Twoje szczęśliwe dziecko,. czyli jak być wystarczająco dobrym rodzicem

Na początku jest wiele pytań i wątpliwości. Młodzi rodzice z reguły czują się niepewnie.

Dlaczego dziecko płacze? Jak je uspokoić? Czemu nie je buraczków? Jak je kochać, by nie skrzywdzić?

Doktor Aleksandra Piotrowska i Irena Stanisławska przekonują, że bycia rodzicem można się nauczyć.

Aby dziecko miało szczęśliwe dzieciństwo, rodzice muszą być spokojni i kochający, ale także pewni swoich umiejętności. Warto przebyć tę drogę.

Autorki rozmawiają m.in. o tym:

.jak nie przekarmiać dzieci i unikać awantur przy jedzeniu

.jak rozsądnie korzystać ze smoczka i kiedy z niego zrezygnować

.kiedy zrezygnować z pieluch i nauczyć malucha czystości

.jak zachować się, gdy dziecko ,,tam" się dotyka

.jakie są skutki nadopiekuńczości

.czy i jak nagradzać i czy karać

.jak kontakt z dziadkami wpływa na rozwój dziecka

To nie jest typowy poradnik, ale szczere rozmowy o tym, jak tworzyć rzeczywistość wychowawczą dziecka, bez przesadnej potrzeby bycia idealnym rodzicem, ale z przeświadczeniem, że warto uczyć się na błędach innych i doskonalić swoje umiejętności.

Aleksandra Piotrowska

Doktor psychologii. Emerytowany pracownik naukowy Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz pracy naukowej i doradztwa dla rodziców i nauczycieli współpracuje z Komitetem Ochrony Praw Dziecka, a w latach 2008-2018 była społecznym doradcą Rzecznika Praw Dziecka. Zajmuje się także propagowaniem wiedzy psychologicznej pełniąc rolę eksperta w kontaktach z prasą, stacjami radiowymi i telewizyjnymi. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzatorskich. Prywatnie nałogowa czytelniczka literatury wszelakiej, miłośniczka wyjazdów narciarskich i podróży. Matka dwojga dzieci i babcia trojga wnucząt.

Irena A. Stanisławska

Dziennikarka. Zaprasza do rozmowy cenionych psychologów, by dzielili się swoją wiedzą. Współautorka m.in. takich książek jak: Moje dziecko cz. 1 i cz. 2 (z Dorotą Zawadzką),Być lekarzem. być pacjentem (z Wojciechem Eichelbergerem) Jak wychować dziecko, psa, kota...i faceta (z Dorotą Sumińską i Dorotą Krzywicką), Oswoić narkomana, Pułapki przyjemności, Toksyczna matka (z Robertem Rutkowskim), Między nami samicami (z Aleksandrą Piotrowską i Dorotą Sumińską), Jak tu nie zwariować (z psychiatrą Edwardem Krzemińskim).

Informacje dodatkowe o Twoje szczęśliwe dziecko,. czyli jak być wystarczająco dobrym rodzicem:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2022-08-24
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Tagi: Opieka nad dzieckiem i wychowanie - poradniki

Kup książkę Twoje szczęśliwe dziecko,. czyli jak być wystarczająco dobrym rodzicem

Być lekarzem, być pacjentem. Rozmowy o psychologii relacji
Irena A. Stanisławska0
Okładka ksiązki - Być lekarzem, być pacjentem. Rozmowy o psychologii relacji

Dzięki tej książce porozumienie między lekarzem a pacjentem stanie się łatwiejsze. Książka dotyczy relacji między lekarzem a pacjentem. To relacja szczególna...

Forget Me Not
Julie Soto