Twoje serce będzie kiedyś czerwone

Agat może mieć wszystko. Należy do najpopularniejszej grupy w szkole, a do tego jest znanym influencerem. Kiedyś był jednym z jej najlepszych przyjaciół, teraz Freya nie jest nawet pewna, czy ją zauważa. Ale nie musi, ona ma swoje sprawy i świat bookstagrama, w którym króluje.

Wydaje się, że między nimi wszystko skończone.

Ale kiedy koleżanki zdradzą Freyę, to właśnie Agat przyjdzie jej na ratunek.

A wkrótce ona będzie ratować jego.

Czy to co nadchodzi, to aby na pewno tylko przyjaźń?

Informacje dodatkowe o Twoje serce będzie kiedyś czerwone:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2024-03-13
Kategoria: Dla młodzieży

Tagi: Dzieci od ok. 11 lat

Kup książkę Twoje serce będzie kiedyś czerwone

Twoje serce będzie kiedyś czerwone - opinie o książce

[Reklama] Perseidy

Czy prowadząc bookstagram czy jakikolwiek inny tematycznie profil można czuć się w pełni bezpiecznie i komfortowo? Chyba każdy z nas, takich osób, doświadczył w jakimś stopniu hejtu, nagonki, zazdrości czy chociażby napięcia co do zasięgów. Świat mediów jest fajny i dużo daje. Ale potrafi też skrzywdzić i odebrać wszystko, łącznie z nawiązką.
    Pierwszą częścią tej medialnej serii jest "Miłość z TokToka", której nie udało mi się przeczytać. Ale to zupełnie w niczym nie przeszkadzało mi, jeśli chodzi o czytanie tej książki. Tutaj mamy historię Frei Dąbrowskiej i Agata Pieprza - innych bohaterów.
   Na samym początku muszę zaznaczyć, że dość nietypowe imiona dostali bohaterowie. Pierwszy raz się z takimi spotkałam ale to oczywiście pozytyw.
    Autorka bardzo dosadnie pokazała plusy i minusy mediów. Ich wpływ na codzienność, zmianę myślenia, jak i całość życia. To było bardzo wyraziste i przejmujące. Jednocześnie zaskakuje i szokujące.
   Ale nie tylko to zagadnienie tu znajdziemy. Jest też kiła innych, którym należy się z uwagą przyjrzeć. One zmuszają do refleksji i zupełnie innego patrzenia na innych, bliskich nam osób.
   Autorka bardzo dobrze prowadzi fabułę. Cały czas utrzymuje zaintrygowanie i podsyca ciekawość nie dając tym samym choć na sekundę wkraść się monotonii i nudzie.
   To zdecydowanie była lektura pełna emocji. Dopracowana i napisana bardzo przyjemnym stylem.

Polecam

Popularny influencer, który dzięki odważnym fotkom, każdego dnia powiększa swoje grono fanek i rezolutna bookstagramerka, przyjaciele z młodych lat, których drogi stopniowo się rozeszły. Czy ich relacja ma szansę powrócić na właściwy tor? A może różnica priorytetów i obłudny świat mediów doszczętnie zniszczy tą przyjaźń? Tylko czy tak naprawdę przyjaźń damsko-męska w ogóle istnieje? Jak nie dać się złamać i pędząc za popularnością w internecie, nie zniszczyć swego zdrowia psychicznego i fizycznego? I właściwie czy jest tu miejsce na prawdziwe uczucia? Wkroczcie na karty tej porywającej, ciepłej opowieści i przekonajcie się sami!?

Fundamentem tej magnetycznej historii są bezsprzecznie świetnie skonstruowani bohaterowie. Momentalnie zyskują oni sympatię czytelnika, który kibicuje im cały sercem, nie mogło też zabraknąć czarnych charakterów oraz osób, które udowadniają, że świat nie jest wyłącznie czarny czy biały. Wszystkie postacie są wyraziste, jak najbardziej przemawiające. To ludzie z krwi i kości, którzy mimo młodego wieku są pełni lęków, strat, nadziei. Ścigani przez mroczne demony i trudne dylematy, błądzą po meandrach życia w poszukiwaniu prawdziwego szczęścia i miłości. Mamy tu do czynienia zarówno ze skomplikowanymi relacjami rodzinnymi, jak i rówieśniczymi, co tylko mistrzowsko ukazuje, iż życie młodych osób wcale nie jest beztroskie, a bez właściwego wsparcia bardzo łatwo zacząć spadać na dno...?

,,Twoje serce będzie kiedyś czerwone" jest niezwykle sugestywnie opisaną, emocjonującą, przeszywającą duszę historią o przyjaźni i pierwszej miłości, która łamie wszelkie schematy i jest w stanie pokonać najpotężniejsze przeszkody. To istny rollercoaster fundujący czytelnikom wiele uniesień, jak i pęknięte serduszko. Romantyczna, obezwładniająca, ale też bolesna i nieprzewidywalna historia, w której nic nie jest oczywiste. Co okaże się prawdziwą wartością, a co tylko staranną grą pozorów? Czy miłość rzeczywiście jest silniejsza niż wszelkie przeciwności losu? Jeśli kochacie subtelne, ale zarazem głębokie powieści, pozostawiające po sobie ślad w sercu już na zawsze, będziecie oczarowani! ?

Miłość z TikToka
Magdalena Pioruńska0
Okładka ksiązki - Miłość z TikToka

Bazyl nie jest najsympatyczniejszą osobą w szkole. Zawsze mówi to, co myśli, bywa oschły, nie zależy mu też na tym, aby ktoś go lubił czy się w nim zakochał...

Twierdza Tytonu
Magdalena Pioruńska0
Okładka ksiązki -  Twierdza Tytonu

Miłość, zemsta i walka o wolność. Cała Europa znajduje się pod władzą totalitarnego cesarstwa rządzonego przez Brytanika. Ekscentryczna nastolatka Livia...