To, o czym nie wiesz

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2017-07-17
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788381160988
Liczba stron: 398
Tytuł oryginału: What You Dont Know

Ocena: 5 (1 głosów)

Znakomicie napisany mroczny thriller o szalonym seryjnymi zabójcy i parze nietypowych detektywów

Detektyw z Denver, Paul Hoskins, nie był ofiarą seryjnego mordercy, Jacky Seever'a. Hoskinsowi udało się rozwiązać jego sprawę, ale nie umie on pozbyć się wewnętrznych poranień. Przed sprawą Seever'a był innym człowiekiem. Lepszym człowiekiem. Seever wydarł jednak lepszą część jego jestestwa.

Sammie Peterson była asem reportażu, która zasłynęła dzięki historii o trzydziestu trzech ciałach znalezionych w zakamarkach domu Jacky Seever'a. Teraz bierze środki antydepresyjne  i pracuje, sprzedając kosmetyki.

Seever został skazany i w więzieniu oczekuje na wykonanie wyroku. Minęło siedem lat i w mieście pojawia się nowy przybysz, naśladowca, którego zbrodnie przerażająco przypominają te popełnione przez Seever'a. Hoskins i Peterson ponownie zostają zaangażowani w śledztwo...

,,Wspaniałe postacie, spektakularne dialogi, chwytliwa, przerażająca fabuła plus błyski humoru dla chwilowego oddechu. Ta książka ma wszystko to, co powinien mieć rasowy thriller. Trudno uwierzyć, że to debiutancka powieść Chaney".

Chris Pavone, autor bestsellerów Podróżnik i Wypadek

Kup książkę To, o czym nie wiesz

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - To, o czym nie wiesz

Avatar użytkownika - zyjeboczytam
zyjeboczytam
Przeczytane:,
Rekomendacja Ryszarda Ćwirleja oraz ciekawy opis reklamowy, zachęciły mnie do sięgnięcia po debiut Joann Chaney "To, o czym nie wiesz". Mroczny thriller ze średnią okładką, okazał się całkiem dobrą lekturą, choć przyznam, nie od początku tak o nim myślałam. 
Książka podzielona jest na jedenaście rozdziałów,  z których pierwszy ma ponad pięćdziesiąt stron i stanowi, tak jakby pierwszą cześć. Na początku poznajemy dość dziwnych i mało dobranych detektywów Ralpha Lorena i Paula Hoskinsa, którzy zajmują się śledzeniem, wydawać by się mogło krystalicznego człowieka, jakim jest szanowany właściciel kilku restauracji Jacky Seever. Odwiedzają go w domu z nakazem przeszukania, w celu znalezienia narkotyków. Cel przeszukania okazuje się całkiem inny - znajdują bowiem zakopane w węźle sanitarnym domu - uwaga - trzydzieści jeden ofiar. Makabryczne odkrycie.    Oprócz detektywów jest jeszcze dziennikarka Sammie Peterson, która ma romans z Hoskinsem i dzięki temu dostęp do wszelkich informacji śledztwa, o których informuje społeczeństwo Denver w artykułach do "Posta".  Także ważną postacią i najbardziej mnie intrygującą jest Gloria - żona Seevera.   Pierwszy rozdział zamyka całą sprawę z Seeversem, który zostaje skazany na karę śmierci i czeka na jej wykonanie w więzieniu.    Co więc znajdziemy na kolejnych stronach książki? Otóż po siedmiu latach zaczynają ginąć osoby, które były powiązane z Seeversem. Ktoś po prostu go naśladuje. Nasi detektywi i dziennikarka w międzyczasie pokomplikowali sobie życie, ale nowa sprawa "Zabójcy z drugiej ręki" jest dla nich szansą na powrót do lepszej rzeczywistości. 
Na początku narracja i prowadzenie akcji wydało mi się nudne, ale z czasem wciągnęłam się bardzo. Jak już wspomniałam, najbardziej intrygowała mnie Gloria. Był dla mnie nie do wyobrażenia fakt, iż nic nie wiedziała o poczynaniach swojego męża. Pozostali bohaterowie, nie zdobyli mojej sympatii i momentami bardzo mnie irytowali.    Książka nie jest, aż tak bardzo mroczna, natomiast dużo w niej męskich odzywek o tematyce seksualnej. Dla mnie na granicy dobrego smaku.    Według mnie jest to udany debiut. Opowieść i bohaterzy wzbudzają emocje, a o to przecież chodzi.    http://zyje-bo-czytam.blogspot.com/2017/09/to-o-czym-nie-wiesz-joann-chaney.html
Link do opinii
Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2017-09-13, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

"Może to nie tak, że pozwolił jej żyć, tylko jej śmierć opóźniła się w czasie. Udało się jej odsunąć to o parę lat, lecz śmierć była jej pisana. Człowiek może się skryć przed przeznaczeniem na pewien czas, ale go nie uniknie."

Kolejny raz przekonuję się, że otwartość na sięganie po debiuty literackie okazuje się bardzo korzystna. Dzięki temu, że dałam książce szansę, zyskałam możliwość przeżycia fascynującej przygody czytelniczej. Pierwsze co wzbudziło mój pozytywny odbiór, to niezwykły pomysł na fabułę, bo tam gdzie zazwyczaj kończy się thriller lub kryminał, ta powieść tak naprawdę dopiero zaczyna się. Obserwujemy, jak zmieniło się życie dwójki detektywów, którzy przed siedmioma laty złapali brutalnego seryjnego mordercę, jak radzą sobie w codziennym życiu osoby, które wymknęły się z rąk śmierci, zdołały uciec złowieszczemu przeznaczeniu, wyrwać się ze szponów zabójcy. Czy ich wspomnienia wyblakły? Czy zdołały zapomnieć o tym, co je spotkało, nie wracać do tego, co było?

Traumatyczne przeżycia ofiar, którymi kiedyś intensywnie interesowały się środki masowego przekazu, odeszły w niepamięć, jak wiele nierozwiązanych spraw zapisanych na kartkach gromadzonych w zakurzonych teczkach składowanych w piwnicznych archiwach siedzib policyjnych. Jednak na nowo ożywają za sprawą kilku mających obecnie miejsce podobnych zabójstw łączących się z oczekującym w więzieniu na wyrok śmierci mordercą. Dziennikarka relacjonująca dawne zbrodnie, odsunięta z czasem od pracy w gazecie, błyskawicznie powraca do przedstawiania nowego scenariusza zdarzeń. Śledczy znów wikłają się w skomplikowaną sprawę, która niczym otwarta rana zacznie przynosić ból i cierpienie. Jakby zło cierpliwie przyczaiło się na kilka lat, wyczekiwało odpowiedniego momentu, aby o sobie przypomnieć i wciągnąć powtórnie w intrygę uczestników poprzednich ciemnych i mrocznych wydarzeń. Pozostało wierne złożonemu przyrzeczeniu, że to nie jest koniec, że wciąż rozdaje karty w tej samej grze.

Ciekawie poprowadzone wątki psychologiczne, koncentrują się na różnorodnych aspektach, uwzględniają wszystkie kluczowe postaci pojawiające się w historii. Autorka frapująco wykreowała rozbudowane osobowości bohaterów, obdarzając ich unikalnym zestawem cech, wad i zalet. Wywołują sporo emocji, często skrajny odbiór, udowadniają, że nikt nie jest tylko czarny czy biały, a odcieni szarości jest mnóstwo. Ralph Loren, ekscentryczny detektyw z brakiem poczucia humoru, z którym nikt nie chce współpracować. Zdegradowany detektyw Paul Hoskins, którego zbyt mocno ponosi temperament, choć wcześniej słynął z opanowania i bezkonfliktowości. Sammie Peterson, reporterka gotowa dla zdobycia informacji zrobić niemal wszystko. Gloria Seever, żona mordercy, skrywająca się w cieniu przerażających tajemnic, zmuszona nauczyć się żyć w nowym dla niej świecie. Carrie Simms, młoda kobieta, której jako jedynej udało się uciec zabójcy, jednak wciąż czuje jego zastraszający oddech na karku. Satysfakcjonujące zaczytanie.

bookendorfina.pl

Link do opinii
Inne książki autora
Dopóki śmierć nas nie rozłączy
JoAnn Chaney0
Okładka ksiązki - Dopóki śmierć nas nie rozłączy

Co zrobić, gdy masz dość życia w małżeństwie? ,,Moja żona! Ona chyba nie żyje!" - Matt gorączkowo informuje strażników leśnych, że wraz z żoną Marie...

Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje