Tygrysie serce. Moje życie ze zwierzętami

Najpopularniejsza dyrektorka zoo otwiera drzwi do swojego zwierzyńca!

O sobie mówi, że zwierzęta ma w genach. W wieku czternastu lat jako wolontariuszka zaczyna pracę w poznańskim zoo. Trzyma do zastrzyków węże boa i karakale, a jej miłość do zwierząt z czasem przeradza się w wielką pasję.

Polska usłyszała o niej, gdy wraz z pracownikami poznańskiego zoo uratowała życie słynnym Nieumarłym – dziewięciu tygrysom przewożonym w koszmarnych warunkach przez polsko-białoruską granicę. Świat śledził tę walkę, która poruszyła sumienia i wywołała wielką falę dobra. Dziś Ewa Zgrabczyńska nie tylko opiekuje się podopiecznymi w zoo, ale również ma na wsi swój domowy zwierzyniec liczący ponad 60 zwierzaków!

Dlaczego nie należy igrać z nadawaniem kotom imion? Jak udało się uratować niedźwiadka przed chorobą sierocą? Które zwierzęta mają największy temperament, a które stanowią wzór małżeńskiej wierności? Jakie pieszczoty najbardziej lubi nosorożec? I jak to się stało, że najlepszym przyjacielem psa został szczur?

„Tygrysie serce. Moje życie ze zwierzętami” to nie tylko zabawna, a jednocześnie poruszająca opowieść o życiu wśród zwierząt. To także historia niezwykłej kobiety, która na każdym kroku przypomina nam, jak ważna jest walka o prawa tych, którzy sami nie mogą się obronić.

Ewa Zgrabczyńska – polska zoolog, dyrektorka Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu. Autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych dotyczących ekologii i ochrony zwierząt.

Informacje dodatkowe o Tygrysie serce. Moje życie ze zwierzętami:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2020-09-16
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-240-6030-6

Tagi: Literatura faktu reportaż

Kup książkę Tygrysie serce. Moje życie ze zwierzętami

Tygrysie serce. Moje życie ze zwierzętami - opinie o książce

Nieumarłe. Na ratunek lwom, tygrysom i innym czworonożnym przyjaciołom
Ewa Zgrabczyńska0
Okładka ksiązki - Nieumarłe. Na ratunek lwom, tygrysom i innym czworonożnym przyjaciołom

W tej książce jest to, co najważniejsze: emocje! Smutek i złość na to, co człowiek robi zwierzętom, i nadzieja, bo przecież tacy ludzie jak Ewa Zgrabczyńska...

Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt
Ewa Zgrabczyńska0
Okładka ksiązki - Łapa w łapę. Sekretne życie leśnych zwierząt

Poznaj sekretne życie leśnych zwierząt! Przekonaj się, że ich przygody są często ciekawsze niż w bajkach. Wyrusz w las razem z Nordem i Łajmą, odważnym...