Ty będziesz następna

Jak głęboko można pogrzebać tajemnice i ukrywać rozpacz? Jak długo można kłamać? Jak długo można z tym żyć?

Kiedy szesnastoletnia Angela Wong, najpopularniejsza dziewczyna w szkole, znika bez śladu, nikt z jej przyjaciół nie ma pojęcia, co się mogło stać - ani Georgina Shaw, jej najlepsza przyjaciółka, ani Kaiser Brody, który przyjaźnił się z obiema dziewczynami.

Czternaście lat później szczątki Angeli zostają znalezione w lesie za domem, w którym wychowywała się Geo. A Kaiser - teraz detektyw policji w Seattle - wreszcie poznaje prawdę: Angela była ofiarą Calvina Jamesa, nazywanego przez policję Dusicielem ze Sweetbay. Tego samego człowieka, który zamordował trzy inne kobiety.

Dla wymiaru sprawiedliwości Calvin jest seryjnym mordercą, lecz dla Georginy to ukochany mężczyzna. W czasach liceum był jej pierwszą miłością. Ich związek, burzliwy i pełen przemocy, graniczył z obsesją, od momentu gdy się spotkali, aż do nocy, w której Angela została brutalnie zabita. Przez czternaście lat Geo wiedziała, co stało się z Angelą, lecz nie powiedziała ani słowa. Trzymała to w tajemnicy aż do dnia, gdy została aresztowana i posłana do więzienia.

Gdy wszyscy sądzili, że wreszcie poznali prawdę, w ukryciu pozostało jeszcze wiele głęboko skrywanych sekretów. Wkrótce odnalezione zostają poćwiartowane ciała innych ofiar. Czy mordercą jest zbiegły z więzienia Calvin James, czy może w Seattle grasuje naśladowca słynnego Dusiciela ze Sweetbay? Prowadzący śledztwo policjanci zdają sobie sprawę, że to, co wydarzyło się tamtej strasznej nocy, było o wiele bardziej skomplikowane i mrożące krew w żyłach, niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić...

"Nie będziecie mogli się oderwać od tego rewelacyjnego thrillera aż do wstrząsającego końca".

Lisa Garnder

Informacje dodatkowe o Ty będziesz następna:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-04-14
Tytuł oryginału: Jar of Hearts
Tłumaczenie: Beata Słama

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Kup książkę Ty będziesz następna

Ty będziesz następna - opinie o książce

Avatar użytkownika - mundurowa_czyta_
mundurowa_czyta_
Przeczytane:2021-07-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

„Przeszłość pozostaje z nami na zawsze niezależnie od tego, czy postanawiamy o niej myśleć, czy nie, bez względu na to, czy bierzemy za nią odpowiedzialność, czy nie.”

Książka ta to świetny thriller z wątkiem psychologicznym.
Historia przedstawia nam losy trójki przyjaciół :
- Angeli, która zostaje zamordowana
- Kaisera detektywa, który przez wiele lat próbował odnaleźć prawdę
- Geo, która zostaje oskarżona o udział w śmierci przyjaciółki.

Głównym sprawcą morderstwa okazuje się być Calvin - licealna miłość Geo.

Dlaczego Geo postanawia ukrywać prawdę?
Jakie tajemnice skrywa jeszcze przeszłość?
Czy Calvin okaże się seryjnym mordercą ?

Jednego możemy być pewni, że każde kłamstwo prędzej czy później wyjdzie na jaw.
W historii tej odnajdziemy świetną intyge, jak i również przyjaźń, zazdrość, miłość..

Książka trzyma w napięciu od początku do ostatnich stron..
To już druga przeczytana książka tej autorki i zdecydowanie Zachęcam do przeczytania! 😊

Avatar użytkownika - goszaczyta
goszaczyta
Przeczytane:2021-10-19, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Thrillery to jeden z moich ulubionych gatunków literackich. I przyznam szczerze, że ostatnio jakoś poszły w odstawkę. A „Ty będziesz następna” Jennifer Hillier przypomniała mi jak bardzo lubię czytać książki z tego gatunku. Szczególnie, gdy są tak dobre. Już na samym początku zaintrygował mnie opis tej książki i wiedziałam, że na pewno po nią sięgnę. Zaczęło się dosyć niewinnie, by po chwili zamienić się w najbardziej przerażającą historię, jaką miałam ostatnio okazję przeczytać.

Książka jest naprawdę cieniutka, jednak akcja jaka się w niej rozgrywa jest bardzo zaskakująca. Historia z każdą stroną nabiera tempa i sprawia, że ciężko jest się oderwać od lektury. Podczas czytania ciągle odczuwałam niepokój i naprawdę bałam się tego, co może się wydarzyć na następnej stronie, ale pomimo tego, książka bardzo mnie wciągnęła i nie mogłam odłożyć jej na bok, dopóki nie poznałam finału.

„Ty będziesz następna” to naprawdę świetna lektura. Wciąga już od pierwszych stron. Z każdą stroną zaskakuje coraz bardziej. Pomysł, fabuła, bohaterowie - istny majstersztyk!🖤 Polecam!

Ojejku. To jedna z tych książek, które stopniują napięcie i z każdym kolejnym rozdziałem uchylają coraz większy rąbek tajemnicy. Historia nietypowa, ale ciekawa. Co prawda zakończenia kompletnie nie rozumiem i nie wiem dlaczego tak wybrała autorka, ale z pewnością ta pozycja jest warta uwagi. Właśnie ze względu na nietypowość.

„Ty będziesz następna” zapowiada się jako jeden z tych mrocznych thrillerów, o których trudno zapomnieć. Niestety, minęło kilka dni, a ja przyłapuję się na tym, że trudno mi powiedzieć, o czym dokładnie opowiadała autorka. Przy czym zakończenie było tak mało… ambitne, tak, wręcz paradoksalnie śmieszne, że akurat je zapamiętałam bez trudu.

Po lekkim odświeżeniu sobie pamięci, wiem już, o czym mam pisać.

Autorka postawiła na dwutorowe przedstawianie opowiadanej przez siebie historii. W jednej części jesteśmy z młodymi ludźmi, będącymi dopiero na początku swej życiowej drogi, uczącej się, imprezującej ile tylko się da i zakochującej się w niewłaściwych osobach.

Druga część opowiada zaś o tym, jakie podjęte za młodu decyzje miały wpływ na dalsze życie bohaterów.

Elementem, który „spaja” obie te części jest śmierć Angeli Wong , najlepszej przyjaciółki głównej bohaterki – choć ja mam co do tego ogromne wątpliwości – która przez długi czas pozostaje tajemnicą.

Angela, jakżeby inaczej, to jedna z najbardziej popularnych dziewcząt w szkole, kapitan czirliderek, która umawia się z najprzystojniejszymi chłopcami w szkole. Jej zniknięcie wywołuje niemały szok.

Zostaje wszczęte śledztwo, które jednak niczego nie wyjaśnia.

Dopiero po latach dochodzi do aresztowania głównej bohaterki naszej historii, Georginy Shaw sprawia, że na jaw wychodzą nowe, wstrząsające fakty. Śledztwo, choć wydaje się być zakończone, posuwa się naprzód, a prawda jest dużo gorsza, niż wszyscy myśleli.

Georgina odpokutowała za swe winy – choć opisane życie w więzień wydało mi się mocno wyidealizowane – i próbuje ułożyć sobie życie od nowa. I choć wydaje się nam pod sam koniec, że wszystkie elementy układanki znajdują się na swoich miejscach, autorka raz po raz nas zaskakuje, dokładając nowe elementy. Aż do całkowitego uzupełnienia tej historii.

Oprócz ich dwóch jest i trzeci bohater tej historii, Kai. We wczesnych wspomnieniach jest przedstawiany jako dobry kolega zarówno Angeli, jak i Gorginy (geo). Be wzajemności podkochuje się w tej drugiej, ona jednakże znajduje sobie dużo starszego, łamiącego prawo na prawo i lewo chłopaka.

W drugiej części to on jest odpowiedzialny za aresztowanie Geo. Do niego należy również prowadzenie śledztwa, przepytywanie świadków, czy szukanie dowodów. Ale w statecznej walce Geo musi liczyć wyłącznie na samą siebie…

Zakończenie nie pasuje do całości; jest ze wszech miar absurdalne i ujawnia brak doświadczenia autorki albo jej oryginalny styl. Autorka ma na koncie kilka książek, a każda z nich jest nominowana do jakiejś nagrody. „Ty będziesz następna” otrzymała dużo nagród i nominacji, wygląda więc na to, że ludzie za granicą po prostu chyba lubią takie rzeczy. Patrząc na oceny w naszym kraju nie wygląda to aż tak ekscytująco…

Jeśli ktoś koniecznie musi coś przeczytać, a nie ma niczego innego pod ręką, to może po tę powieść sięgnąć…

Nie planowałam zaczynać przygody z twórczością Jennifer Hillier właśnie od tej pozycji, ale któregoś dnia spadło na mnie tyle jej pochlebnych recenzji, że nie mogłam dłużej czekać! I dobrze się stało, bo książka wciągnęła mnie bez reszty 🤩

Geo i Angela przyjaźnią się od zawsze. Angela - zawsze ta piękniejsza i popularniejsza. Geo - zawsze w cieniu Angeli. Kiedy w ich życiu pojawia się Calvin, Geo nie może uwierzyć, że to właśnie ona mu się spodobała. Jak to często bywa, kiedy pojawia się chłopak, przyjaciółka idzie w odstawkę. Pewnego dnia Angela znika bez śladu, a po 14 latach od jej zaginięcia Geo trafia do więzienia. Co tak naprawdę wydarzyło się w noc zaginięcia nastolatki?

Fabuła, jak dla mnie, jest skonstruowana po mistrzowsku: początek spokojny, z czasem akcja nabiera tempa, a za połową zaczyna lecieć jak szalona nie pozwalając czytelnikowi przerwać lektury nawet na moment. Kiedy walczysz sam ze sobą poźną nocą, nie wiedząc co gorsze - wory pod oczami drugiego dnia w pracy czy zaprzestanie czytania, to wiedz że trafiłeś na jedną z lepszych książek 😁

Kto jeszcze nie czytał tej pozycji, zdecydowanie polecam to zmienić. Naprawdę warto. Tym razem udało mi się domyślić zakończenia, ale bynajmniej nie zepsuło mi to frajdy z czytania, ani nie przerwało napięcia, które autorka podtrzymuje do ostatnich stron. Takie thrillery chcę czytać częściej! 🔥

Avatar użytkownika - PannaPinko
PannaPinko
Przeczytane:2021-05-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Utrata najlepszej przyjaciółki to coś, czego nie chciałby przeżyć nikt z nas. To tak, jakby ktoś nagle odebrał Ci najważniejszą część Twojego życia...

Angela była najpopularniejszą dziewczyną w szkole- piękna, inteligentna, lubiana przez rówieśników. I nagle znika, a jej bliscy szaleją z rozpaczy. Georgina, jej przyjaciółka, nie wie, co mogło stać się z dziewczyną, choć były ze sobą blisko jak siostry.

Nie wie, albo nie chce powiedzieć.

Czternaście lat później policja prowadzona przez Kaisera, przyjaciela obu dziewczyn, odnajduje za domem Geo szczątki zaginionej dziewczyny. Angie padła bowiem ofiarą Calvina Jamesa, zwanego przez stróżów prawa Dusicielem ze Sweetbay. Problem w tym, iż sprawca w czasach liceum był pierwszą miłością Georginy, uwaga policji skupia się więc nie tylko na schwytanym mężczyźnie, ale też na niej. I tak w toku śledztwa wychodzi na jaw współudział bohaterki w ukryciu zwłok Angie Wong.

Po wyjściu z więzienia Geo wraca do swojego rodzinnego domu. Szkalowana przez sąsiadów, wciąż walcząca z poczuciem winy nie może znaleźć swojego miejsca w po-więziennej rzeczywistości. Jej milczenie wciąż zastanawia ludzi, szczególnie jej byłego przyjaciela Kaisera. Nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele sekretów pozostaje jeszcze w ukryciu...

A do tego dochodzi fakt, iż Calvin James uciekł z więzienia. Kaiser ma pewność, że morderca będzie próbował skontaktować się z Georginą. Schwytanie go jest o tyle ważne, że Dusiciel ze Sweetbay powrócił do swojego krwawego hobby, zostawiając za sobą ścieżkę krwi...

Opis tej książki brzmiał bardzo obiecująco. Dziewczyna, która przez czternaście lat ukrywała wiedzę o miejscu pogrzebania ciała przyjaciółki- wydawałoby się, że skoro na początku czytelnik dostaje wszystkie odpowiedzi na srebrnej tacy, to już nic nie może nas zaskoczyć. Błąd. Zarówno dawna sprawa zamordowania Angie i rola, jaką odegrała w tym Georgina, jak i prowadzone przez policję (z Kaiserem na czele) obecne śledztwo przyciąga do siebie czytelnika. Jesteśmy atakowani nowymi faktami z obu stron, przeszłość i teraźniejszość łączą się ze sobą nierozerwalnie.

Angie była tą najpopularniejszą z ich trzyosobowej paczki; jej uroda, wrodzony wdzięk przyciągały do siebie męskie spojrzenia. Owszem, Geo również należała do ładnych dziewczyn, ale jej urodę zawsze przyćmiewała przyjaciółka. Dlatego obie były zdziwione, gdy tego dnia Calvin ostentacyjnie zignorował pannę Wong, zwracając uwagę tylko na Georginę. To nie była zwyczajna pierwsza miłość- to było szaleństwo, obsesja, toksyczny związek, z którego Geo jednocześnie chciała się uwolnić, a z drugiej strony wiedziała, że nie da rady. Serce jej na to nie pozwoliło.

Po zakończeniu przygody z Ty będziesz następna do tej pory zastanawiam się nad główną bohaterką. Wszyscy zapewne zadajemy sobie pytanie, jak mogła tak długo ukrywać prawdę o zaginięciu przyjaciółki? Jak dawała sobie radę z tak ogromnym sekretem przez czternaście długich lat? I co więcej- czemu od razu nie poinformowała wszystkich o tym, co wie?
Myślę, że odpowiedź na to pytanie jest bardziej złożona, niż mogłoby się nam początkowo wydawać. Cała społeczność Sweetbay wolała odrzucić ją za to, w czym brała udział, a i czytelnik na początku nie może zrozumieć, jak mogła do czegoś takiego dopuścić. Całkiem chętnie obrzucamy ją błotem, bo w naszym mniemaniu doskonale wiedziała, co robi. Podczas procesu aspekt jej związku został ledwo dotknięty, a i same strony nie bardzo chciały się zagłębiać w ów temat. I tak jej były chłopak poszedł do więzienia za morderstwo (zresztą nie jedno), a ona za współudział.

Nie wyobrażam sobie, jak Georgina musiała się czuć przez te wszystkie lata przed odkryciem zwłok Angie. Patrzyła w oczy rodziców przyjaciółki zapewniając, że nie ma pojęcia, co się z nią stało, jednocześnie doskonale znając prawdę. Czternaście długich lat- to nie są godziny, nawet nie tygodnie. To lata życia z sekretem, który z dnia na dzień ciąży coraz bardziej. Z poczuciem winy, że nie udało się jej ocalić.

Na tym jednak nie koniec. Nie byłoby całej historii, gdyby nie ucieczka Calvina z więzienia i kolejne ciała zamordowanych kobiet, jakie po sobie zostawia. Kaiser liczy, że dawna przyjaciółka pomoże mu w schwytaniu Dusiciela ze Sweetbay- w końcu kiedyś wiedziała o nim praktycznie wszystko. Detektyw nie wierzy, że James do tej pory nie próbował skontaktować się z dawną ukochaną. Przeczuwa, że tych dwoje nadal łączy jakaś specyficzna, nierozerwalna więź.

Autorka nie daje nam odpocząć ani na sekundę. Jeszcze nie zdążymy dobrze przetrawić uczuć, jakie towarzyszą nam podczas poznawania przeszłości Georginy i sprawy zaginięcia Angie, a już wrzuca nas w bieżące śledztwo. W tym przypadku można bez wyrzutów sumienia powiedzieć, że przeszłość ma ogromny wpływ na teraźniejszość i nie chodzi tu nawet o odpokutowywanie winy przez główną bohaterkę. Rozwiązanie zawsze tkwi w niedopowiedzeniach.

Czy polecam? Ta książka zdecydowanie przypadnie do gustu tym, którzy uwielbiają taplać się w sekretach, a zwroty akcji wprost uwielbiają. Od siebie dopowiem tylko tyle, że zakończenie mnie zaszokowało...

Avatar użytkownika - zaczytanababka
zaczytanababka
Przeczytane:2021-05-16,

Pojawiło się ostatnio mnóstwo ciekawych premier. Na stories poprosiłam Was o pomoc w podjęciu decyzji i wybór padł na ten właśnie thriller. Zapraszam!

Gdy najpopularniejsza dziewczyna w liceum znika bez śladu wygląda na to, że nikt nie wie co się z nią stało. Nawet jej najbliższa przyjaciółka Georgina Shaw. Jednak, gdy po czternastu latach zostają odnalezione zwłoki dziewczyny, prawda wychodzi w końcu na jaw. A prawda jest taka, że Angela zginęła z rąk Calvina Jamesa - Dusiciela ze Sweetbay, którym okazał się być ówczesny chłopak Georginy. Wychodzi na jaw, że ta doskonale wiedziała co się stało z jej przyjaciółką, dlatego też trafia do więzienia. Krótko po jej aresztowaniu Calvin’owi udaje się uciec.

Gdy Georgina po kilku latach wychodzi na wolność dochodzi do serii brutalnych morderstw. Rusza śledztwo mające na celu złapanie sprawcy. A głównym podejrzanym jest były chłopak Shaw.

Jeśli macie ochotę na wciągający thriller psychologiczny to jest zdecydowanie dobry wybór. Jak łatwo się domyślić jest jeszcze wiele sekretów do odkrycia. Na co możecie liczyć? Na wciągającą fabułę i fajnie wykreowanych, nieszablonowych bohaterów. Poruszony zostaje tu temat pierwszej miłości, która jak się okazuje jest toksyczna, ale i trudnych relacji między rówieśnikami. Bardzo podobał mi się też klimat stworzony przez autorkę, aż czuć tą duszną i napiętą atmosferę więzienia.

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2021-05-07, Przeczytałam,

Bardzo podobała mi się poprzednia książka autorki. "Małe sekrety" to świetny thriller, ale to co autorka zaprezentowała wydając "Ty będziesz następna" przebiło poprzednika.
Przyznam, że dawno tak mocno nie wstrząsnęła mną książka. Nie jesteśmy oszczędzeni ze szczegółów, skrupulatnie mamy przedstawione wydarzenia i emocje bohaterów. A jest tego mnóstwo. Może początek nie zapowiada thrillera z krwi i kości, jednak im dalej zagłębiamy się w sprawę Dusiciela ze Sweetbay i dawnej miłości Georginy, tym mocniej odczuwa się ciary na skórze. Wydarzenia z przeszłości mogą ciągnąć się za człowiekiem przez całe życie. Nie pozwalają o sobie zapomnieć i tak jest w przypadku Geo oraz Kaisera. Zwłaszcza, jeśli ofiarą morderstwa jest ich najlepsza przyjaciółka. I nie jest to ostatnie morderstwo.
Książkę przeczytałam kilka dni temu, ale dopiero dzisiaj usiadłam, by napisać recenzję, ponieważ musiałam ochłonąć. Można dostać emocjonalnego kopa. Nie chcę opowiadać fabuły, opis zdradza jej część, jednak to tylko początek drogi jaką będzie dane przejść czytelnikowi. Koniec wywoła zdziwienie, wstrząśnie i zostanie w pamięci na długo. Naprawdę polecam fanom thrillerów.

Avatar użytkownika - Ashka
Ashka
Przeczytane:2021-04-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Dopóki nie zostają odnalezione szczątki zaginionej przed czternastu laty Angeli Wong, Georgina Shaw wiedzie z pozoru idealne i spokojne życie. I tylko ona wie, co wówczas przytrafiło się jej najlepszej przyjaciółce. Jednakże kiedy sprawa wychodzi na jaw, okazuje się, iż Angela została zamordowana przez Calvina Jamesa - wielką miłość Georginy z czasów licealnych. Jednakże nie była ona jedyną ofiarą Calvina, gdyż na przestrzeni lat z jego ręki giną trzy kolejne kobiety, a morderca zyskuje przydomek Dusiciel ze Sweetbay.

Przez te wszystkie lata Georgina ukrywała prawdę, lecz sprawiedliwość dopada ją za sprawą detektywa Kaisera Brody’ego, który w czasach szkolnych przyjaźnił się z nią i Angelą. Niespodziewanie pojawiają się także kolejne ofiary, a morderstwa przypominają to popełnione przed laty przez Calvina Jamesa. Policjanci są niemal pewni, iż jest to sprawka zbiegłego z więzienia Dusiciela ze Sweetbay, lecz okazuje się, iż sprawa ta jest znacznie bardziej skomplikowana.

„Ty będziesz następna” to moje drugie zetknięcie z twórczością Jennifer Hillier. Po dobrze przyjętym i wciągającym thrillerze psychologicznym „Małe sekrety” miałam już jako takie wyobrażenie, czego mogę spodziewać się po autorce. „Ty będziesz następna” to thriller z wątkiem kryminalnym, w którym, choć morderca wydaje się znany czytelnikowi i bohaterom, nic nie jest oczywiste. Niby wszystko mamy przed oczami, lecz autorka tak umiejętnie zawoalowała niektóre sprawy, że podczas lektury nie raz byłam zaskoczona.

Książka ta podzielona jest na kilka części, a historię poznajemy z perspektywy Georginy oraz jej przyjaciela ze szkolnych lat, a obecnie policyjnego detektywa Kaisera. Mamy tu także sporo retrospekcji, w których Georgina wspomina czasy licealne i dzięki którym stopniowo dowiadujemy się, jaki los spotkał Angelę Wong. Georgina to świetnie skonstruowana postać, kobieta inteligentna i zaradna, o której dobrze się czyta. I mimo iż wiemy, że to, co zrobiła, było złe, a kara zasłużona, to da się jej współczuć. Kaiser natomiast to taki typowy najlepszy przyjaciel, który nawet po latach i nawet po tym, co zrobiła Georgina, stara się ją chronić.

Im dalej w historię, tym mniej oczywista wydaje się sprawa morderstw i zbiegłego z więzienia Calvina Jamesa. Książka trzyma w napięciu przez cały czas, emocje rosną i szybko przerzuca się kolejne strony, bo naprawdę wciąga. Co prawda w pewnym momencie idzie się niektórych rzeczy domyślić, zanim zostanie to w książce wyjaśnione, nie mniej jednak pod koniec i tak pojawiają się kolejne elementy zaskoczenia. Fabuła jest naprawdę świetnie skonstruowana, a zakończenie mocne, takie naprawdę „wow!”. Świetnie się tę książkę czytało i mogę z czystym sumieniem polecić, bo to kawał dobrej lektury.

Jennifer Hillier na polskim rynku pojawiła się dość niedawno za sprawą książki "Małe sekrety". Dobrze pamiętam blurb tej powieści i choć miałam ogromne chęci ją przeczytać, to do dziś tego nie zrobiłam. Jak zwykle brakuje czasu. Oczywiście przy kolejnej pozycji nie pozwoliłam już sobie na odłożenie jej na potem. Tym razem zdecydowałam, że albo od ręki, albo znów pójdzie na listę "chcę przeczytać" i nie doczeka się swojej kolejki, bo ten spis, zamiast się kurczyć, to wydłuża się i wydłuża. Gdy już miałam powieść w rękach i zaczęłam czytać, to stało się to, czego się bałam, a zarazem oczekiwałam... odpłynęłam.

Kiedy pewnego dnia nastoletnia Angela Wong, najpopularniejsza dziewczyna w szkole znika bez śladu, nikt nie ma pojęcia, co mogło się stać. Ani rodzice, ani Kaiser jej dobry kumpel, ani nawet Georgina jej najlepsza przyjaciółka. W grę wchodzi ucieczka, porwanie, wypadek... Jednak chyba nikt nie założył najgorszego.

Czternaście lat później ciało Angeli zostaje znalezione w lesie za domem Georginy. Kaiser, który w tej chwili jest policyjnym detektywem, nareszcie dowiaduje się, co tak naprawdę stało się tej koszmarnej nocy. Okazuje się, że szesnastolatka była ofiarą Dusiciela ze Sweetbay. Pod tym pseudonimem kryła się postać Calvina Jamesa, chłopaka i pierwszej wielkiej miłości Geo. Okazuje się, że ten mężczyzna na swoim koncie ma jeszcze trzy morderstwa innych kobiet. Dla wymiaru sprawiedliwości Calvin jest i będzie seryjnym mordercą, a jego ucieczka z więzienia wcale nie pomaga polepszyć o nim zdania.

Życie Georginy to same sukcesy. W wieku zaledwie trzydziestu lat została najmłodszym dyrektorem potężnej firmy, lada dzień ma brać ślub z bogatym narzeczonym, a dodatkowo jest niezwykle śliczną kobietą. Jednak wszystko się zmienia w ciągu kilku minut. Kiedy do jej pracy przychodzi policja z nakazem aresztowania, wie już wszystko. Wie, że to koniec z ukrywaniem koszmarnego sekretu sprzed lat.
Problem w tym, że Geo zostaje skazana ledwie na pięć lat więzienia! Tylko za pomoc w ukryciu się mordercy i mało kto akceptuje ten wyrok.

Dlaczego Georgina dostała tak mały wyrok? Czy zeznała przed sądem wszystko? Czy na pewno sekrety sprzed lat ujrzały światło dzienne? Kim tak naprawdę jest Calvin? Czy Geo naprawi krzywdy, jakie wyrządziła?

Muszę przyznać, że czytając tę powieść, przypomniała mi się czytana prawie siedem lat temu książka "Za młoda na śmierć", która opowiadała o bardzo podobnym morderstwie. Różnica była taka, że ona była na faktach. Jednak nie mogłam pozbyć się tego skojarzenia prawie do końca. Cieszył mnie fakt, że tu mam fikcję literacką i mogłam sobie wmawiać, że możemy wymyślić, co tylko nam się podoba. A jednak ta myśl, że do takich rzeczy dochodzi również w prawdziwym życiu, mnie dobijała. Przez te skojarzenia ciężko mi tę książkę ocenić. Byłam tak wciągnięta w historię, że nie byłam chyba do końca świadoma ewentualnych błędów (nie licząc faktu, że czytałam egzemplarz recenzencki przed korektą), nie złapałam się na tym, by coś w stylu autorki mi nie pasowało. Po prostu czytałam i mknęłam do przodu, by poznać tę historię do końca. Polecam Wam ten tytuł, a jeśli macie mocne nerwy to ten wspomniany opisujący historię na faktach również.

Widzisz,co chcesz zobaczyć, a nie to, co jest”.

Jak bardzo grzechy przeszłości mogą zaważyć na naszej przyszłości? Czy można w nieskończoność ukrywać tajemnicę, którą wiele osób chciałoby poznać, a niektórzy za wszelką cenę starają się odkryć? Ból i trauma sprzed lat same dają o sobie znać i nie pozwalają spokojnie patrzeć w oczy bliskich …

Angela, Georgina i Kaiser stanowili grupkę przyjaciół. Kaiser kochał się w Geo, ale to Angela była bardziej odważna i przebojowa. Pewnego dnia zniknęła, ślad po niej zaginął. Nikt nie wiedział, co się z nią dzieje, nawet jej przyjaciółka, Geo. Czternaście lat później zostają w lesie za domem znalezione jej szczątki, wszystko wskazuje na to, że ciało zostało poćwiartowane. Okazuje się, że dziewczyna była ofiarą Calvina Jamesa, nazywanego przez policję Dusicielem ze Sweetbay. Nie jedyną ofiarą seryjnego mordercy. Ale Calvin był też chłopakiem Georginy. Był starszy od niej, ich związek był burzliwy i pełen namiętności, agresji i brutalności. Dla nie był ukochanym, do czasu, aż pewnej nocy przyszły do niego z Angelą. Ta noc zaważyła na ich życiu, wzajemnych relacjach …

Mijały lata, Geo pogodziła się ze śmiercią przyjaciółki. Ustabilizowała się zawodowo, awansowała i prowadziła życie na wysokim poziomie, wkrótce miała poślubić bogatego mężczyznę. Domek z kart nagle się zburzył, w chwili gdy do firmy zapukała policja z nakazem aresztowania kobiety … Wszystko, na co pracowała przez lata, nagle staje jej przed oczami, nagle może wszystko stracić jak za dotknięciem tajemniczej różdżki. Czy Geo miała coś wspólnego ze zniknięciem Angeli? Przecież były przyjaciółkami i nic nie stało na przeszkodzie ich przyjaźni? Czy możliwe, że pokłóciły się o mężczyznę? Wkrótce giną młode kobiety, w podobny sposób jak Angela. Podejrzenie oczywiście pada na Calvina. Czy to możliwe, że bestia ponownie się w nim obudziła? Powrócił do swoich starych zwyczajów? Jednak małe różnice między zbrodniami stawiają pod znakiem zapytania jego sprawstwo … Czy jednak on się uaktywnił czy być może ma już następcę, o tym przekonaj się sam ...

Ty będziesz następna to zatrważający thriller psychologiczny, od którego nie można się oderwać. Zachłanność powoduje, że możliwe jest jego odłożenie tylko wtedy, gdy przeczytamy ostatni jego wers. Ależ emocji mi dostarczyła ta lektura, niesamowicie brutalny świat, bez skrupułów i sentymentów. Świat pełen obłudy i kłamstwa, kłamstwa niewyobrażalnego i okrutnego, niszczycielskiego. Po tej lekturze ciśnie się na usta pytanie, jak długo można w sobie pielęgnować kłamstwo, ile można z nim żyć? Jak widać, bardzo długo … za długo ...

Ta powieść skłania do refleksji, czy i jak dobrze znamy swoich przyjaciół? Czy ufamy im bezgranicznie? Czy jesteśmy pewni, że nic nam nie grozi z ich strony? Zagadnienie warte głębszych przemyśleń.

Ty będziesz następna wyraźnie wskazuje, że przeszłość, wcześniej czy później się w nas obudzi. Jej głos będzie chciał być słyszalny, będzie się dopominał o uwagę. Niezależnie od tego, jakie są nasze oczekiwania, ona zawsze będzie z nami, jej nie da się wymazać ani uśpić. Będzie zawsze do nas wracała, zawsze wtedy, gdy chcemy o niej na zawsze zapomnieć.

Przeszłość pozostaje z nami n zawsze niezależnie od tego, czy postanawiamy o niej myśleć, czy nie, bez względu na to, czy bierzemy za nią odpowiedzialność, czy nie”.

Fascynujący, ekscytujący do granic wytrzymałości thriller, z gatunku nieodkładalnych. Budzący uśpione emocje i igrający z nimi niebezpiecznie i bez opamiętania.

Uwielbiam to uczucie, gdy szkoda mi czasu na sen, bo kryminał sam się nie przeczyta, morderca sam nie ujmie. To jedna z takich książek, które czyta się zachłannie i z wielką satysfakcją. Genialny!

Kiedy po 14-tu latach od zaginięcia Angeli Wong w lesie zostają odnalezione jej szczątki prawda ujrza światli dzienne. Mordercą okazuję się być Calvin James, mężczyzna, który przed czternastoma laty był chłopakiem jej najlepszej przyjaciółki Georginy. Kiedy prawda wychodzi na jaw, Geo przychodzi również zapłacić za czyn swojej dawnej miłości wysoką cenę. Jednak przeszłość i tak nie zostawi jej w spokoju.

Już od pierwszych kartek książka TY BĘDZIESZ NASTĘPNA mi się spodobała. Byłam bardzo zaskoczona tym jak autorka rozwinęła swój pomysł,a zakończeniem książki bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Rzetelnie prowadzone wszystkie wątki fabuły sprawią, że jest ona wciągająca. Hillier wykorzysta w swojej książce w 100% wykorzystuje potencjał swojego pomysłu na książkę i daje czytelnikom świetnie napisany thriller.

Mój wielki zachwyt wzbudziły przede wszystkim dobrze stworzone postacie. Byłam pod wielkim wrażeniem,jak autorka przedstawiła postać samej Angeli Wong, która jest nieżyjącą ofiarą, jednak w retrospekcjach, które przedstawia główna bohaterka, Wong wydaje się być wciąż żywą postacią, mającą wpływ na przebieg tego co dzieje się w książce. To zrobiło na mnie wrażenie przede wszystkim dlatego, że nadawało nieustannie  świeżości akcji książki. To samo można powiedzieć o pozystałych bohaterach. Wyraźnie podkreślone cechy charakteru, tyłko podkreślały atrakcyjność danej postaci.

Może lekkim minusem w tej książce były opisy. Albo były za krótkie albo za długie i nieco skąpe momentami w szczegóły. Jednak przy tak genialnie napisanej książce, można przymknąć oko.

Avatar użytkownika - RudaRecenzuje
RudaRecenzuje
Przeczytane:2021-04-18,

Przeszłość dogoniła ją w najmniej odpowiedniej chwili. Myślała, że zamknęła tamten rozdział, a milczenie okaże się kluczem do sukcesu. Ale czy wszystko można pogrzebać? Kto w tej historii jest sprawcą, a kto ofiarą?

“Ty będziesz następna” to dokładnie taka książka, jakiej potrzebowałam. Angażująca, zaskakująca, przewrotna. Już pierwsze strony przekonały mnie, że to lektura warta uwagi, a kolejne rozdziały przyciągnęły uwagę i wzmocniły zainteresowanie. To jedna z tych powieści, których po prostu nie ma się chęci odkładać, a konieczność powrócenia do własnych spraw i obowiązków naprawdę rozczarowuje. Hillier przypomniała mi, jak bardzo lubię tego typu książki i że tak naprawdę to jest właśnie ten gatunek, który najbardziej mnie fascynuje.

Poprzednia historia tej autorki bardzo przypadła mi do gustu i mocno zapadła w pamięć, ale ta wywarła jeszcze większe wrażenie. Każda część tej opowieści nacechowana jest elementami, bez których nie wyobrażam sobie żadnej mrocznej książki. Jednym z nich jest klimatyczna, przesiąknięta niepewnością atmosfera. Autorka znakomicie radzi sobie z budowaniem napięcia, a w tym przypadku uczucie niepokoju całkowicie mną zawładnęło. Czytałam szybko i gorączkowo, by jak najszybciej poznać całą historię i przekonać się, co rzeczywiście się wydarzyło, a co było tylko złudzeniem, powstałym na skutek działań pisarki.

Istotne znaczenie miało dla mnie także psychologiczne tło, oparte na problemach głównej bohaterki i podejmowanych przez nią decyzjach. Autorka pozwoliła mi sądzić, że dobrze poznałam Geo, byłam jednak w wielkim błędzie sądząc, że naprawdę udało mi się zrozumieć tę skomplikowaną postać. Hillier przyłożyła dużą wagę do przeszłości kobiety, która zbudowana została na koszmarnych i spędzających sen z powiek tajemnicach. Niektóre z nich ujrzały światło dzienne, te najgorsze jednak tylko czekały na swoją kolej, by zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie.

„Ty będziesz następna” to znakomity przykład kobiecego thrillera, w którym dobry pomysł spotyka się ze świetnym wykonaniem. Autorka zaplanowała dla swoich czytelników złożoną fabułę i krok po kroku urzekała mnie realizacją pomysłu. W tej powieści każdy element wydaje się zajmować odpowiednie miejsce. Niczego nie jest zbyt mało lub za dużo. Wszystko odbywa się w odpowiednim miejscu i czasie. Nie brakuje zwrotów akcji i niespodzianek. Niepokojąca atmosfera przeplata się z obyczajową oprawą. Po prostu jest idealnie.

Ta książka była tak dobra, że po prostu zabrakło mi słów. Mam bardzo wiele refleksji, ale wydaje mi się, że nie znam odpowiednich określeń, by właściwie je wyrazić. „Ty będziesz następna” to cudownie mroczna opowieść, która po prostu musi się podobać. Przekonajcie się sami. Serdecznie polecam.

Hi, hey, hello...

"Ty będziesz następna" to mój pierwszy thriller w tym miesiącu 🙈. I już zaczęłam tęsknić za tym klimatem. Było mi już za słodko.

Twórczość Jennifer Hillier poznałam w tamtym roku. Zadebiutowała "Małymi sekretami", które mi się podobały. Wiedziałam, że następna książka będzie dobra. Tylko nie spodziewałam się, że aż tak dobra.

Ta książka to sztos. Tak po prostu. Autorka stworzyła rewelacyjny thriller, który uzależnia od samego początku. Nie odejdziesz dopóki nie skończysz. Pochłonie Cię i nie puści. Tak było ze mną. Fabuła jest dopracowana na ostatni guzik. Trzyma w napięciu. Z każdą stroną ciekawość rośnie coraz bardziej. Tak samo jak emocje. Kreacja bohaterów bomba. A zakończenie?! Wbija w fotel. Genialne.

Tylko nie czytajcie opisu książki, bo popsuje Wam wszystko. Czytajcie w ciemno, ja tak zrobiłam i się z tego faktu cieszę.

Długo zwlekałam z przeczytaniem, nie byłam do końca przekonana ale cieszę się, że w końcu mi się udało.

Georgia ma szesnaście lat gdy jest świadkiem mordu swojej przyjaciółki, potem przez czternaście lat milczy i pozwala żyć społeczeństwu w niewiedzy. Na procesie ujawnia prawdę tamtego dnia ale nikt nie wie, że to jeszcze nie koniec a prawda może być bardziej przerażająca.

Historię możemy podzielić na tę sprzed pobytu w więzieniu i już po wyjściu oraz na teraźniejszość i wspomnienia z przeszłości bohaterów i to te ostatnie ujawniają najwięcej. Toksyczne związki i przyjaźnie, ukryte emocje i skrywane tajemnice, ból, przemoc, poczucie winy.

W ogólnym rozrachunku książka mi się podobało, mimo że wolno sie rozwija a czas obecny wnosi mało informacji. Niemniej czyta się dość szybko i każdy rozdział podsyca ciekawość na to co będzie dalej. Wprawdzie odkrywane karty pozwalały łączyć od razu fakty ale książka nie straciła na atrakcyjności, ona po prostu została tak napisana. Sama końcówka faktycznie zbyt szybka i nieprzekonywująca.

Książka napisana genialnie. Od początku trzyma w napięciu. Najlepsze jest to że autorka po trochu odsłania rąbka tajemnicy, dzięki czemu cały czas nas wciąga i zaciekawia. Polecam bo z każdą przeczytaną stroną historia nas zaskoczy

Wow. Obok tej książki nikt nie moz przejść obojętnie. Czytałam wiele dobrych powieści ale ta ma coś w sobie co przyciąga i nie pozwala odejść aż do ostatniej strony. Historia Geo jest smutna i wstrząsająca. To co zrobiła jest złe ale z drugiej strony staram się ją zrozumieć co chyba nie jest dobrym posunięciem. Jest zła i powinno się to potępiać. Spotkało ją wiele zła którego nie powinien doświadczyć nikt. Ale ani trochę nie jest gotowa na to co dopiero ma nastąpić. Sama byłam w szoku gdy czytałam zakończenia. Nie myślałam że potoczy się w taki sposób nie mniej jednak dodało to smaczku tej historii.

Zgadzam się z @ladymargot, "Ty będziesz następna" było naprawdę dobre! To nie był thriller psychologiczny, tylko tortury psychologiczne.

Trójka przyjaciół: Angela, Kaiser i Geo.

Angela zostaje zamordowana w bestialski sposób. Jej najlepsza przyjaciółka Georgina przez cały czas znała historię tamtej nocy i żyła z tym przez czternaście lat. Czy sprawca zostanie uchwycony? Czy przyzna się do czynu? Mówi się, że kłamstwo ma krótkie nogi i prawda zawsze wyjdzie na jaw. Czy aby na pewno?

„Widzisz, co chcesz zobaczyć, a nie to, co jest”.

To jest jeden z tych thrillerów, których nie chce się odkładać, a ja wmawiałam sobie "tylko jeszcze jeden rozdział". Cała masa emocji, brutalny świat, intrygi, kłamstwa, obsesje i toksyczna miłość - do czego to wszystko może doprowadzić? Zapewne do niczego dobrego. Autorka pokazuje coraz to nowsze fakty, które nie są oczywiste i ze strony na stronę komplikują całą historię jeszcze bardziej.

Hillier zdecydowanie wie, jak stopniować napięcie w czytelniku i w jaki sposób odkrywać kolejne karty układanki. Autorka otwiera nam oczy na pewne zjawiska, a także relacje.

A czy Ty dobrze znasz swoich przyjaciół? :D

Avatar użytkownika - zaczytany_bebene
zaczytany_bebene
Przeczytane:2021-06-11, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Przeczytane 2021,

„Ty będziesz następna” to kolejny świetny thrillery psychologiczny Jennifer Hillier. Byłam zachwycona poprzednią książką autorki pod tytułem Małe sekrety i ta książka również mnie nie zawiodła. Myślę, że będę bacznie obserwować karierę autorki, bo jej thrillery czyta się bardzo dobrze.
Autorce udało się stworzyć niebanalną i wciągającą historię. Aktualne wydarzenia przeplatają retrospekcje z przeszłości, co sama bardzo lubię w książkach. Dzięki temu możemy lepiej poznać główną bohaterkę, dowiadujemy się, jak wyglądało jej życie, co nią kierowało i co doprowadziło do miejsca, w którym się znalazła.
Autorka przemyca temat toksycznego związku, ogromnego wpływu drugiego człowieka na nas, ale również przemocy fizycznej i psychicznej. Od pewnych zdarzeń nie można uciec, a przeszłość prędzej czy później da o sobie znać.
W książce tajemnica goni tajemnicę i nie wszystko okazuje się takie, jak może się początkowo wydawać. Książkę czytałam jednym tchem, nie mogłam się od niej oderwać, a ostatnie 100 stron po prostu wyciągnęłam. Autorka doskonale miesza w fabule, do tego skrywa tajemnice, które mogą zaważyć na ocenie całej sytuacji i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z tej książki. Mimo że w pewnym momencie można domyślić się zakończenia to mnie i tak ono zaskoczyło. Nie przewidziałam wszystkiego.
Dla mnie ta książka to świetny thriller psychologiczny. Jestem bardzo zadowolona z lektury i polecam ją również Wam.
Dziękuję @muza.black
@wydawnictwomuza za egzemplarz.

Małe sekrety
Jennifer Hillier0
Okładka ksiązki - Małe sekrety

Wystarczy jeden mały sekret, żeby twoje życie rozsypało się jak domek z kart... Marin miała idealne życie. Jej mąż, Derek, którego poznała jeszcze...

Rzeczy, które robimy w ciemności
Jennifer Hillier0
Okładka ksiązki - Rzeczy, które robimy w ciemności

Paris Peralta, instruktorka jogi, siedzi na podłodze w łazience z brzytwą w ręku. W wannie pełnej krwi leży jej martwy mąż. Ona nic nie pamięta z ostatniego...