TONGUE FU! Sztuka walki językiem. O rozwiązywaniu konfliktów słownych

Sztuka walki językiem, praktyczna i łatwa w lekturze książka, porusza bardzo poważny i trudny temat dotyczący kontaktów międzyludzkich. Zawarte w niej rady uczą, jak się dogadywać i poprawić kontakty dosłownie z każdym i dosłownie wszędzie. Świat byłby spokojniejszy i więcej byłoby w nim harmonii, gdybyśmy wszyscy stosowali zaprezentowane tu zasady.

Celem tongue-fu (sztuka walki językiem, kładąca nacisk na rozwój wewnętrzny) jest i złagodzenie, i odparcie napaści psychicznej. Tongue-fu to słowna forma samoobrony, metoda konstruktywna wobec kłótni, bezproduktywnego mielenia jęzorem lub cichego cierpienia z zawiązanym językiem. Celem sztuki walki językiem jest nauczenie jej adepta, jak się zachowywać, aby nie dopuszczać do słownych gwałtów. Jednak sprowokowany, adept tongue-fu ma umieć wykorzystać swoją sztukę walki umysłem i językiem tak, aby się skutecznie bronić. Po jej opanowaniu nikt nigdy nie poczuje się bezradny wobec słownej agresji.

Jednak sztuka walki językiem to nie tylko zestaw technik obronnych. To raczej cała filozofia życia, sposób komunikowania się z innymi, który pomaga nawiązać lepszy kontakt z ludźmi w pracy i poza nią. Uczy, jak zapobiegać konfliktom i pozyskać współpracę innych. Jak zachowywać spokój i uprzejmość nawet wtedy, gdy inni ranią nas niefrasobliwym lub okrutnym zachowaniem. Strategie prezentowane w tej książce pomagają umiejętnie rozbroić ludzi nastawionych wojowniczo, dzięki czemu kontakty służbowe i prywatne staja się mniej stresujące i dadzą więcej zadowolenia.

Informacje dodatkowe o TONGUE FU! Sztuka walki językiem. O rozwiązywaniu konfliktów słownych:

Wydawnictwo: Studio Emka
Data wydania: 2014-09-12
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-64437-71-7

Kup książkę TONGUE FU! Sztuka walki językiem. O rozwiązywaniu konfliktów słownych

TONGUE FU! Sztuka walki językiem. O rozwiązywaniu konfliktów słownych - opinie o książce

Sam Horn0
Okładka ksiązki - Jutro? Nie ma takiego dnia w tygodniu!. 10 trików, dzięki którym przestaniesz odkładać swoje plany na później

Co jest dla ciebie ważne? Praca, praca, praca? Opieka nad wszystkimi oprócz ciebie? Masz całą listę rzeczy, które planujesz zrobić, kiedy będziesz mieć...

Intryguj. Przyciągnij uwagę i zdobywaj klientów
Sam Horn0
Okładka ksiązki - Intryguj. Przyciągnij uwagę i zdobywaj klientów

Jak dotrzeć do ludzi, na których ci zależy? Żyjemy w czasach nadmiaru informacji i ludzie nie poświęcają im już głębszej uwagi. Jeżeli chcesz...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska