Tropem zaginionych

„Tropem zaginionych” to poruszająca, autentyczna historia o świecie ratowników i ich psich towarzyszy. Autorka opowiada o niezwykłej więzi łączącej ludzi ze zwierzętami, o domu pełnym psów i kotów oraz o szkoleniu pewnej młodej, energicznej suczki na jak najlepszego tropiciela.

Przed ratownikami stają rozmaite zadania: odszukanie zbuntowanego nastolatka, starszego pacjenta cierpiącego na chorobę Alzheimera lub ciała mężczyzny, który utonął w jeziorze na oczach własnej matki. Bardzo przejmująca jest także relacja z poszukiwań szczątków promu kosmicznego Columbia, który eksplodował nad terytorium Teksasu.

W obecnych czasach, gdy zamachy terrorystyczne są równie realnym zagrożeniem jak trzęsienie ziemi czy tsunami, dobrze wiedzieć, że naszym wybawcą może okazać się pies tropiący.

Błyskotliwie napisana książka, którą powinien przeczytać każdy miłośnik psów.

Patricia McConnell, autorka „Z miłości do psa” i poradnika „Drugi koniec smyczy. Jak kształtować więź z psem”

Susannah Charleson i jej suczka Puzzle należą do ochotniczej jednostki poszukiwawczo-ratowniczej Metro Area Rescue K9 w Dallas w Teksasie. Biorą udział w akcjach na terenie Stanów Zjednoczonych. Susannah jest także rzecznikiem jednostki i jeździ po całym kraju, aby opowiadać ludziom o pracy takich ekip. Dawniej była instruktorką latania, później zajęła się poszukiwaniami z powietrza, by po pewnym czasie wrócić na ziemię. Mieszka z Puzzle, sześcioma innymi psami, czterema kotami i rybką. „Tropem zaginionych” to jej pierwsza książka.

Informacje dodatkowe o Tropem zaginionych:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-10-11921-6

Kup książkę Tropem zaginionych

Tropem zaginionych - opinie o książce

Niezwykle ciekawa publikacja pokazująca codzienną pracę psów ratowników, ich opiekunów, treserów oraz łączącą ich niezwykła więź. Warto przeczytać i zastanowić się, zanim podejmie się ryzykowną decyzję, która sprawi, że będą musieli ruszyć nam na pomoc.
Avatar użytkownika - Cusheecka
Cusheecka
Przeczytane:2013-01-13, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki 52 (2013), Mam,
Wspaniała książka o naszych czworonożnych Przyjaciołach. Napisana niesamowicie ciekawie, lekkim językiem, co sprawia, że książkę pochłania się w jeden wieczór. A kiedy zorientujesz się, że zbliżasz się do ostatnich stronic, odczuwa się żal, że przygoda tak szybko minęła.
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789