Twarze i Maski. Ostatni wielcy kochankowie kina

Zbiór historii Twarze i maski – ostatni wielcy kochankowie kina adresujemy nie tyle do znawców, ile do wszystkich miłośników kina. Na przestrzeni ponad 120 lat istnienia X muzy oprócz niezliczonej ilości wspaniałych dzieł filmowych wokół wielkiego ekranu narodziło się wiele pasjonujących historii związanych z jego twórcami.

Wymyślona przez Hollywood instytucja gwiazdy filmowej przyjęła się na całym świecie, a biografie aktorów i aktorek stały się dla widzów równie interesujące jak filmy, w których występują. Szczególną uwagę przyciągają zaś fascynujące dzieje ich miłości i romansów. W kulturze popularnej związki gwiazd filmowych zajęły miejsce wielkich kochanków znanych z literatury. Romeo i Julia, Abelard i Heloiza, Tristan i Izolda, Dante i Beatrycze to nieśmiertelne symbole, które niejako odżywają na nowo w dziejach bogów kina.

Opowieści o miłosnych relacjach gwiazd są czymś znacznie więcej niż współczesnymi baśniami Szeherezady, tulącymi nas do snu. To historie, którym przyglądamy się z ciekawością, ponieważ chcemy odnaleźć w nich odbicie własnych powikłanych relacji uczuciowych i posmakować – być może oczywistej – ale jakże głębokiej prawdy, że nawet bogowie kina cierpią z miłości.

A co więcej: w błysku fleszy, na świeczniku sławy, z milionami na koncie, to właśnie dzięki swojej słabości w tej delikatnej materii pozostają w naszych oczach ludzcy i bliscy.

Informacje dodatkowe o Twarze i Maski. Ostatni wielcy kochankowie kina:

Twarze i Maski. Ostatni wielcy kochankowie kina - opinie o książce

Avatar użytkownika - ludimarti
ludimarti
Przeczytane:2022-01-16, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Polecam wszystkim miłośnikom starego kina i biografii wielkich gwiazd Hollywood. Czytamy tu zarówno o wielkich namiętnościach i tragediach, legendarnych klasykach X muzy jak i realiach ówczesnej Ameryki, czyli wszystkim za co kochamy Złotą Erę Hollywood.

Avatar użytkownika - megg
megg