Trzy razy M

Ocena: 4.67 (6 g³osów)

Kiedy ¿ycie 27-letniej Ma³gosi rozpada siê w drobny mak, dziewczyna postanawia w raz na zawsze odci±æ siê od przesz³o¶ci. Wyje¿d¿a z Wroc³awia i zatrzymuje siê u starszej siostry, która pomaga jej stan±æ na nogi. Nowe otoczenie, nowi ludzie, nowa praca... Ma³gosia czuje, ¿e w³a¶nie rozpoczyna siê kolejny rozdzia³ jej ¿ycia i jest z tego dumna. Nawet niesympatyczny szef nie stanowi dla niej wiêkszego problemu. Ale jak to zwykle z przesz³o¶ci± bywa, ta lubi powracaæ w najmniej odpowiednich momentach. Dlatego pewnego dnia dziewczyna bêdzie musia³a raz jeszcze spojrzeæ w twarz mê¿czy¼nie, od którego stara³a siê uciec...
Czy to, co wywalczy³a dla siebie w nowym miejscu, przepadnie? Czy czarne chmury, które siê nad ni± zbieraj±, przynios± w koñcu oczyszczaj±c± burzê?

Informacje dodatkowe o Trzy razy M:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2019-01-23

wiêcej

Kup ksi±¿kê Trzy razy M

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Trzy razy M - opinie o ksi±¿ce

Avatar u¿ytkownika - bookmoodpl
bookmoodpl
Przeczytane:2020-03-30, Przeczyta³am,

Jaki¶ czas temu mia³am przyjemno¶æ przeczytaæ ksi±¿kê autorki. Ksi±¿ka z pocz±tku nie zapowiada³a siê tak dobrze jak siê skoñczy³a. Z ca³ego serca mogê Wam j± poleciæ. Ksi±¿ka jest wci±gaj±c, a styl autorki przyjemny i lekki.

27-letnia Gosia ucieka z Wroc³awia do Bielska- Bia³ej, gdzie mieszka jej siostra. Postanawia zmieniæ otoczenie, prace oraz miejsce zamieszkania, aby nic jej nie przypomina³o o przesz³o¶ci. Gosia szuka pracy, pocz±tkowo nie mo¿e jej znale¼æ, ale pewnego dnia trafia na og³oszenie dla asystentki w firmie projektuj±cej ogrody. Los tak chcia³, ¿e po rozmowie kwalifikacyjnej Gosia dostaje prace z czego bardzo siê cieszy, poniewa¿ wcze¶niej te¿ pracowa³a w bran¿y ogrodniczej oraz z zami³owania kocham kwiaty i prace w ogrodzie. Firm± zarz±dzaj dwaj przyjaciele Marcin oraz Miko³aj. Obaj przystojni, inteligentni oraz sympatyczni, tzn. ten jedne z nich jest tym sympatycznym, poniewa¿ ten drugi nie wiedz±c czemu nie przepada za dziewczyna od pierwszego dnia pracy. Czy mimo takiego zachowania Gosia nie podda siê i stanie na nogi ? Czy demony z przesz³o¶ci odesz³y ju¿ na zawsze ? A mo¿e pojawi± siê którego¶ dnia w najmniej oczekiwanym momencie ?

Ksi±¿ka bardzo mi siê podoba³a, na pewno siêgnê po wcze¶niejsze ksi±¿ki autorki oraz bêdê czekaæ na kolejne. Kto nie zna pisarki zachêcam do zapoznania siê z jej twórczo¶ci±.

W chwilach zw±tpienia my¶limy czasem o przesz³o¶ci. O tym, jak nas ukszta³towa³a. Najwa¿niejsze staje siê byæ wsparcie rodziny i akceptacja naszego zachowania. Przecie¿ nie tak ³atwo spakowaæ swoje ca³e ¿ycie w walizkê i uciec w poszukiwaniu ciep³a.

Dwudziestosiedmioletnia Ma³gorzata Wodziñska w³a¶nie na taki krok siê decyduje. Nasza cicha i spokojna bohaterka przesz³a przez toksyczno¶æ zwi±zku, który odbija jej siê czkawk± na samo wspomnienie a ³zy p³yn± niepohamowanym wodospadem. Jej ratunkiem, ciep³em i zrozumieniem staje siê Bielsko-Bia³a, gdzie mieszka starsza o jedena¶cie lat siostra z mê¿em Przemkiem i dwójk± rozrabiaków: Mateuszem i Martynk±. Ma³gosia podejmuje pracê w firmie "Korzyñski & Brzozowski", która specjalizuje siê w aran¿acji terenów zielonych. A Marcin i Miko³aj to wspólnicy ró¿ni niczym dzieñ i noc. Jeden, w moim odczuciu, taki bawidamek, za to drugi stroni±cy od kobiet, poniewa¿ ca³y czas siedzi mu w g³owie Anita.
Zbiegiem okoliczno¶ci Gosia ujawnia swój talent ratuj±c firmê przed utrat± warto¶ciowego kontraktu. Jest rozrywana miêdzy tych dwóch szefów. I gdy nie chce wik³aæ siê w zwi±zek, serce nie chce jej s³uchaæ. Wszystko zaczyna siê uk³adaæ powolutku po my¶li Ma³gosi, kiedy los postanawia wrzuciæ j± na g³êbok± wodê zsy³aj±c jej przesz³o¶æ...

Autorka ukazuje nam walkê serca z rozumem. Ma³gosia musi podj±æ decyzjê, która z jednej czy to z drugiej strony bêdzie nios³a okre¶lone skutki. Nie tak ³atwo dzia³aæ pod presj±.  Bardzo ³adnie i spójnie opisana historia Ma³gorzaty bez zbêdnych opisów. Ksi±¿kê czyta³o mi siê szybko i nie zauwa¿y³am, aby by³a gdzie¶ taka pogoñ do przodu, by szybko skróciæ fabu³ê i dobrn±æ do koñca. Rozterki g³ównej bohaterki bardzo prawdziwe. A tytu³owe "Trzy razy M"? Musicie sami siê dowiedzieæ.

Zosta³am mile zaskoczona. To moja pierwsza styczno¶æ z piórem Pani Justyny. I wiem ju¿, ¿e nie ostatnia. Z przyjemno¶ci± siêgnê po kolejne ksi±¿ki pisarki. Bardzo fajnie czyta³o mi siê perypetie Ma³gorzaty. Jej zmianê zachowania. Takie szybsze dojrzewanie do okre¶lonego zachowania. Odkry³a w sobie co¶, co powinna znale¼æ dawno i na samym pocz±tku odci±æ siê od z³ego. Tylko wtedy nie spotka³aby tego jednego, który sta³ siê jej rycerzem.

Mam nadzieje, ¿e choæ trochê zachêci³am Was do siêgniêcia po tê ksi±¿kê.

Gor±co polecam.

agazlotowlosaiksiazki.blogspot.com

Czasem bywa tak, ¿e ¿ycie zaczyna nam siê sypaæ w jednej chwili. Wszystko to w co g³êboko wierzyli¶my i czego siê trzymali¶my nagle przestaje mieæ znaczenie. A nasz± jedyn± drog± jest ucieczka od tego wszystkiego. Tak w³a¶nie jest z nasz± bohaterk± Gosi±. Jej ¶wiat wali siê w jednej chwili, a ona bez wiêkszego zastanawiania siê wyje¿d¿a do siostry, by tam zacz±æ ¿yæ od nowa. W koñcu znajduje pracê, rozpoczyna nowy rozdzia³ ¿ycia, a¿ tu nagle jedno spotkanie z kim¶ z przesz³o¶ci zaczyna wszystko psuæ. Czy tym razem stawi czo³a przeciwno¶ci± i wyjdzie z tego ca³o?

"- Chcia³am odej¶æ wiele razy. Mia³am przeb³yski ¶wiadomo¶ci, ¿e co¶ jest nie tak, ¿e mnie kontroluje i wykorzystuje. Gdy zaczynali¶my jakie¶ powa¿niejsze rozmowy czy te¿ k³ótnie, od razu zamienia³ siê w kochaj±cego faceta. I zawsze potrafi³ mnie przekabaciæ i zatrzymaæ."

To moje pierwsze spotkanie z twórczo¶ci± Justyny Chrobak i muszê przyznaæ, ¿e niezwykle przyjemne. Ksi±¿ka okaza³a siê wci±gaj±ca na tyle, ¿e przeczyta³am j± na jednym wdechu. Z zapartym tchem ¶ledzi³am losy naszej bohaterki, mocno trzymaj±c kciuki, by w koñcu potrafi³a zawalczyæ o sam± siebie.

Ma³gosiê poznajemy w momencie za³amania i ucieczki od przesz³o¶ci. Jest kobiet± pozbawion± pewno¶ci siebie, daj±c± sob± manipulowaæ. Potulna niczym myszka, chowa siê pod miot³±, ale… wszystko ma swój czas. W koñcu zaczyna siê w niej co¶ zmieniaæ i walczy o swoj± przysz³o¶æ. Zaczyna pracê jako asystentka, gdzie jest dwóch szefów – jeden mi³y i spokojny, a drugi ch³odny i arogancki.

Mi³o¶æ nie zawsze jest taka s³odka jakby mog³o siê nam wydawaæ, a my nie zawsze potrafimy powiedzieæ czemu¶ „stop”. Inaczej postrzega siê pewne sprawy bêd±c zewnêtrznym ¶wiadkiem, a inaczej bior±c samemu w tym wszystkim udzia³. Czasem trwamy przy kim¶ tylko i wy³±cznie dlatego, ¿e czujemy siê od tego kogo¶ uzale¿nionym. Nie zwa¿amy na to, ¿e ten kto¶ nas krzywdzi, rz±dzi nami na ka¿dym kroku, a w koñcu stosuje wobec nas przemoc, mo¿e nie tyle fizyczn± co psychiczn±. Osoba tkwi±ca w takim zwi±zku widzi problem, a jednak nie potrafi nic z tym zrobiæ. I to nie jest w³a¶ciwe postêpowanie. Ka¿dy ma prawo sam decydowaæ o swoim losie, a nie robiæ wszystko to, co mu ka¿de druga osoba.

Ucieczka przed tym wszystkim czasami wydaje siê najlepszym wyj¶ciem. Ale nie zawsze. Czasem lepiej stawiæ temu czo³a, ni¿ ¿yæ w ci±g³ym strachu i obawie co nas spotka tu¿ za rogiem domu, w pracy, czy na ulicy. Strach potrafi parali¿owaæ, nie pozwala nam siê wyzwoliæ i pój¶æ na przód. Sprawia, ¿e nasz oprawca ma nad nami przewagê.

Autorka pisze w niezwykle lekki sposób, jej bohaterowie s± wyrazi¶ci, wspólnie z nimi prze¿ywamy ich rozterki i bacznie obserwujemy ich ¶wiat. Ka¿dy z nich ró¿ni siê od siebie cechami charakteru, dziêki czemu mamy zafundowany zró¿nicowany poziom emocji. Nasza Gosia to kobieta, która zosta³a skrzywdzona, ale uk³ada sobie ¿ycie na nowo. I kiedy wydaje siê, ¿e doskonale jej to idzie, znów dopada i szanta¿uje j± ten o którym pragnê³a zapomnieæ na zawsze. Czy bêdzie mia³a w sobie do¶æ si³y, aby tym razem jednak stawiæ mu czo³a? Czy po raz kolejny siê mu podda i zrobi wszystko to, czego bêdzie pragn±³?

"Z³o¶æ i strach miesza³y siê we mnie, tworz±c wybuchow± mieszankê. Mia³ mnie w gar¶ci. Za dobrze mnie zna³. Wiedzia³, ¿e ma nade mn± przewagê. Zawsze robi³ ze mn± to, co chcia³."

Oprócz problemów Ma³gosi, jeste¶my równie¿ ¶wiadkami rodz±cego siê uczucia pomiêdzy ni±, a jednym z jej szefów. Nie jest to jednak prosta mi³o¶æ, lecz skomplikowana, w której mnóstwo niedopowiedzeñ nie pozwala im zaznaæ szczê¶cia. Z jednej strony czuæ miêdzy nimi po¿±danie, a z drugiej staraj± siê go wypieraæ. Ale uczuæ nie mo¿na oszukaæ, prawda?

"Ca³y czas wraca³am my¶lami do poca³unku. Problem polega³ jednak na tym, ¿e nie do tego sprzed paru chwil. Tylko do tego, który prze¿y³am jaki¶ czas wcze¶niej. Delikatnego i powolnego, który g³êboko zapad³ mi w pamiêci i który ju¿ mia³ siê nie powtórzyæ."

"Trzy razy M" to lekka i przyjemna powie¶æ, idealna na niedzielne popo³udnie. Historia, która ukazuje nam czym jest strach przed osob± od której uciekamy, ale zarazem i strach przed kolejnym uczuciem. Autorka zadba³a równie¿ napiêcie, które z ca³± pewno¶ci± odczujecie na w³asnej skórze. Zachêcam do przeczytania.

Avatar u¿ytkownika - czytamdlaprzyjem
czytamdlaprzyjem
Przeczytane:2019-05-01, Ocena: 5, Przeczyta³am, Mam, 52 ksi±¿ki 2019, obyczajowe,

(...)Co do bohaterów, to Gosia momentami bardzo mnie denerwowa³a. Za bardzo unika³a szczero¶ci w rozmowach ze swoimi pracodawcami i swoj± siostr±. Rozumiem, ¿e czu³a siê zraniona przez poprzedniego partnera, lecz ukrywanie prawdy o jej poprzednim zwi±zku dostarcza³o jej niepotrzebnego stresu i komplikacji. O wiele rozs±dniej by³oby, gdy otwarcie porozmawia³a o swoich problemach z siostr±.
Miko³aj i Marcin to mê¿czy¼ni bêd±cy przeciwno¶ciami. Miko³aj, kalkuluj±cy wszystko na zimno, nie okazuj±cy emocji, a zarazem mê¿czyzna, którego ³atwo zraniæ. Jego zachowanie w typie macho to maska, która chroni go przed zranieniem jego uczuæ.
Marcin, uprzejmy i pomocny, a¿ do bólu, bardzo empatyczny w stosunku do innych osób.
Jednak obaj mê¿czy¼ni maj± cechê wspóln±. Je¿eli stwierdz±, ¿e co¶ grozi ich znajomym to potrafi± walczyæ o ich bezpieczeñstwo. Wzajemnie siê uzupe³niaj± na polu zawodowym i prywatnym.

Czytaj±c "Trzy razy M" bêdziecie ¶wiadkami jak Gosia z zahukanej dziewczyny powoli staje siê osob±, która potrafi zawalczyæ o swoje. Jest to bardzo wa¿ne, gdy ¿ycie wali siê nam na g³owê, to nie jest to takie proste. W rozwi±zaniu problemów czêsto pomaga nam rodzina i przyjaciele. Jednak, aby by³o to mo¿liwe, nale¿y im przedstawiæ szczegó³owy obraz sytuacji, aby w³a¶ciwie mogli zareagowaæ.
Historia Gosi pokazuje, ¿e zawsze warto walczyæ o siebie i swoje marzenia To nic, ¿e czasami jest trudno i nie mamy si³y ponownie podnie¶æ siê z kolan. Warto pamiêtaæ, ¿e po ka¿dej burzy przychodzi s³oñce (...)

Avatar u¿ytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2019-02-20, Ocena: 6, Przeczyta³am, Mam, 52 ksi±¿ki 2019,

Justyna Chrobak ma ju¿ na swoim koncie powie¶ci, ale "Trzy razy M" jest to moje pierwsze spotkanie z jej twórczo¶ci±, które uwa¿am za bardzo udane.

Na pocz±tku muszê powiedzieæ, ¿e historia opowiadaj±ca losy Ma³gosi po czê¶ci jest s³odka, ale w ¿adnym razie nie przes³odzona. Uwa¿am ¿e bêdzie idealn± lektur± dla ka¿dej romantycznej duszy. Ksi±¿ka jednak osadzona jest w realiach i wszystko to, co przydarza siê bohaterom mo¿e mieæ odzwierciedlenie w naszej rzeczywisto¶ci. Jestem pewna, ¿e niejedna czytelniczka uto¿sami siê z Ma³gosi±. Osobi¶cie kibicowa³am tej m³odej kobiecie, mimo i¿ czasami wkurza³a mnie brakiem niezdecydowania. To wra¿liwa dziewczyna, która musi nauczyæ siê asertywno¶ci i spróbowaæ wreszcie zapomnieæ o bolesnej przesz³o¶ci. Czy jednak tak siê stanie? Sprawd¼cie sami.

Jestem zadowolona z tego, i¿ w±tek mi³osny rozwija³ siê stopniowo, za co autorce nale¿± siê brawa. Dziêki temu mo¿emy lepiej poznaæ charakter ka¿dego bohatera zanim zadzieje siê co¶ wiêcej. Oczywi¶cie kibicowa³am Ma³gosi i pewnemu mêskiemu bohaterowi (tak jest ich dwóch, dwóch szefów w jej nowej pracy), ale któremu tego nie zdradzê...

"Jest mi³y, przyjacielski i sympatyczny. Przystojny i poci±gaj±cy. Jak siê równie¿ przekona³am, dobrze ca³uje. A jednak co¶ we mnie krzycza³o: "Nie chcê nigdzie z nim i¶æ", "Nie chcê, by mnie ca³owa³. Nie on..."

Pisarka w interesuj±cy sposób przedstawi³a toksyczne relacje pomiêdzy Ma³gosi± a jej by³ym ch³opakiem Tomaszem. Wyra¼nie widzimy jaka dwulicowo¶æ potrafi drzemaæ w niektórych ludziach. Niestety przekonujemy siê o tym zbyt pó¼no i musimy sklejaæ z³amane serce na nowo.

Niezwykle podoba³a mi siê tak¿e relacja miêdzy Ma³gosi± a jej starsz± siostr± Kasi±. Siostry mog± na siebie liczyæ w ka¿dej sytuacji, wspieraj± siê, wzajemnie pocieszaj±, pomagaj±. Tylko jak dla mnie za du¿o by³o tego wina. Nie wszystko bowiem mo¿na uciszyæ alkoholem. Przynajmniej z mojego punku widzenia tak to wygl±da. Jednak nie zmienia to faktu, ¿e ka¿dy chcia³by mieæ tak± siostrê.

Autorka przypomina jak wa¿ne w ¿yciu jest wsparcie ze strony rodziny. Pokazuje równie¿, ¿e gdy tylko czego¶ bardzo chcemy mo¿emy to osi±gn±æ w³asn± prac± i determinacj±. Równie istotne s± nasze zasady, a których nigdy wbrew sobie nie powinni¶my ³amaæ.

Przypad³ mi tak¿e do gustu lekki, prosty styl, jakim operuje pani Justyna, dziêki czemu czyta siê naprawdê przyjemnie i szybko. Akcja co prawda toczy siê powolnym tempem, ale nie napotkamy na wiêksze przestoje, które by nas znudzi³y. Autorka zadba³a równie¿ o to, by podczas lektury u¶miech nie schodzi³ nam z twarzy umiejêtnie wplataj±c odpowiedni± ilo¶æ humoru.

"Trzy razy M" to delikatna, ciep³a, z nut± romantyzmu powie¶æ o odnajdywaniu samego siebie, wierze we w³asne mo¿liwo¶ci, ucieczce od przesz³o¶ci. To ksi±¿ka, która obfituje w wiele emocji i uczuæ - od mi³o¶ci, po zazdro¶æ, zawie¶æ, a nawet nienawi¶æ. Polecam ka¿dej romantyczce poszukuj±cej chwili oddechu od codziennych trosk i obowi±zków.

Inne ksi±¿ki autora
Uzale¿niona
Justyna Chrobak0
Ok³adka ksi±zki - Uzale¿niona

Czy pozwolisz, by twoim ¿yciem kierowa³o po¿±danie?   Podczas spêdzanego samotnie w barze wieczoru andrzejkowego Natalia poznaje Mateusza. Wzajemna fascynacja...

Zimna S. Odwil¿
Justyna Chrobak0
Ok³adka ksi±zki - Zimna S. Odwil¿

Prze¿ywaj±c osobist± tragediê Malwina odkrywa co¶, co na zawsze zmieni jej ¿ycie. Kiedy my¶li, ¿e ju¿ nic nowego jej nie zaskoczy, dowiaduje siê o ogromnym...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Fa³szywa królowa