Trzydzieści zachodów słońca, w których można się zakochać

Nikki dorastała na małej wyspie na Bali. Alex wylądował w tej oazie, uciekając z gwarnego Londynu. Jest lekarzem weterynarii, prowadzi zajęcia z jogi i pilotuje samolot. Żyje w luksusie. Mają tylko trzydzieści dni na bycie razem, więc żadne z nich nie spodziewa się wichru uczuć, które pchną ich w romans, na który żadne z nich nie jest gotowe. Przed czym tak naprawdę ucieka Alex? Jaki jest prawdziwy powód obaw Nikki? Czy można żyć miłością, która ma ustaloną datę wygaśnięcia? A może są historie miłosne, które mają tylko bilet w jedną stronę?

Seria Bali to kolejny sukces Mercedes Ron po przebojowej i zekranizowanej Trylogii winnych.

Informacje dodatkowe o Trzydzieści zachodów słońca, w których można się zakochać:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2023-10-25
Tytuł oryginału: 30 sunsets para enamorarte

Kup książkę Trzydzieści zachodów słońca, w których można się zakochać

Trzydzieści zachodów słońca, w których można się zakochać - opinie o książce

Avatar użytkownika - magdalenagrzejszczyk

Seria : Saga Bali #1

Wydawnictwo : Harde Wydawnictwo
@hardewydawnictwo

☀️☀️☀️☀️☀️☀️☀️☀️☀️☀️☀️☀️☀️

" Niekiedy nie potrzeba nic więcej, żeby powiedzieć wszystko. Myśli i słowa, których się nie wypowiada, czasem lepiej się rozumie... "

"Seria Bali" to kolejny sukces Mercedes Ron po popularnej Trylogii Winnych.. Jeśli lubisz historie pełne tajemnic, napięcia i miłości, to ta seria na pewno przypadnie Ci do gustu..

Styl autorki jest pełen emocji i napięcia.. Opisuje ona historię Nikki i Alexa w sposób, który wzbudza ciekawość i wciąga czytelnika..
Autorka używa barwnych opisów, aby przedstawić piękno wyspy Bali i kontrast między spokojem a zgiełkiem miasta.. Również opisy pomagają wyobrazić sobie piękno wyspy Bali i poczuć atmosferę miejsca..

Opisuje ona szczegółowo sceny, krajobrazy i emocje bohaterów, co pozwala czytelnikowi wczuć się w historię.. Jej sposób pisania jest dynamiczny i pełen napięcia, co sprawia, że trudno oderwać się od lektury..

Emocje w tej historii są bardzo intensywne.. Bohaterowie przeżywają miłość, napięcie, radość, smutek i niepewność.. Czytelnik może odczuwać te emocje razem z nimi, co sprawia, że historia staje się jeszcze bardziej angażująca..

Co do bohaterów, Nikki jest silną i niezależną kobietą, która stawia na pierwszym miejscu dobro zwierząt..
Alex natomiast jest tajemniczym i przystojnym mężczyzną, który ukrywa pewne tajemnice..
Ich relacja jest pełna chemii i napięcia, ale muszą stawić czoła różnym przeszkodom, zarówno wewnętrznym, jak i zewnętrznym..

" Niektórzy mówią, że możemy zakochać się w kimś od pierwszego wejrzenia. Inni wierzą w dwie połówki jabłka, w bliźniacze dusze lub w czerwoną nić, która łączy dwie osoby i sprawia, że kiedyś się spotykają... Nie miałam pojęcia, czy Aleks był miłością mojego życia..."

Nikki jest młodą i piękną dziewczyną, która mieszka na Bali.. Jest bardzo pracowita i ma swoją własną klinikę weterynaryjną.. Pracuje również jako instruktorka jogi.. Nikki straciła rodziców w wypadku samochodowym, gdy była mała, więc wychowała się z babcią i zaborczym wujkiem Kadekiem..

Aleks Lenox to tajemniczy i przystojny mężczyzna, który mieszka w Anglii.. Jest pilotem prywatnych linii lotniczych.. Wraz ze swoim przyjacielem Netem udaje się na 30-dniowe wakacje na Bali.. Ale Aleks ma pewien problem, przed którym chce uciec.. Początkowo nie planuje się zakochać, ale wszystko się zmienia, gdy spotyka Nikki - balijską piękność..

Podczas ich spotkania na Bali, Nikki i Aleks zaczynają się coraz bardziej zbliżać.. Z czasem odkrywają, że mają wiele wspólnych zainteresowań i pasji.. Jednak ich miłość nie jest łatwa, ponieważ muszą zmierzyć się z przeszkodami i wyzwaniami, które stawia przed nimi życie..

Czy Nikki i Aleks będą w stanie przetrwać te trudności i znaleźć szczęście razem?

Odpowiedź na to pytanie można znaleźć tylko w tej niesamowitej historii pełnej tajemnic, miłości i przygód na Bali.

[Reklama] Wydawnictwo Harde

Czy 30 dni, jeden miesiąc, jest w stanie zmienić całe życie? Czy tylko tyle wystarczy, by wszystko co dotąd znane rozsypało się w pył?
   Nikki kocham Bali całym swym sercem. To tu jest jej dom. Za nic nie zmieni miejsca zamieszkania. Choć ledwo wiąże koniec z końcem oddając się w pełni swojej klinice weterynaryjnej i jednocześnie podejmując ogromną ilość prac dorywczych.
   Alex to syn właścicieli Lenox Executive Aviation a on sam jest pilotem. Za namową przyjaciela wyrusza na Bali, by przez miesiąc oczyścić umysł ze wszystkich trosk. Nie wie tylko, że los przyszykował mu jeszcze większą ilość zmartwień i kłopotów do rozwiązania.
   Biorąc książkę do ręki nie przypuszczałam, że będzie tak bardzo przejmująca. Sądziłam prędzej, że to będzie czysty wakacyjny romans,  mnóstwem atrakcji, romantycznych chwil i humoru. Beztroski, jakiej należy się spodziewać po takim egzotycznym kraju. To wszystko było, fakt. Ale to co z każdym kolejnym wątkiem wypływało na powierzchnię uczyniło tę powieść nieodkładalną i bardzo smutną.
   Na pierwszym planie mamy relację głównych bohaterów. Między innymi ich codzienność, zderzenie kultur i zwyczajów, mentalności mieszkańców. Na drugim natomiast historię miłosną ich przyjaciół. Nate i Margot wnieśli swoje problemy, które dodatkowo zmąciły spokój kobiet na wyspie. A jakby wszystkiego, tych skrajnych emocji, było mało, autorka dołożyła skrzętnie skrywaną tajemnicę, która dosłownie rozsypała wszystko w pył. W tym momencie, i po szokującym finiszu tego temu, jestem ogromnie wdzięczna za to, że mam pod ręką kontynuację. Dzięki temu od razu mogłam zabrać się za czytanie. Ciekawość mnie zżerała na samą myśl, co teraz się wydarzy.
   WOW. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej historii. Podczas czytania co rusz sporządzałam notatki aby o niczym nie zapomnieć i naprawdę było ich dużo. Dużo szczegółów, dużo szokujących wątków i zwrotów wydarzeń wbijających w fotel. Jestem zachwycona kreacją bohaterów. On enigmatyczny i jednocześnie empatyczny. Ona z sercem na dłoni ale bardzo ostrożna i zachowawcza.
Cudnie został oddany klimat tej powieści. Oczyma wyobraźni przeniosłam się do bohaterów. Słyszałam szum fal, okrzyki surferów, słońce grzejące skórę. Ale także zderzyłam się z twardą rzeczywistością tej wyspy. Restrykcyjnych zasad, które kłóciły mi się z tym, co sama znam. Ale na finał wydarzeń w pełni okazały się dla mnie zrozumiałe, jeśli chodzi o motyw. Do tego sceny uniesień, które zostały opisane prosto, ale mimo wszystko oddziaływały na wyobraźnię - idealne w swej prostocie.
   Uciekam czytać drugi tom a was zachęcam do lektury. Mnie pierwsza część bardzo wciągnęła i czytało mi się ją bardzo szybko - autorka ma lekki i przyjemny styl.

Polecam

Zapraszam wszystkich do książki pt. "30 zachodów słońca, w których można się zakochać" autorstwa Mercedes Ron.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Harde

Czy według Was możliwa jest miłość, która ma termin ważności?

"Niektórzy mówią, że możemy zakochać się w kimś od pierwszego wejrzenia. Inni wierzą w dwie połówki jabłka, w bliźniacze dusze lub w czerwoną nić, która łączy dwie osoby i sprawia, że kiedyś się spotykają... Nie miałam pojęcia, czy Aleks był miłością mojego życia..."

Nikki jest piękną, 23 - letnią dziewczyną, która jest bardzo pracowita i pomocna, ma własną klinikę weterynarią. Pracuje na trzech etatach, jest instruktorem jogi. Mieszka na Bali. Ma wspaniałych przyjaciół w tym najlepszą przyjaciółkę Meggie. Rodzice Nikki zginęli w wypadku, gdy ta miała 3 latka od tego czasu, dziewczynę wychowali jej babcia i zaborczy wujek Kadek. Marzy o wielkiej miłości i chce, by jej pierwszy mężczyzna był jej ostatnim...

Aleks Lenox jest 30 - letnim tajemniczym, silnym, dobrze zbudowanym i bosko przystojnym, bogatym mężczyzną. Jest pilotem prywatnych linii lotniczych, mieszka w Anglii. Wraz ze swoim przyjacielem Netem udają się na 30 - dniowe wakacje na wyspę Bali. Aleks chce uciec od ogromnego problemu... Nie planuje się zakochać, jednak wszystko zmienia się, gdy na jego drodze staje balijska piękność o imieniu Nikki...

"Niekiedy nie potrzeba nic więcej, żeby powiedzieć wszystko. Myśli i słowa, których się nie wypowiada, czasem lepiej się rozumie."

Przed czym tak naprawdę chroni Nikki jej wujek Kadek? Czemu nie chce, aby Nikki się spotykała z cudzoziemcami? Czy uczucie i siła namiętności przyciąganie Nikki do Aleksandra? Jaka tajemnica kryje się za przyjazdem Nate na Bali? Czy Nikki wyjedzie z wyspy i pokona swój lęk przed lataniem samolotem dla miłości?

"30 zachodów słońca, w których można się zakochać" to przepiękna i wzruszająca powieść z całą paletą emocji, które towarzyszą nam podczas czytania książki, z boskimi widokami, odmienną kulturą. Autorka Mercedes Ron doskonale ukazała swoim czytelnikom miłość, przyjaźń, zdradę, ból, tajemnice z przeszłości, a także rozstanie. Sceny erotyczne są bardzo dobrze skonstruowane przez Mercedes Ron. Gratulacje dla autorki Mercedes Ron za stworzenie tak niesamowitego romansu. Epilog bardzo mnie zaskoczył i zaszokował 😮. Na koniec zakręciła mi się łza w oku. Cała historia bardzo bardzo mi się podobała ❤️. Z całego serca polecam 🔥 ten tytuł, dla wszystkich miłośników 🔥 romansów będzie to na pewno gratka i uczta dla zmysłów 😋. Niedługo będzie recenzja drugiego tomu książki. Subiektywna ocena książki to 10/10

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2024-02-29, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Macie ochotę na gorący romans na Bali?

Bohaterowie powieści to dwudziestotrzyletnia Nikki, piękność z Bali oraz trzydziestoletni Alex,przystojny pilot prywatnych linii lotniczych z Anglii.
Oboje mają tajemnice i nie planują zakochiwać się. Jednak ciągnie ich do siebie więc zafascynowani sobą postanawiają spędzić razem trzydzieści dni, aby poznać się bliżej.

Jesteście ciekawi, co wydarzy się po miesiącu?

Autorka stworzyła bardzo przyjemny romans, przy którym zrelaksowałam się i dobrze bawiłam się. Wciągająca fabuła i ciekawa relacja mieszkanki Bali z turystą. Obserwowałam ich rozwijającą się relację i ani przez chwilę nie nudziłam się. Lekki styl oraz przyjemne pióro autorki sprawiło, że książkę przeczytałam z wielką przyjemnością. Chętnie sięgnę po kolejne książki spod pióra autorki. Gwarantuję Wam, że poczujecie wakacyjny klimat Bali i uciekniecie od szarej codzienności.
To idealna lektura dla miłośników wakacyjnych romansów.

Polecam!

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-11-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

Opowieść z początku sieje w nas pewnego rodzaju niepewność, gdyż postacie tu występujące bywają często niezdecydowane. Niby robią wszystko, by spełnić swoje marzenia, ale niekiedy zastanawiają się nad tym, czy dobrze robią. Aleks jest bogatym mężczyzną przed trzydziestką, który poświęcając swoje swobodne życie, spełnił marzenie o byciu pilotem. Nie lubi żadnych zmian, dlatego, kiedy dowiaduje się, że wraz z bogatym znajomym lecą na wyspę Bali, czuje się zdezorientowany. Lubił swoje przewidywalne życie, urlop brał najdłużej na cztery dni, gdyż kochał swoją pracę, a teraz trzydzieści dni ma odmienić jego życie. Jeszcze nie wyleciał, a już wie, że wszystko, co dotychczas było u niego pewniakiem, stanie się nieprzewidywalnością. Mamy też postać Nikki, która również nie lubi zmian. Mieszka niedaleko miejsca do której wyrusza Aleks i bardzo lubi tą wysepkę, gdzie czuje się bezpieczna. Ma dwadzieścia trzy lata i dopiero niedawno wyprowadziła się z domu w którym mieszkała z dziadkami. Czasami wspomina nam o tęsknocie za rodzicami, którzy odeszli, gdy miała trzy latka. Niewiele ich pamięta, ale czuje, że tęsknota często się przebija. Prawdopodobnie dlatego marzy o niekończącej się miłości, takiej pierwszej i ostatniej. Czy zatem możliwe jest, by takie uczucie ją spotkało?
Z tego co zauważyłam, to łączy ich jedynie bezpieczeństwo, które on odczuwa będąc u siebie, a ona na swojej wysepce. Mija jednak czas jaki ze sobą spędzają i każde czuje się jakby było między młotem a kowadłem, między tym co chce, a tym, czego nie potrafi zaakceptować. Ich emocje nami zawładną, czytelnik bacznie śledzi ich losy i sam nie wie jak to się zakończy. Burzliwe uczucie i przyciąganie większe od magnesu, a po drugiej stronie rzeczywistość z którą muszą się zmierzyć. Tak elektryzującej książki dawno nie czytałam:-)
Świetnie się ją czyta, gdyż jest napisana z punktu widzenia postaci, gdzie naprzemiennie opowiadają o sobie, swojej rodzinie, znajomych, przyzwyczajeniach, pracy, pragnieniach i momentach, kiedy się za sobą spotykają. Średni druk, średnie rozdziały, średnia ilość dialogów, ale emocje powyżej skali:-)

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2024-03-29, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Relacja z określonym terminem ważności? Czy to się może udać?

Dwa zupełnie różne światy. On zamożny pilot samolotów, który robi sobie przerwę od codzienności i problemów jakie pojawiły się ostatnio w jego życiu. Wyrusza w podróż na Bali, by odpocząć, nabrać dystansu, co być może pomoże mu spojrzeć w innym świetle na wiele spraw. Tam poznaje piękną, tak odmienną od kobiet, które poznał w swoim życiu, Nikki. Dziewczyna jest z zamiłowania weterynarzem. Aby związać koniec z końcem pracuje na kilka etatów co równocześnie umożliwia jej realizowanie siebie i spełnienia swojego marzenia - pomocy bezbronnym zwierzakom. Gdy Alex i Nikki spotykają się po raz pierwszy do głosu dochodzą pragnienia. Mają dla siebie tylko określony czas - pobyt mężczyzny na Balii i świadomość, że wraz z jego wyjazdem to co ich połączy będzie musiało się zakończyć...

Czytając tę historię niemal mogłam usłyszeć szum fal, szelest piasku pod stopami bohaterów. Dosłownie mogłam poczuć ten egzotyczny, niemal mistyczny klimat Balii co było cudownym doświadczeniem a zarazem idealnym tłem dla głównego wątku jakim była relacja bohaterów. Oboje odkrywają u swojego boku coś nowego. Nikki poznawała swoją kobiecość i cielesność, niecierpliwość wywołaną obecnością Alexa. On natomiast mógł dostrzec to co dla zwyczajnych turystów było niedostępne w malowniczej okolicy, poczuć spokój, który jest tam tak celebrowany a zarazem móc żyć swoim życiem u boku kobieta, która poznaje go z innym spojrzeniem na świat. To wszystko sprawiało, że do jego serca razem z nowymi wrażeniami wkradło się uczucie, które mogło mu tylko przez określony czas.

Ta opowieść to nie tylko fenomenalne zestawienie odmiennych charakterów, ale i realiów w jakich się wychowywali główni bohaterowie. To starcie dwóch różnych światów, osób o różny potrzebach i wychowanych w kompletnie różnej mentalności. Mają oni jednak jedną wspólną cechę: pragną miłości, bezwarunkowego uczucia. Tylko czy przelotny, wakacyjny romans może im to dać? Czy uczucie, które się między nimi pojawi będzie wystarczająco silne, aby przerwać?

Dodatkowym wątkiem była znajomość Margot i Nate, którzy borykali się ze swoimi problemami i uczuciami. Było to świetne dopełnienie głównej historii, czyli znajomości Alexa i Nikki. Sprawiało, że w innym świetle patrzyliśmy na głównych bohaterów i odmienność charakterów wszystkich postaci.

Autorka do świeżej znajomości dodała nieco pikanterii, która rozgrzewała mnie w trakcie lektury. To wszystko spowiła w tajemnice i niedopowiedzenia, bo nie pozwoliła nam poznać przeszłości bohaterów. Ten zabieg sprawił, że niemalejąca ciekawość towarzyszyła mi w trakcie lektury a zwroty akcji zaskakiwały, bo próbowałam doszukać się wyjaśnienia wszystkich tajemnic. Gorąco polecam już tę historię, zapewniam, że nie będziecie mogli się od niej oderwać.

Początek książki jak dla mnie był ciężki... Strasznie dłużyła mi się akcja, ale później... tak od połowy - czytało się szybko i z zaciekawieniem. Całe szczęście, że akcja fajnie się rozkręciła i nie odłożyłam książki na półkę.

Nikki to główna bohaterka książki, która całe życie spędziła na Bali. Jej rodzice zginęli w katastrofie lotniczej, więc została wychowana przez babcię i wujka. Aby się jakoś utrzymać i mieć pieniądze na życie pracuje na wiele etatów - jest sprzątaczka w hotelu, weterynarzem oraz instruktorką jogi.

Alex jest pilotem, który wraz z przyjacielem udaje się na miesięczny urlop na Bali. Podczas tej podróży ma nie tylko zrelaksować się i odpocząć, ale przede wszystkim zapomnieć o problemach.

"Nic nie dzieje się bez przyczyny", tak właśnie było w tym przypadku. Dwoje różnych bohaterów, dwa różne charaktery i oczekiwania od życia. Mogłoby wydawać się, że ta znajomość nie ma szans, w końcu różni ich dosłownie wszystko... Jednak los bywa przewrotny i... łączy tych dwoje. Tylko... co będzie po trzydziestu dniach, kiedy Alex będzie musiał wrócić do swojego życia? Życia z wieloma problemami, których nie zna Nikki? Czy ta znajomość przetrwa?

Jest to książka pełna emocji, tajemnic, lęków, które możemy pokonywać z bohaterami. Tak jak pisałam wcześniej... początek strasznie mi się dłużył, ale od połowy - aż szkoda mi się zrobiło, gdy przeczytałam ostatnią kartkę. Miałam to szczęście, że tuż obok na półce leżał drugi tom.

Bali (#2). 10 000 mil, które nas dzielą
Mercedes Ron0
Okładka ksiązki - Bali (#2). 10 000 mil, które nas dzielą

,,Jeśli to, co wydarzyło się między nami, było pomyłką, chcę się mylić każdego dnia...". Po trzydziestu cudownych dniach spędzonych na Bali drogi Nikki...

Twoja wina
Mercedes Ron0
Okładka ksiązki - Twoja wina

Mercedes Ron Trylogia winnych Tom 2 Twoja wina   75 milionów czytelników na Wattpadzie!   Ich związek nie będzie łatwy. Są przeciwieństwami: wodą...