Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej

Petersburg – Moskwa – Irkuck – Władywostok. Podróż najdłuższą linią kolejową świata, tam gdzie diabeł mówi dobranoc.

Bezkresne buriackie stepy, biedne syberyjskie wioski, majestatyczne jezioro Bajkał.

Piotr Milewski zabiera nas w fascynującą podróż, która okazuje się także podróżą w czasie. Skomplikowana historia budowy kolei łączy się tu z zaskakującym obrazem współczesnej Rosji – niegdyś potężnego imperium, tygla kulturowego. Podlane wódką i serdecznością rozmowy ze współpasażerami oraz prawdziwy kalejdoskop postaci: kombatanci na obchodach Dnia Zwycięstwa, dzikie dzieci nad Bajkałem, młoda Buriatka-szamanka czy kontuzjowany maratończyk dorabiający jako striptizer w klubie nocnym.

Informacje dodatkowe o Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej:

Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej - opinie o książce

Avatar użytkownika - dallea
dallea
Przeczytane:2015-08-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Choć przebyłam tylko część tej trasy, dobrze jest tak powspominać i uzupełnić wiedzę,
Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2022-09-07, Ocena: 3, Przeczytałem, 52 książki 2022,

9949 kilometrów po torach - podróż spełnienie marzeń z dzieciństwa. Podróż w czasie i przestrzeni. Sylwetki napotkanych ludzi, opisy mijanych miejsc. Skomplikowana historia budowy łączy się z zaskakującym obrazem współczesnej Rosji.

Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2021-12-23, Ocena: 4, Przeczytałam,

Jako poprawa wiedzy historycznej z zakresu kolei książka była super. Nie mniej jednak za dużo suchych faktów, za mało przygód autora. Lektura bez emocji, momentami mnie nudziła. Trochę mało zdjęć z wyprawy, w tym żadnego z wizerunkiem autora.

Avatar użytkownika - MarekN
MarekN
Przeczytane:2021-07-02, Ocena: 5, Przeczytałem,

Jedyna trasa, która przemierzona tysiącami kilometrów żelaznych torów ekscytuje, a nie męczy to podróż tą najdłuższą drogą kolejową świata.
Piotr Milewski w swojej wymarzonej kolejowej podróży po Rosji z jej geografią, przyrodą, historią i jej ludzkimi losami. Polecam!

Avatar użytkownika - Alom
Alom
Przeczytane:2020-12-31, Ocena: 4, Chcę przeczytać,
Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia
Piotr Milewski0
Okładka ksiązki - Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia

"Dalekie podróże mają to do siebie, że przywozi się z nich zupełnie co innego niż to, po co się pojechało." Nicolas Bouvier Piotr Milewski dotarł do...

Tokio. Opowieści z Dolnego Miasta
Piotr Milewski0
Okładka ksiązki - Tokio. Opowieści z Dolnego Miasta

Drukarz, wytwórca tofu, fryzjer bossa yakuzy, wróżbita, kapłan buddyjski, bezdomny. Co ich łączy? Wszyscy mieszkają w dawnym Dolnym Mieście. Tokio, jedna...