ale wkrótce okazuje siê, ¿e to nie koniec jej k³opotów, a dopiero pocz±tek.

Jakub od pocz±tku by³ tajemniczy, nie mówi³ za du¿o o sobie i to ju¿ wydawa³o siê mi podejrzane, wiêc nie od razu zdoby³ moj± sympatiê. Natomiast bardzo polubi³am Bruno, którego Laila traktuje po bratersku, ale wyra¼nie widaæ, ¿e on wobec niej ¿ywi znacznie g³êbsze uczucia. Z kolei Laila mnie denerwowa³a swoim skupieniem na sobie, u¿alaniem siê, rozpamiêtywaniem przesz³o¶ci. Nie zauwa¿a, ¿e z jej przyjacielem dzieje siê co¶ niedobrego, mimo ¿e on dawa³ jej to do zrozumienia. Nie dostrzega te¿ sygna³ów ostrzegawczych, ¿e co¶ jest nie w porz±dku.

Zaczynaj±c poznawaæ tê historiê odnosi³am wra¿enie, ¿e czeka mnie kolejna, typowa opowie¶æ o mi³o¶ci i zwi±zanych z ni± perypetiach. Wszystko zaczyna³o siê standardowo, by w trakcie zmieniæ siê w ekscytuj±cy i emocjonalny splot zdarzeñ, w który wpl±tana zostaje g³ówna bohaterka.

Fabu³a pocz±tkowo pokazywana jest poprzez prze¿ycia Laili, wiêc nie znali¶my pobudek kieruj±cych dzia³aniami pozosta³ych osób. Dopiero mniej wiêcej od po³owy ksi±¿ki zaczynamy poznawaæ wydarzenia z drugiej strony, gdy¿ do g³osu dochodzi Jakub i Bruno, by rozja¶niæ nam nieco sytuacjê. Robi siê tajemniczo i niebezpiecznie, tym bardziej, ¿e losy Laili s± niewiadome. Zdecydowanie od tego momentu powie¶æ nabiera bardziej dynamicznego tempa, a wiêc jest bardziej wci±gaj±ca i ekscytuj±ca. Ze zwyk³ego, przewidywalnego romansu przeistoczy³a siê w pêdz±c± maszynê zdarzeñ.

,,To nie koniec" to powie¶æ z bardzo p³ynn± akcj±, która przyspiesza, gdy w w±tek romansu wkradaj± siê mafijno-kryminalne zdarzenia spowodowane sprytnie u³o¿on± intryg±. Nic nie wskazywa³o na to, ¿e jest to debiut pani Pauliny Nowak, gdy¿ powie¶æ zosta³a napisana w sposób przemy¶lany, z dobrze u³o¿onymi w±tkami, które w odpowiednim momencie wy³aniaj± siê z ca³o¶ci. Zaskoczy³a mnie ca³kowicie t± histori±, gdy¿ nie by³am przygotowana na tak ogromn± ilo¶æ emocji i napiêcia, gdy zaczyna³am poznawaæ pierwsze rozdzia³y ksi±¿ki.

Tytu³ ksi±¿ki ma w tym przypadku podwójne znaczenie. Pierwsze to sytuacja Laili, która wpada wci±¿ w k³opoty i ci±gle nie widaæ ich koñca. Ledwo zd±¿y³a u³o¿yæ sobie ¿ycie, gdy ponownie musi posprz±taæ ba³agan po kolejnych burzliwych zdarzeniach. Drugie znaczenie tytu³u to obietnica kontynuacji, gdy¿ fina³owe sceny sugeruj±, ¿e nie jest to koniec tej historii, gdy¿ z pewno¶ci± tak to nie mo¿e siê skoñczyæ. Wprawdzie na ok³adce nie ma na ten temat ¿adnej informacji, jednak mam nadziejê, ¿e wkrótce poznamy ci±g dalszy losów Jakuba i Laili oraz pozosta³ych bohaterów, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych.

Inne ksi±¿ki autora
Serce za serce
Paulina Nowak0
Ok³adka ksi±zki - Serce za serce

¦wiat mody, b³ysków fleszy, piêknych ludzi, po¿±dania i ogromnych pieniêdzy bywa niewystarczaj±cy, by zachowaæ pozorne szczê¶cie. Berenika, w³a¶cicielka...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Fa³szywa królowa