Trudny trup

Tom 19 cyklu Przygody Joanny

Jak znaleźć trupa, nie zaglądając do kostnic, piwnic, starych krypt i nie zapuszczając się w ciemne zaułki dzielnic cieszących się złą sławą? Joanna, ulegając namowom swojej koleżanki reżyserki, postanawia wspólnie z nią napisać scenariusz kryminalnej historii - z intrygami telewizyjnych osobistości w tle. Potrzebny jest jednak trup. Ale skąd go wziąć?

Informacje dodatkowe o Trudny trup:

Wydawnictwo: Kobra Media
Data wydania: 2008-06-23
ISBN: 978-83-61455-04-2
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Trudny trup

Trudny trup - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2017-06-12, 52 książki w 2017 roku, Mam,
Jak zwykle u Chmielewskiej zamieszanie, poplątanie i dobra zabawa podczas czytania:)
Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2016-04-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 2016 - 52 książki,
Joanna z Martusią przygotowują scenariusz serialu kryminalnego o kulisach telewizji i szukają inspiracji w naturze. Najlepiej jakby się pojawił jakiś trup i jak na zawołanie maja trupa a nawet dwa. Co prawda nie maja one nic wspólnego z współczesnym przemysłem telewizyjnym tylko z poprzednio-ustrojowymi aferami ale nie szkodzi, dopasuje się. Szybko zaczyna się mieszać, nie tylko czytelnikowi, ale także bohaterkom, kto jest kim i za co go zabito, co wymyśliły na potrzeby serialu, a co działo się przed laty. Oczywiście Joanna wcale nie pcha się do śledztwa, ale trudno jej pohamować wrodzone wścibstwo, do tego dochodzą prześmieszne dialogi i problemy uczuciowe bohaterów. Razem wziąwszy nie jest to prosta lektura na popołudnie tylko wyzwanie dla intelektu. Mnie się podobało, chociaż wielokrotnie musiałam wracać do już przeczytanych stron, żeby sprawdzić co kto komu powiedział i w jakiej kolejności. :-)
Avatar użytkownika - nikolsosna
nikolsosna
Przeczytane:2015-07-02, Ocena: 2, Przeczytałem, 52 książki 2015,
książka napisana strasznie chaotycznie, po przeczytaniu miałam jedynie wrażenie że trudne to było wszystko do zrozumienia i że strasznie się wymęczyłam tą lekturą i nie była przyjemnym relaksem.

Pani Chmielewska to prawdziwa mistrzyni słowa. Kolejna książka, która została napisana wręcz naturalnie i swobodnie, z takim poczuciem humoru i dystansem, jaki najbardziej lubię. Uwielbiam to przeplatanie się rzeczywistości i fikcji literackiej, uwielbiam te słowotwórcze zabawy!

Polecam!

Przeczytane:2013-05-26, Przeczytałam, Joanna Chmielewska,
Dzikie białko
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Dzikie białko

Dzikie białko to, napisana kilkanaście lat później, kontynuacja losów pracowników biura architektonicznego, których czytelnicy...

Jak wytrzymać ze sobą nawzajem
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Jak wytrzymać ze sobą nawzajem

No i najgorsze ze wszystkiego: Mąż i Żona. Te właśnie istoty ludzkie, z zasady płci odmiennej niż nasza, wybieramy sami, dobrowolnie, z własnej i nieprzymuszonej...