Tyle groźnych miejsc

W oczach społeczeństwa winna jest zawsze matka.

140 tysięcy ocen czytelniczek i czytelników na Goodreads.com Nominacja do tytułu Najlepszego thrillera roku 2023.

Ta książka ma wszystko, czego szukamy w thrillerach. Nie da się przewidzieć, co się stanie. Niesamowita lektura.

- Mary Beth

Nowy thriller tej autorki przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Zachwyciłam się jej debiutem, ale tę książkę uwielbiam jeszcze bardziej.

- Nilufer Ozmekik

Autorka, której książki stały się dla mnie must-buy. "Błyski w mroku" były dobre, ale "Tyle groźnych miejsc" jest jeszcze lepsze.

- Emily May

Rok temu życie Isabelle Drake zmieniło się na zawsze. W samym środku nocy jej synek Mason został uprowadzony wprost z kołyski, gdy ona i jej mąż spali spokojnie w pokoju obok. Co gorsza bez żadnych wyraźnych tropów sprawa szybko utknęła w martwym punkcie. Ale Isabelle nie spocznie, dopóki nie odnajdzie Masona. Dosłownie.

Bo jeśli nie liczyć chwil, w których udaje jej się zapaść w płytki półsen albo na chwilę stracić przytomność, Isabelle Drake nie spała od roku.

Jej całe życie kręci się teraz wokół poszukiwań, ale przecież nie da się funkcjonować w ten sposób bez końca. Isabelle zgadza się więc udzielić wywiadu kryminalnemu podcasterowi. Ma nadzieję, że w ten sposób dotrze do jakichś nowych świadków, a może ktoś zwróci jej uwagę na wcześniej przeoczony szczegół. Ale wścibskie pytania o przeszłość tylko pogarszają sprawę, a nerwy w połączeniu z głębokim wyczerpaniem sprawiają, że Isabelle zaczyna wątpić we własną wersję wydarzeń. Co naprawdę wydarzyło się tamtej nocy, kiedy Mason zniknął? I komu można jeszcze zaufać?

Przede wszystkim, czy Isabelle może zaufać sobie?

Tyle groźnych miejsc dotyka tematyki wyniszczających rodzinnych sekretów, trudów wczesnego macierzyństwa i kłamstw, które opowiadamy nie tylko innym, ale i sobie. Jak szalona przewracałam strony tej pełnej niespodziewanych zwrotów akcji powieści.

- Sarah Pearse

Ten wciągający, pobudzający do myślenia thriller rodzi niepokojące pytania o naturę opowieści, które tworzymy na własny użytek, by nadać światu sens. Willingham potwierdza, że jest pisarką, którą warto obserwować.

- ,,Publishers Weekly"

Stacy Willingham -Autorka thrillerów psychologicznych, która z każdą nową książką zachwyca kolejnych czytelników i krytyków. Zanim zadebiutowała jako pisarka, pracowała jako copywriterka i tworzyła strategie dla agencji marketingowych. Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Georgii i studia magisterskie z literatury na College of Art and Design w Sabannah. Mieszka w Charleston w Karolinie Południowej z mężem Brittem i psem Mako. W 2023 roku w tłumaczeniu na język polski ukazała się jej debiutancka powieść Błyski w mroku (przekład: Martyna Trykozko), która zyskała świetne recenzje wśród polskich czytelniczek i czytelników. Tyle groźnych miejsc potwierdza, że obok prozy Stacy Willigham nie można przejść obojętnie.

Informacje dodatkowe o Tyle groźnych miejsc:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2024-02-14
Tytuł oryginału: All The Dangerous Things

Tagi: Thrillery psychologiczne

Kup książkę Tyle groźnych miejsc

Tyle groźnych miejsc - opinie o książce

Avatar użytkownika - dianawiszniewska
dianawiszniewska
Przeczytane:2024-02-26, Ocena: 5, Przeczytałam,

Czytałam wcześniej „Błyski w mroku” tej autorki, byłam więc ciekawa jej kolejnej książki. Musze przyznać że sam początek był dla mnie nudnawy i z pierwszych 5 rozdziałów czułam się zawiedziona, później jednak akcja przyspiesza i zaczyna wyglądać jak na prawdziwy thriller przystało. Syn Isabelle został porwany równo rok temu. Matka jest zdesperowana, od tego czasu praktycznie nie śpi, tylko szuka syna w każdy możliwy sposób. Przepytuje sąsiadów, tworzy mapę potencjalnych porywaczy. Niestety nic nie przynosi rezultatów. Isabelle stara się by nie przestano mówić o jej synu jeżdżąc na spotkania z pasjonatami zagadek kryminalnych. Po jednym z nich w samolocie spotyka Doziera prowadzącego kryminalne podcasty i pomagającego rozwiązywać trudne sprawy. Wtedy to, za jego poleceniem zaczyna iść innymi drogami niż dotychczas. Jednak Isabelle skrywa jeszcze inny sekret, gdyż kiedyś ktoś już niknął z jej domu i ona nie wie czy nie przyczyniła się do tego. Jak bym nazwała tę książkę, chyba taniec ze snem. Izabelle w końcu odkrywa co się zdarzyło zarówno wiele lat temu, jak i obecnie, ale by się tego dowiedzieć musisz przeczytać tę książkę.

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2024-03-02, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Mam coś dla fanów mrocznych thrillerów psychologicznych owianych tajemnicami.

Główna bohaterka powieści Isabelle Drake opowiada o tym jak rok temu obudziła się i odkryła, że w pokoju obok nie ma jej synka w kołysce. Okazuje się, że Mason został porwany w środku nocy, gdy ona i jej mąż spali. Jego sprawa pozostała nierozwiązana. Policja nie ma podejrzanych, tropów i żadnych śladów. Chłopiec zniknął bez śladu i nikt nie wie, co wydarzyło się tamtej fatalnej nocy. Isabelle od roku nie może spać i zaczyna lunatykować. Jej życie kręci się wokół poszukiwań synka. Zrozpaczona matka bierze udział w talk-show licząc, że w ten sposób dotrze do kogoś, kto pomoże jej uzyskać informacje o Masonie. Isabelle zgadza się udzielić wywiadu Waylonowi Spencerowi, który prowadzi podcast kryminalny. Wścibskie pytania Waylona sprawiają,że Isabelle zaczyna wątpić w swoje wspomnienia z nocy zniknięcia Masona, a na dodatek dostaje przebłysków niepokojących wspomnień z dzieciństwa. Jednak zdeterminowana matka postanawia zrobić wszystko, by dowiedzieć się prawdy.
Czy Isabelle ma coś na sumieniu?
Czy może komuś ufać?
Co stało się z jej synkiem?

Koniecznie odkryjcie to sami.

"Tyle groźnych miejsc" to zachwycający i porywający thriller psychologiczny. Niesamowicie wciągająca fabuła, od której nie mogłam oderwać się ani przez chwilę. Wartka akcja. Z każdą przeczytaną stroną odkrywałam zaskakujące zwroty akcji, których nie domyśliłam się. Świetnie wykreowani bohaterowie. Autorka porusza trudne tematy. Porwane dziecko, rozpacz matki, społeczeństwo oceniające i obwiniające matkę, depresja matek, które pozostawione bez pomocy innych osób nie radzą sobie. Autorka zwraca uwagę czytelnikom, że nie wszystko ,co jest idealne na obrazku jest piękne, a o trudnych tematach trzeba rozmawiać, a nie zamiatać je pod dywan , by nikt nie odkrył prawdy. Będziecie składać elementy układanki i z każdą przewracaną stroną ułożycie wszystkie wskazówki w pełen obraz. Prawda okaże się przerażająca. Idealnie zbudowane napięcie i emocje, które dostarczają wrażeń jak na kolejce górskiej.

Jeśli lubicie mroczne i tajemnicze historie to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.
Przeczytałam ją z zapartym tchem, a zakończenie wbiło mnie w fotel.

Czytajcie! Polecam!

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2024-02-18,

Stacy Willingham zadebiutowała na polskim rynku wydawniczym fenomenalnym thrillerem „Błyski w mroku”. Była to jedna z lepszych historii tamtego roku, dlatego wiadomość o kolejnej powieści autorki wprawiła mnie w niemałą ekscytację. „Tyle groźnych miejsc” to jeden z tych thrillerów, który przyciąga uwagę czytelnika zarówno okładką, jak i opisem zapowiadającym doskonałą lekturę.

Jeszcze przed rokiem Isabelle Drake była szczęśliwą żoną i matką. Wszystko zmieniło się, gdy pewnej nocy jej synek został uprowadzony z domu. Brak jakichkolwiek śladów włamania oraz tropów sprawiło, że sprawa utknęła w miejscu.

Od momentu zaginięcia Mansona, życie Isabelle uległo całkowitej zmianie. Jej małżeństwo się rozpadło, mąż wyprowadził się z domu i stara pogodzić się z myślą, że ich syn nie żyje. Pozostawiona sama sobie Isabelle mimo wszystko się nie poddaje. Chociaż od roku nie przespała żadnej nocy, nie licząc krótkich drzemek w ciągu dnia, kobieta wierzy, że jej syn żyje i w końcu zostanie odnaleziony.

Pewnego dnia dostaje od mężczyzny propozycję nagrania podcastu. I choć wie, że powrót do wydarzeń sprzed roku będzie trudny, Isabelle zgadza się na rozmowę, mając nadzieję, że w ten sposób dotrze do nowych świadków. Mnóstwo pytań o przeszłość, analizowanie nagrań i rozmów z policją, sprawia, że Isabelle zaczyna wątpić we własną wersję wydarzeń.

„Tyle groźnych miejsc” to pełen napięcia thriller psychologiczny, w którym autorka małymi krokami wprowadza nas w niesamowicie duszny i mroczny klimat. Stacy Willingham stworzyła powieść, w której od pierwszych stron wiemy, że będziemy mieli do czynienia z historią trudną i bardzo bolesną.

Historię śledzimy na dwóch płaszczyznach czasowych. Przeszłość miesza się z teraźniejszością, ukazując nam wydarzenia, które w dużej mierze miały wpływ na obecne życie głównej bohaterki. "Tyle groźnych miejsc" to historia, która wciągnęła mnie do tego stopnia, że kartkując kolejne strony, ciężko mi było oderwać się od lektury, choćby na moment.

Byłam pod ogromnym wrażeniem debiutu Willingham, ale to, co zafundowała nam tym razem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Całość uważam za fenomenalnie skonstruowany thriller, jednak największe wrażenie zrobiła na mnie kreacja głównej bohaterki. Stacy Willingham wykonała kawał dobrej roboty, kreśląc obraz matki, która za wszelką cenę gotowa jest zrobić wszystko, by odnaleźć swoje dziecko, jednocześnie każdego dnia boryka się z przeszłością, której demony nie dają o sobie zapomnieć. Śledząc wydarzenia z dzieciństwa Isabelle, momentami miałam ciarki na plecach. Zadawałam sobie wiele pytań i na kolejnych kartach szukałam na nie odpowiedzi.

„Tyle groźnych miejsc” to historia przepełniona tajemnicami, mrocznymi sekretami z przeszłości, historia, w której niewyobrażalne cierpienie matki, a także niesamowita determinacja, wyczuwalne są na każdej stronie. Ta opowieść dostarczyła mi niesamowitych wrażeń, a sama historia zaskoczyła nie tylko mnóstwem plot twistów, ale w szczególności zakończeniem, którego w ogóle się nie spodziewałam.

Thriller autorstwa Stacy Willingham to opowieść, której gęsta i psychodeliczna atmosfera otula nas swoimi mackami i trzyma w swoich objęciach do ostatniej strony. Pełna emocji, bardzo poruszająca historia, która pozostaje w pamięci na bardzo długo, a przy tym skłania również do refleksji. Fani mocnych thrillerów psychologicznych nie mogą sobie odmówić lektury!

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2024-02-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Tyle groźnych miejsc" to druga powieść Stacy Willingham. Jest to thriller psychologiczny z tych toczących się spokojnie, ostatecznie jednak dający czytelnikowi pełną satysfakcję - to zarówno dobra intryga kryminalna, świetne kreacje psychologiczne postaci, ale i dużo więcej, bo i dostarcza sporo dobrych tematów do refleksji. Historia toczy się wokół matki, której rok temu zaginęło dziecko, do tej pory nie zostało odnalezione, a ona od roku nie przespała normalnie ani jednej nocy. Nie ustała też w poszukiwaniach. I tak poznając historię z jej perspektywy zastanawiamy się nad postrzeganiem rzeczywistości, którą przecież każdy z nas dostrzega przez pryzmat własnych doświadczeń. I my te jej doświadczenia poznajemy, wraz z biegiem lektury coraz dokładniej. Bo jej przeszłość skrywa niejedną tajemnicę... Bohaterka zatem daje się nam dobrze poznać, wprowadza uczucie niepokoju - im dalej, tym sami nie jesteśmy pewni jak dobrze możemy ufać w jej osąd tego, co dzieje się dookoła, co stało się w nocy porwania. Sama autorka w posłowiu zwraca uwagę na kreacje postaci kobiecych, bo to właśnie o nich jest ta historia. O tym, jakie role przyjmujemy, w jakie role dajemy się wepchnąć i jak mocno można w nich utkwić. To także historia o zbrodni, o fascynacji przemocą, o jej bliskości, ale i tym, jak wygląda to w świecie internetu, kiedy to podcasty kryminalne zyskują coraz większą popularność. Lubię takie thrillery, niespieszne, solidnie zbudowane, z dobrą warstwą tematów do refleksji. Polecam tym, co szukają w książkach czegoś więcej niż tylko czystej rozrywki, choć i dla samej rozrywki też będzie to lektura satysfakcjonująca!

"Tyle groźnych miejsc" to wstrząsający thriller, który prowadzi czytelnika przez labirynt emocji, napięcia i niepewności. Autorka mistrzowsko kreśli portret matki walczącej z desperackim pragnieniem odnalezienia swojego syna, przy jednoczesnym konfrontowaniu się z przeszłością i własnymi demonami.

Jednym z największych atutów książki jest ukazanie skomplikowanej relacji między matką a społeczeństwem, które zawsze skłonne jest winić matkę za tragedie, niezależnie od okoliczności. Poprzez historię Isabelle, jesteśmy zmuszeni do własnych refleksji nad tym, jak łatwo jest osądzać innych, nie mając pełnej wiedzy o ich sytuacji.

Wątek psychologiczny jest starannie rozwinięty, umożliwiając zagłębienie się w psychikę głównej bohaterki i zrozumienie jej działań oraz dylematów moralnych. Konfrontacja z przeszłością i wewnętrznymi demonami, ukazuje, że są równie groźne co zewnętrzne zagrożenia. Autorka nie unika trudnych tematów, takich jak trauma, wątpienie we własne przekonania i poszukiwanie prawdy za wszelką cenę.

,,Tyle groźnych miejsc " to nie tylko emocjonujący thriller, ale także głęboka opowieść o sile miłości, determinacji i nadziei w obliczu największych tragedii. To lektura, która porusza, prowokuje do refleksji i zostaje w pamięci czytelnika na długo po zakończeniu lektury.

Błyski w mroku
Stacy Willingham0
Okładka ksiązki - Błyski w mroku

Dwie nominacje do GOODREADS CHOICE AWARDS 2022 - Najlepszy thriller roku i Najlepszy debiut powieściowy ,,Działająca na wyobraźnię, ekscytująca lektura"...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;