Ty będziesz następna

Przeszłość dogoniła ją w najmniej odpowiedniej chwili. Myślała, że zamknęła tamten rozdział, a milczenie okaże się kluczem do sukcesu. Ale czy wszystko można pogrzebać? Kto w tej historii jest sprawcą, a kto ofiarą?

“Ty będziesz następna” to dokładnie taka książka, jakiej potrzebowałam. Angażująca, zaskakująca, przewrotna. Już pierwsze strony przekonały mnie, że to lektura warta uwagi, a kolejne rozdziały przyciągnęły uwagę i wzmocniły zainteresowanie. To jedna z tych powieści, których po prostu nie ma się chęci odkładać, a konieczność powrócenia do własnych spraw i obowiązków naprawdę rozczarowuje. Hillier przypomniała mi, jak bardzo lubię tego typu książki i że tak naprawdę to jest właśnie ten gatunek, który najbardziej mnie fascynuje.

Poprzednia historia tej autorki bardzo przypadła mi do gustu i mocno zapadła w pamięć, ale ta wywarła jeszcze większe wrażenie. Każda część tej opowieści nacechowana jest elementami, bez których nie wyobrażam sobie żadnej mrocznej książki. Jednym z nich jest klimatyczna, przesiąknięta niepewnością atmosfera. Autorka znakomicie radzi sobie z budowaniem napięcia, a w tym przypadku uczucie niepokoju całkowicie mną zawładnęło. Czytałam szybko i gorączkowo, by jak najszybciej poznać całą historię i przekonać się, co rzeczywiście się wydarzyło, a co było tylko złudzeniem, powstałym na skutek działań pisarki.

Istotne znaczenie miało dla mnie także psychologiczne tło, oparte na problemach głównej bohaterki i podejmowanych przez nią decyzjach. Autorka pozwoliła mi sądzić, że dobrze poznałam Geo, byłam jednak w wielkim błędzie sądząc, że naprawdę udało mi się zrozumieć tę skomplikowaną postać. Hillier przyłożyła dużą wagę do przeszłości kobiety, która zbudowana została na koszmarnych i spędzających sen z powiek tajemnicach. Niektóre z nich ujrzały światło dzienne, te najgorsze jednak tylko czekały na swoją kolej, by zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie.

„Ty będziesz następna” to znakomity przykład kobiecego thrillera, w którym dobry pomysł spotyka się ze świetnym wykonaniem. Autorka zaplanowała dla swoich czytelników złożoną fabułę i krok po kroku urzekała mnie realizacją pomysłu. W tej powieści każdy element wydaje się zajmować odpowiednie miejsce. Niczego nie jest zbyt mało lub za dużo. Wszystko odbywa się w odpowiednim miejscu i czasie. Nie brakuje zwrotów akcji i niespodzianek. Niepokojąca atmosfera przeplata się z obyczajową oprawą. Po prostu jest idealnie.

Ta książka była tak dobra, że po prostu zabrakło mi słów. Mam bardzo wiele refleksji, ale wydaje mi się, że nie znam odpowiednich określeń, by właściwie je wyrazić. „Ty będziesz następna” to cudownie mroczna opowieść, która po prostu musi się podobać. Przekonajcie się sami. Serdecznie polecam.

Informacje dodatkowe o Ty będziesz następna:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-04-14
Tytuł oryginału: Jar of Hearts
Tłumaczenie: Beata Słama
Dodał/a opinię: Ewelina Olszewska

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Ty będziesz następna

Kup książkę Ty będziesz następna

Rzeczy, które robimy w ciemności
Jennifer Hillier0
Okładka ksiązki - Rzeczy, które robimy w ciemności

Paris Peralta, instruktorka jogi, siedzi na podłodze w łazience z brzytwą w ręku. W wannie pełnej krwi leży jej martwy mąż. Ona nic nie pamięta z ostatniego...

Małe sekrety
Jennifer Hillier0
Okładka ksiązki - Małe sekrety

Wystarczy jeden mały sekret, żeby twoje życie rozsypało się jak domek z kart... Marin miała idealne życie. Jej mąż, Derek, którego poznała jeszcze...