TRAPPED

Tom 1 cyklu Romans mafijny

Broń, narkotyki, intrygi i... miłość
Świat ciemnych mafijnych interesów nie jest bezpieczny. Przetrwają w nim tylko najtwardsi i najbardziej bezwzględni gracze. Słabsi będą mogli mówić o szczęściu, jeżeli przeżyją.

Bracia Declan i Joshua z pewnością do słabych nie należą. Declanowi maniery dżentelmena nie przeszkadzają w kierowaniu gangiem - jest miłośnikiem opery, znawcą sztuki, erudytą, prawnikiem, a także handlarzem narkotyków, z zimną krwią eliminującym wszystkich, którzy staną mu na drodze. Joshua to przeciwieństwo poukładanego i zorganizowanego brata ? lekkoduch, wciąż pakujący siebie i innych w tarapaty. Ale i jemu nie drży ręka, kiedy przychodzi do porachunków z wrogiem.

W sam środek mafijnych gier trafia Holly Evans, dwudziestopięcioletnia samotna matka. Sama ma na koncie kilka nie do końca legalnych wyskoków, które jednak zostały zatuszowane dzięki staraniom ojca policjanta. On także sprawił, że Holly dostała szansę odpokutowania wybryków z czasów wczesnej młodości - została agentką FBI. Declan, mafioso dżentelmen, jest jej zadaniem. Najtrudniejszym, jakie do tej pory musiała wykonać.

Czy mało doświadczona agentka podoła wyzwaniu? Czy przetrwa w brutalnej rzeczywistości, której wcześniej nie znała? Czy ukryje prawdziwą tożsamość przed niebezpiecznymi gangsterami? I wreszcie: czy w tej dżungli, w której nieustannie toczy się walka na śmierć i życie, znajdzie się miejsce na uczucia? Aby się tego dowiedzieć, przeczytaj książkę Alicji Skirgajłło. Tylko ostrożnie ? ta lektura niebezpiecznie wciąga!

Informacje dodatkowe o TRAPPED:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2020-07-07
Język oryginału: Polska

Kup książkę TRAPPED

TRAPPED - opinie o książce

Declan to szef mafii. Przystojny, gruntownie wykształcony mężczyzna z dużą kulturą osobistą. Dżentelmen pełną parą, a do tego uwielbia teatr i sztukę. Kobiety zmienia jak rękawiczki, aż do momentu, kiedy wpada w sidła Holly Evans. Ona jest samotną matką i od niedawna pracuje w policji. Od swojego szefa, który nie wzbudza jej sympatii, dostaje nowe zlecenie. Jej zadaniem jest zbliżenie się do Declana. A co będzie, jeśli nie wykona swojego zadania?

Książka byłaby naprawdę dobra, gdyby nie ta cukierkowatość. Declan, co chwilę określany, jako piękny, przystojny, cudowny, wspaniały... 🙈 A zachowuje się trochę jak... stary dziad. W kontaktach z innymi szczególną uwagę zwraca na język, a szczególnie na przekleństwa. Rozumiem, że to dżentelmen, ale odniosłam wrażenie, że jakby był trochę z innej epoki. Zadziwiające jak dla mnie było również to, że szef mafii jest „stawiany do pionu” przez swojego pracownika. 🤔🤷‍♀️.

Holly to tajna agentka, która już na pierwszym spotkaniu zakochuje się w Declanie. Najbardziej rozbawiła mnie scena, kiedy mówi mu, że nie pozwala na traktowanie siebie, jako kobiety na jedną noc. Jednak po kilku minutach spotkania, ląduje w jego łóżku 😂.

Ale nie to było najlepsze. Na łopatki położyło mnie to, że szef mafii do swojej kobiety zwraca się „Pszczółko” 🐝. No, czego, jak czego, ale tego po gangsterze nie spodziewałabym się.

Plusem na pewno jest to, że w książce nie skupiamy się tylko na głównych bohaterach. Postaci drugoplanowe również mają swój czas w tej historii. I to wcale nie krótki.

Historia, niestety była bardzo przewidywalna. Nic mnie nie zaskoczyło 🤷‍♀️ ( poza tą wspomnianą „Pszczółką” i „Aniołem”😂).

Tej książki słuchałam w formie audiobooka i mimo wszystko, jej odbiór nie był najgorszy. Jednak lektorka, jak dla mnie, za bardzo się wczuła. Rozumiem, że chciała uwypuklić, który z bohaterów wypowiada tekst. Jednak to, kiedy udawała małe dziecko czytając teksty wypowiedziane przez córkę Holly, moim zdaniem było katastrofą 🤦‍♀️.

Co do książki, jak dla mnie jest przesłodzona. Nie powiedziałabym, że czytając tę pozycję wkroczymy w świat mafijnych interesów. Moim zdaniem to romans, a gangsterskich spraw za dużo nie było.

Czy wam się spodoba? Musicie przekonać się sami. Dam jeszcze szansę autorce i niedługo sięgnę po drugą część.

Holly jest młodą, samotną matką z bogatą przeszłością, obecnie świeżynką w amerykańskiej policji. Nie zaprowadziło jej tam przeznaczenie, ani realizacja dziecięcych marzeń. Na służbę zaciągnęła się z szacunku do zmarłego ojca, wysokiego rangą policjanta. Declan to przystojny, dojrzały mężczyzna, bogaty, bardzo dobrze wykształcony - ukończył studia prawnicze. Jest miłośnikiem sztuki i rządzi całym miastem, jako... szef mafii.

Kiedy dziewczyna otrzymuje ważne i dziwne zadanie, nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia, jakie będzie czyhało na nią i jej rodzinę. Nawet przez myśl jej nie przejdzie, jak bardzo może zmienić się jej życie, ilu bliskich osób zabraknie...
Kiedy mężczyzna poznaje młodą "miłośniczkę" sztuki, nie podejrzewa w jakie kłopoty się pakuje. Wojna gangów, miłość, rodzina. Czy takie coś może przytrafić się zdeklarowanemu kawalerowi, który nie ma zamiaru bawić się w stałe związki?

Książka "Trapped" Alicji Skirgajłło, reklamowana jest jako mafijny romans. I rzeczywiście mamy historię romantyczną, a nawet 2. Jeśli chodzi o opowieści zahaczające o mafię... Mocnych opisów jakie autorka wplotła w historię Holly i Declane się nie spodziewałam. Tymczasem momentami byłam przerażona - obcinanie palców, znęcanie się, zabawy wiertarką i oczywiście morderstwa... Każdy opis bardzo działał na wyobraźnię. Fragmenty autorki dotyczące pomysłów członków gangu były bardzo realistyczne.
Historia jest wciągająca i nietypowa. Pośród tylu podobnych gatunków i modnych obecnie historii mafijnych, ta zdecydowanie się wyróżnia. Treścią, doświadczeniem, bohaterami. Mamy pewną siebie i zadziorną dziewczynę, dobrze wychowanego i szanującego kobiety gangstera, jest podobny do niego, chociaż nieco bardziej szalony brat i drugi wątek miłosny, w którym okazuje się, że nawet potężny gangster nie jest Bogiem i nie ma władzy absolutnej.

Książka bardzo mnie wciągnęła. Jestem ciekawa dalszego ciągu historii miłosnej numer 2 - czyli młodszego z gangsterskich braci i pokojówki.
Jednak jest jeden minus, przez który minimalnie odejmę punkty. Język... Książka ma ogromny potencjał, natomiast wydaje mi się, że trochę straciła przez język - w moim odczuciu bardzo proste zdania, w których ciężko znaleźć emocje... Wolałabym historię opowiadaną przez Holly lub Declana, ewentualnie Joshue, niż narrację osoby kompletnie nie powiązanej z bohaterami.
Aczkolwiek seria zapowiada się bardzo przyzwoicie. Polecam!

Miłość nie wybiera. Nie mamy prawa głosu. Strzałą amora trafia i już po nas. Nie ważne, czy to nudny niczym flaki z olejem księgowy czy szef samej mafii...

Declan i Joshua - bracia Hall. Starszy spokojniejszy, ułożony, dżentelmen - idealny kandydat na męża i ojca. Poza jednym maluteńkim "ale" - jest szefem mafii. Joshua z kolei jest w gorącej wodzie kąpany. Narwany, szalony, najpierw działający a potem myślący. I do nich właśnie, do ich światka ma wsiąknąć młoda agentka Holly. Wystawić ich. Nie ma wyjścia - musi myśleć o Stelli i mamie. Szybko okazuje się, że zadanie nie będzie takie łatwe. Rodzi się coś, co nie ma szansy na przetrwanie. A wróg nie śpi. Czy tych dwoje odnajdzie się w nowej rzeczywistości? Czy Declan wybaczy Holly? Czy Holly jest w stanie pokochać go? Co z Joshuą? Jak zakończy się ta historia?

"Prawictwo utracone" i "Sposób na Francuza" szybko znalazły klucz do mego serca. Byłam ogromnie ciekawa tego romansu mafijnego. "Trapped" po samym opisie idealnie wpasował się w mój czytelniczy gust. Mafia jako mafia była fajnie pokazana. Nie zabrakło scen mrożących krew w żyłach. A jeden moment wywołał u mnie przerażenie tą ukazaną brutalnością - aż mnie zemdliło. To było straszne. Gratuluję w tym momencie autorce wyobraźni. Pod tym względem akcja była na najwyższym poziomie. Trzymała w napięciu cały czas. Do samego końca nie wiedziałam, co jeszcze się wydarzy. Z jednej strony zimny i bezwzględny świat mroku a z drugiej dobro i miłość. Bohaterów w tej historii jest wielu. Bracia, Holly, Stella, Miley, ochroniarze, Alfredo, Sergiej,... Jak to w przypadku serii bywa. Ale wszyscy mieli sobie przypisane role i bardzo dobrze się w nich odnaleźli. Charakterem dobrze dobrani do roli. Ale może skupię się na braciach i Holly. Już mniej więcej nakreśliłam Declana i Joshuę. Uwielbiałam ich podglądać. To, jak się szamotali ze swoimi uczuciami. Jak się bronili rekami i nogami przez nazwaniem tego, co czuli. Zaskakiwali na każdym kroku. Byli milusi, do rany przyłóż, podczas gdy za chwilę zmieniali się w bezdusznych potworów. Gangsterów bez uczuć, którzy z zimną krwią mordowali. A ich pomysły na zadanie bólu były bardzo pomysłowe. Jeśli natomiast chodzi o Holly to nie miała miłej przeszłości. Jej relacja z matką też jest specyficzna. Tylko małą Stella to istny aniołeczek. Holly jest miłą młodą samotną matką. W miarę rozkręcania się akcji na wierzch wypływały inne jej charakterki. Upartość, zaciętość, ostry niczym brzytwa język i ogień w chwilach zbliżeń. Bo jak romans to musi być i ognisty seks. Pełen gęstego niczym mgła pożądania i pełen ognia trawiącego i palącego doszczętnie. Autorka nie byłaby sobą, gdyby nie dodała do całości dowcipu i sarkazmu. Dzięki temu wybuchałam salwami niekontrolowanego śmiechu. Świetnie się bawiłam przy tej lekturze.

Pierwszy tom nowej serii dostarczył mi masy emocji i wrażeń. Czytałam i czytałam aż żal było mi się rozstać z bohaterami. Lekki język i wydarzenia pełne niespodziewanych zawrotów akcji spowodowały, że książka wręcz czytała się sama. Plastyczne i drobiazgowe opisy oddały cały świat bohaterów - wystarczyło na chwilę zamknąć oczy, by przenieść się do nich. A jak autorka zakończyła pierwszy tom? Zrzucając bombę, która wywołała szybsze bicie serca i gęsią skórkę na ciele. Już nie mogę się doczekać drugiego tomu. Alicja pokazała, że dla miłości człowiek jest w stanie zrobić wszystko. Ale nie dla chwilowego zauroczenia - dla tej prawdziwej i jedynej w swoim rodzaju. Jeśli lubicie książki o miłości okraszone dawką niebezpieczeństw to jest to książka dla Was. Poznajcie braci Hall i zobaczcie, w którym kierunku pójdzie ich życie. Gwarantuję ostrą jazdę bez trzymanki.

Gorąco polecam

Holly poznaje Declana podczas swojej misji, gdzie musi udawać właścicielkę galerii, żeby móc złapać bossa mafii. Jednak sprawy się komplikują, przez co agentka FBI musi zdecydować czy chronić swoją rodzinę czy wdać się w dalszą grę. Ale czy gra będzie uczciwa, gdy do głosu dojdą uczucia?

Holly to młoda mama, ale również agentka FBI, która poszła w ślady ojca. Gdy dostaje nowe zlecenie czuje się jakby wróciła do przeszłości, a do tego nowi przełożeni wydają jej się podejrzani.
Natomiast Declan to boss mafii, który nie daje się złapać, a do tego rządzi całym miastem. Mężczyzna nie ma spokoju, bo oprócz policji musi się zmagać z konkurencją, która czyha na jego miejsce oraz bratem, który uwielbia wpadać w kłopoty.

Powiem wam, że jest to moja pierwsza styczność z twórczością autorki, która mnie nie zawiodła. "Trapped" to opowieść pełna mafii i erotyki. Według mnie jest to ciekawa książka przedstawiająca zderzenie dwóch stron sprawiedliwości, ponieważ z jednej strony mamy agentkę policyjną a z drugiej szefa mafii. Autorka pokazuje, że nawet takie dwie światy mogą się wzajemnie przyciągać.
Moim zdaniem powieść ta jest pełna pasji, intryg oraz niebezpieczeństw. Od samego początku wpadamy w burze emocjonalną, która przeprowadza nas przez strach, obawy, agresję, złość, smutek, ale również radość i szczęście.
Podsumowując powyższa książka to świetna lektura, ponieważ wciąga od samego początku aż do końca. Widać w niej, że jest niepowtarzalna oraz bez zbędnych rozległych opisów. Na plus również działa to, że poznajemy perspektywę kilku bohaterów, a przede wszystkim dwójki głównych, przez co możemy poczuć jak czuli się w danej chwili. W moim odczuciu styl autorki jest przyjemny i zachęca do sięgnięcia po kolejne książki.

Moja ocena: 10/10

Przeczytane:2020-08-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Urodzona do walki
Alicja Skirgajłło0
Okładka ksiązki - Urodzona do walki

Nowa powieść bestsellerowej autorki romansów mafijnych! Poznaj w historię, w której świat nielegalnych walk i dużych pieniędzy łączy się z niebezpiecznymi...

Sposób na Francuza
Alicja Skirgajłło0
Okładka ksiązki - Sposób na Francuza

Miłość trwalsza niż... tatuażOna — córeczka tatusia. Nieco rozpieszczona, odrobinę rozkapryszona, ciut niegrzeczna. Lubi zabawę, adrenalinę...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;