Tomek na wojennej ścieżce

Kolejny tom z cyklu powieści Alfreda Szklarskiego. Opisuje przygody Tomka Wilmowskiego w krainie Indian. Tomek włącza się w ich walkę o zachowanie godności i prawa do swobodnego przemierzania amerykańskiej prerii.

Informacje dodatkowe o Tomek na wojennej ścieżce:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2019-01-16

Tagi: bóg Literatura sensacyjna i przygodowa dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Tomek na wojennej ścieżce

Tomek na wojennej ścieżce - opinie o książce

Tomek udaje się do Ameryki Północnej. Tam zaprzyjaźnia się z plemieniem Indian. Razem z Nowickim udzielają pomocy Czarnej Strzale. I znowu mamy książkę pełną przygód, która spodoba się nie tylko nastoletnim czytelnikom.

W czasach nastoletnich była to moja ulubiona część przygód Tomka Wilmowskiego. Trochę elementów westernu, Tomek dojrzewa i powoli staje się młodym mężczyzną. Są tu też elementy przemijania i śmierci. Nadal, po latach wzbudza dużo energii i pozytywnych emocji. Warto poznać i warto sobie przypomnieć.

Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2019-08-28, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książka jest inna od pozostałych w cyklu, ale porusza ważne kwestie z którymi utożsamia się główny bohater. Polecam, warta przeczytania!

Tym razem nie ma żadnych łowów ani wielkiej wyprawy. Tomek po niefortunnej przygodzie z nosorożcem wyjeżdża do USA na zaproszenie szeryfa Allana, stryja małej Sally. Razem z nim oczywiście przebywa tam bosman Nowicki i Dingo, a także Sally z mamą. Założenie jest takie, że chłopiec ma wypocząć, ale przygody najwyraźniej bardzo go lubią. W wyniku konfliktu pomiedzy Polakami a meksykańskim hodowca koni Sally zostaje porwana. Tomek zwraca się o pomoc do lokalnych indian, z którymi zdążył sie zaprzyjaźnić za plecami szeryfa :-) Tomek i Bosman, sami pochodzący z kraju pod zaborami, mają wiele zrozumienia dla walki Indian, stawiając w niekomfortowej sytuacji szeryfa, który ma chwytać indiańskich buntowników.

Avatar użytkownika - NieTylkoBestsell
NieTylkoBestsell
Przeczytane:2019-12-01, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - czarnadama9
czarnadama9
Przeczytane:2019-10-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
Tomek w grobowcach faraonów
Alfred Szklarski0
Okładka ksiązki - Tomek w grobowcach faraonów

W ostatniej części powieści polscy podróżnicy muszą zmierzyć się ze starożytną zagadką jednego z najbardziej osławionych miejsc na świecie - egipskiej...

Tajemnicza wyprawa Tomka wyd.2007
Alfred Szklarski0
Okładka ksiązki - Tajemnicza wyprawa Tomka wyd.2007

Cykl powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego obejmuje kilkanaście pozycji przedstawiających barwne przygody głównego bohatera...