Tylko Ciebie... chcę

Te walentynkowe historie sprawią, że Twoje serce zacznie szybciej bić.

Walentynki to nie tylko czerwone serduszka i miłość wisząca w powietrzu,
to również wybór między chwilową namiętnością, pożądaniem, a tym, co już dawno poznane.

Siedem opowiadań, dzięki którym Dzień Zakochanych pokochasz bądź jeszcze bardziej znienawidzisz jak bohaterowie tych opowieści...

A Ty, po której stronie staniesz?

Dowiedz się, kto odnajdzie swoją miłość, a kto będzie musiał na nią jeszcze poczekać.

Poznaj nasze pary i spędź z nimi ten walentynkowy dzień.

Informacje dodatkowe o Tylko Ciebie... chcę:

Wydawnictwo: Magia Słów
Data wydania: 2022-02-14

Tagi: obyczajowa romans

Kup książkę Tylko Ciebie... chcę

Tylko Ciebie... chcę - opinie o książce

Fajny zbiór opowiadań powiązanych tematyką walentynkową. Odpowiedni na zrelaksowanie się przy wieczorowej herbacie.
Najbardziej podobały mi się :
- “Sąsiedzkie amory” - Katarzyna Wit-Formela.
- “Miłosny puch” - Małgorzata Smolec.
- “Natrętna myśl” - Annie Marie.
Nie podobała mi się jedynie historia:
- “To sen. Ja nie istnieję” - Justyna Chmiel.
Opowiadania czyta się lekko i przyjemnie.
Myślę, że zdecydowanie mogę polecić.

Avatar użytkownika - bogusiazieba80
bogusiazieba80
Przeczytane:2022-10-23,

Dobry wieczór .

Dzisiaj parę słów o antologii " Tylko Ciebie chcę " . Zbiór opowiadań o miłości w Walentynki napisany przez różne autorki . Obchodzicie to święto pełne serduszek , misi , kwiatów itd ?

" Błękitny ogród " Anna Koliber - wakacje , związek w rozsypce i gorący instruktor nurkowania . Co z tego wyniknie ? Dość przewidywalne , czytało się szybko .

" Sąsiedzkie amory " Katarzyna Wit Formela . Influencer kontra sąsiad , który przysporzył kobiecie remontu . Jakie to wszystko możliwe w naszym życiu . Szczególnie pokazywanie przerysowanej rzeczywistości w social mediach .

" To sen . Ja nie istnieję " Justyna Chmiel . Krążenie między snem a jawą . Opowiadanie nie przypadło mi do gustu , potencjał był , ale coś mi tam nie pykło . Chętnie od autorki jeszcze coś przeczytam , może następne spotkanie bardziej przypadnie mi do gustu 🫶

" Chłopak do wynajęcia " A. P. Mist Gdy na rodzinnej imprezie chcą zobaczyć kobietę z mężczyzną u boku,  powstaje plan wynajęcia pomocnika . Co wyniknie , gdy pojawi się też były facet ?

" Miłosny puch " Małgorzata Smolec . Czy wyjazd z przyjaciółmi w góry , może namieszać w życiu pewnej kobiety ? Jaki wpływ będzie miało pojawienie się mężczyzny , który zostawił wybrankę kilka lat temu ?

"Natrętna myśl " Anne Marie . Kiedy mąż zaczyna zachowywać się inaczej niż zwykle , żona zaczyna go podejrzewać o romans . Jak się wszystko potoczy , gdy pojawi się też na horyzoncie dawna miłość ?

" Czerwona nić przeznaczenia " Patrycja Cygan - Jeż . Była to całkiem sympatyczna historia . Zabrakło mi jakiegoś elementu , by poczuć tą historię bardziej .

Książkę przeczytałam dzięki #booktour u @wydawnictwomagiaslow 😊
Sympatyczne historie , polecam wam jako lekkie czytanie 🫶❤️

#wydawnictwomagiasłów
#walentynki #miłość #opowiadania #bookstagrampolska #bookstargrampl #romantycznymisłowami #półrokupopolsku #czytampolskieautorki #antologia #czytambolubie #lato #róża #basenogrodowy

Avatar użytkownika - Czytajka93
Czytajka93
Przeczytane:2022-02-22, Ocena: 5, Przeczytałam,

Dzisiaj mam dla Was nową recenzją książki pt. Tylko Ciebie... Chcę, są to krótkie opowiadania walentynkowe.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Magia Słów

💗 "Błękitny ogród" - @anna_koliber_autor Pewne małżeństwo z dwójką dzieci wyjeżdża do Egiptu, może ten wyjazd pozwoli im uratować ich związek małżeński, który obecnie przechodzi kryzys. Na wyjeździe bohaterka Marlena, poznaje Amira instruktora nurkowania, który wywołuje u niej falę pożądania, ma mieszane uczucia, jednak pozostaje wierna mężowi. Po powrocie do Polski, odkrywa, że jej mąż Piotr nie jest jej wierny. W Święto Zakochanych dostała od niego kaktusa, a jego kochanka bransoletkę. Czy Marlena po zdradzie męża, będzie chciała mu się odpłacić "pięknym za nadobne"?

💗"Sąsiedzkie amory" - @katarzyna_wit_formela Ta historia ukazuje nam flirt Kasi z Radkiem, który jest przystojny, ma bzika na punkcie Instagrama, lubi wykorzystywać dziewczyny i nimi manipulować. Z kolei Aleksander, to zupełnie odmienny facet od Radka, pomocny w każdej sytuacji. Obaj panowie walczą o serce Kasi i spędzenie z nią Walentynek. Któremu z nich Kasia da szansę, na spędzenie tego wyjątkowego dnia ze sobą?

💗"To sen. Ja nie istnieję" - blue_carol_113 Justyny Chemiel To opowiadanie przedstawiające dwa obrazy: rzeczywistość i sen. Iwona jest z Radkiem w toksycznym związku i pomału ucieka w sen, w którym poznaje Antoniego idealnego chłopaka, jakiego można sobie wymarzyć, wkrótce sen zaczyna wygrywać ze smutną i bolesną rzeczywistością. Bohaterka musi zdecydować, co wybrać, sen, czy smutną rzeczywistość? Moim zdaniem, historia jest bardzo dobrze napisana i dotyka dzisiejszych problemów, ukłon w stronę autorki.

💗"Chłopak do wynajęcia" - @a.p.mist Tu zostaje przestawiona nam historia Marty i Eryka. Dziewczyna wynajmuje chłopaka na przyjęcie walentynkowe, by udawał jej narzeczonego. Wkrótce oboje zaczynają coś do siebie czuć,

miało to być tylko przedstawienie dla rodziny Marty, a nie prawdziwy związek. Eryk wyznał Marcie, że go przyciąga, jest mądra i piękna,

a ich relacja nie jest już tylko udawana. Niestety, na przyjęciu pojawia się też były chłopak Marty, Michał, który trochę namiesza jej w głowie. Jak to możliwe, że między Martą a dwoma różnymi facetami jest chemia?. Z którym chłopakiem zostanie Marta na stałe? Styl autorki jest lekki, a sceny erotyczne są dobrym dodatkiem do całej historii 😉.

💗"Miłosny puch" - @malgorzata.smolec_author Poznajemy tu historię miłości Leny i Michała. Lena mieszka w Warszawie, jest bizneswoman, która wychowuje samotnie syna. Wraz przyjaciółkami jedzie do Karpacza, aby wypocząć. Niespodziewanie natyka się na swojego byłego ukochanego, który też przyjechał z przyjaciółmi do tego samego domku. Czy, między tą dwójką znów rozpali się ogień? Czy, Lena wyzna Mikiemu prawdę o swojej tajemnicy, która również jego dotyczy? Jak on na to zareaguje? Bardzo dobry kunszt autorki, sprawia, że tę historię czyta się szybko.

💗"Natręta myśl" - @atena_czyta Anne Marie Historia małżeństwa Moniki i Łukasza z długim stażem. Kobieta zaczyna podejrzewać, że jej mąż ją zdradza, niepokoi ją jego tajemnicze zachowanie. Na horyzoncie pojawia się też Wiktor, jej miłość sprzed lat. Czy, rzeczywiście Łukasz ją zdradza, a może szykuje tak naprawdę niespodziankę walentynkową? Czy, Wiktor będzie walczyć? Tę historię czyta się płynnie.

💗"Czerwona nić przeznaczenia" - @lotka.szarlotka Patrycji Cygan - Jeż Historia miłości Oliwera i Amelii, dwoje młodych ludzi, którzy muszą pokonać wiele przeciwności, aby w końcu móc cieszyć się sobą. Co będzie mieć do tego legenda o "Czerwonej nici przeznaczenia"? Czy rzeczywiście będą musieli czekać aż 10 lat, aby móc się na nowo spotkać?

💗 Podsumowując, wszystkie historie niosą ze sobą pewne przesłanie dla czytelników, wszystkie łączy jedno święto: Walentynki. Książka zawiera 7 różnych opowiadań, utrzymanych w niezwykłym klimacie. Wielkie ukłony dla autorek, bo widać, że włożyły w każdą swoją historię dużo pracy. Osobiście, chciałabym wyróżnić 5 opowiadań, które mi się spodobały, mianowicie są to: "Miłosny puch" - @malgorzata.smolec_author, "Sąsiedzkie amory" - @katarzyna_wit_formela, "Chłopak do wynajęcia" -@a.p.mist , "Czerwona nić przeznaczenia" - @lotka.szarlotka Patrycji Cygan, "To sen. Ja nie istnieję" - @blue_carol_113 Justyny Chemiel. Dla mnie, te historie były najlepsze. Książkę polecam gorąco 😉.

Subiektywna ocena książki to 8/10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

Wielkimi krokami nadchodzą Walentynki, które dla wielu z nas kojarzą się z czymś miłym i romantycznym. Niestety nie każdemu dane jest obchodzić to święto z różnych przyczyn. Najczęściej to samotność oraz rutyna w związku sprawiają, że u takich osób ten dzień kojarzy się z czymś tragicznym.

„Błękitny ogród” - Anna Koliber

W opowiadaniu dowiemy się, jak przez własną głupotę i lekkomyślność można stracić największy skarb, jaki posiadamy, czyli miłość od najbliższej osoby. Nie można twierdzić, że każdy jest do tego zdolny, bo bohaterka pomimo nagłych uczuć potrafiła zrezygnować z ewentualnego romansu dla męża i dzieci.

Moim zdaniem opowieść to dramat kobiety zdradzanej przez męża, który może zapoczątkować prawdziwą miłość do innego mężczyzny. Mamy tu również ostrzeżenie takie, iż powinniśmy zawsze zabiegać o partnera nawet, gdy ktoś jest długo po ślubie, bo zawsze może się trafić ktoś lepszy wykorzystując uczucia, które wygasły w tej nudnej rutynie.

„Sąsiedzkie amory” - Katarzyna Wit-Formela

W tym przypadku spotykamy się z historią ludzi samotnych, których dotychczasowe wybory oznaczały same pomyłki miłosne. Bohaterka podkochiwała się w swoim sławnym sąsiedzie, zamiast od początku zwrócić uwagę na innego, bardziej normalnego człowieka. Czasem tak jest, że rozglądamy się gdzieś daleko zamiast szukać szczęścia w pobliżu nas.

W moim odczuciu opowiadanie jest połączeniem romansu z czarną komedią, które okazało się trafnym pomysłem na coś lekkiego i przyjemnego. Myślę, że każdy czytelnik wciągnie się od pierwszych stron, czekając niecierpliwie na odpowiedź z kim dziewczyna spędzi Walentynki.

„To sen. Ja nie istnieję” - Justyna Chmiel

Opowiadanie o nieszczęśliwym związku, w którym kobieta została obarczona obowiązkami „wizytówki męża”. W tej relacji wieje brakiem miłości ze strony mężczyzny i wszystko to otoczone jest nudną rutyna. Kobieta musi uciekać w magiczny świat snu, by choć na chwilę odetchnąć.

W tym wypadku ciężko mówić o gatunku tej historii, bo w zasadzie jest to tragedia tej dziewczyny, która musi podjąć decyzję, aby zacząć żyć. Podczas lektury pojawił się u mnie dreszczyk emocji, co dodatkowo podnosi jakość opowiadania.

„Chłopak do wynajęcia” - A.P. Mist

W tej niecodziennej historii możemy przekonać się o tym, że miłość może czekać na nas w najbardziej abstrakcyjnych i nieoczekiwanych okolicznościach. Czasem warto zaryzykować, bo może się to nam opłacić, jednakże jeśli będziemy mieć wybór to wedle autorki – zresztą słusznie – postawmy na nowe, niż na to, co było kiedyś.

Opowiadanie to romans z nutką erotyzmu, które wciągnie czytelnika w dość rzadko spotykaną historię, ale jak najbardziej możliwą w naszych czasach. Myślę, że ta opowieść jest doskonałym urozmaiceniem na tle innych historii miłosnych.

„Miłosny puch” - Małgorzata Smolec

W tym przypadku otrzymujemy historię, która zasadniczo różni się od poprzedniej, a mianowicie w tym wypadku mamy coś z rodzaju „stara miłość nie rdzewieje”. Oczywiście tym razem są inne okoliczności oraz to, że dwojga bliskich sobie osób łączy wspólny syn. Czasem warto wybaczyć pewne krzywdy, po to by zbudować szczęśliwą rodzinę.

Opowiadanie to wspaniały romans, który trzyma w napięciu do ostatnich stron. Dodatkowo krajobraz górki pokryty śniegiem, nadaje mu niepowtarzalny klimat i sprawia, że z chęcią zagłębiamy się w lekturę.

„Natrętna myśl” - Anne Marie

W tej opowieści dowiemy się, że nie warto wysnuwać pochopnych wniosków, zwłaszcza gdy nie mamy na to solidnych dowodów. Posądzenie kogoś o zdradę, może pchnąć nas do karygodnych czynów, które potem w razie błędnego myślenia obrócą się przeciw nam.

Opowiadanie to delikatny romans, który z każdą chwilą coraz bardziej wciąga, gdyż chce się poznać prawdę dotyczącą męża bohaterki. Myślę, że autorka może pociągnąć tę historię i to niekoniecznie dalej w klimacie romantycznym, ale ja bym widział tam dobry thriller.

„Czerwona nić przeznaczenia” - Patrycja Cygan-Jeż

W tym opowiadaniu mamy okazje zetknąć się z japońską legendą dotyczącą czerwonej nici przeznaczenia w naszych warunkach. Spotykamy tu piękną romantyczną historię o przeznaczeniu, które owiane jest smutkiem i łzami, lecz szczęśliwie z pozytywnym zakończeniem.

Opowiadanie jest wspaniałym zakończeniem walentynkowej antologii dając jasno do zrozumienia, że każdy z nas ma gdzieś w świecie swoją drugą połówkę. Najważniejsze jest to, żeby umieć dostrzec ją koło nas, tak aby szansa nam nie uciekła.

Podsumowanie

Książkę czytało się bardzo szybko i przyjemnie, a to dzięki różnorodności opowiadań. Każde z nich było inne, wywoływały we mnie emocje zarówno te pozytywne, jak i negatywne, choć wszystkie łączył wspólny mianownik, a mianowicie dzień Walentynek. Po lekturze całości można wysnuć wniosek, że nie ważne, jak romantyczny będzie ten jeden dzień, bo najistotniejsze jest to, czy przez cały rok darzymy się miłością, zaufaniem i obdarzamy ukochanych bezkresną uwagą. Niestety nie mogę wyróżnić najlepszych opowiadań, gdyż każde z nich jest na wysokim poziomie i żadne nie zasługuje na gorszą ocenę – rzadko się tak zdarza w antologiach. Okładka idealnie pasuje do treści książki, jak i do samych Walentynek, a dodatkowo przykuwa wzrok czytelnika dzięki swej kolorystyce, serduszkom i zakochanej parze. Każde opowiadanie jest podzielone na krótsze rozdziały za pomocą miłosnych grafik (w każdym opowiadaniu jest inny wzór). Gorąco polecam książkę wszystkim fanom historii miłosnych poruszających życiowe tematy, które wzbudzają niesamowite uczucia oraz pragnących podpatrzyć jak można to święto spędzić inaczej, niż mieli okazję to robić dotychczas.

Już jutro Walentynki, międzynarodowy dzień miłości i wszystkich zakochanych. Dlatego pragnę wspomnieć wam o przepięknej antologii, którą ostatnio miałam przyjemność przeczytać. Siedem wspaniałych autorek napisało cudowne historie, które pobudziły moją wyobraźnię i przelały do serca tyle ciepła i uczuć, że jeszcze rozpływam się w zachwytach.

Uczciwie przyznaję, że wszystkie opowiadania mi się spodobały, ale kilka z nich muszę wyróżnić, bo są genialne i zapamiętam je na długo.

Dla mnie numerem jeden jest „Chłopak do wynajęcia” A. P. Mist i wielkie brawa dla pisarki za ten tekst. Główna bohaterka Marta wynajmuje sobie chłopaka i jedzie z nim do rodziców. Wszystko idzie gładko po myśli dziewczyny, aż do czasu, gdy niespodziewanie pojawia się jej była miłość.

Co zrobi Marta w tej sytuacji? Czy zachowa zimną krew i oleje byłego chłopaka, a może rzuci mu się w ramiona? Czy wybór jakiego dokona da jej upragnione szczęście?
Ta historia jest rewelacyjna, wczułam się w przeżycia tej dziewczyny i rozterki jakie przeżywała, ale także uśmiałam się do łez.

Katarzyna Wit-Formela również zasługuje na wielkie ukłony ode mnie za opowiadanie „Sąsiedzkie amory”. Świetnie wykreowana Kasia pragnie tylko miło i przyjemnie spędzić dzień zakochanych w doborowym towarzystwie. Obok niej mieszka dwóch przystojnych sąsiadów, którym się podoba.

Którego z panów wybierze dziewczyna? Czy podjęcie decyzji będzie dla niej trudnym zadaniem?
Uwielbiam plastyczne pióro autorki i zawsze jestem pod wrażeniem tego co pisze.

Wielkim odkryciem była dla mnie twórczość pani Patrycji Cygan-Jeż i jej utwór „Czerwona nić przeznaczenia” Muszę przyznać, że bardzo spodobał mi się styl jakim posługuje się autorka i pochłonęłam opowiadanie o Amelii jednym tchem. Czy dziewczyna uwierzy, że to co nami kieruje to przeznaczenie? Ja wierzę, a wy?

Wspaniałe spędziłam czas zaczytując się w tej lekturze i jeszcze nie raz po nią sięgnę. Was też zachęcam do sięgnięcia po tę pozycję. Ja jestem pod wielkim wrażeniem i mam nadzieję, że wam również przypadnie do gustu.

Pozwólcie sobie na chwilę zapomnienia. Poznajcie niezwykłe postaci i wczujcie się w ich role. Zachwyćcie się prawdziwym uczuciem i poznajcie ból rozczarowania, bo nie wszystkie historie są sielankowe jak i w prawdziwym życiu.

Przeczytajcie i podzielcie się ze mną swymi wrażeniami. Jestem niezmiernie ciekawa, które opowiadania najbardziej się wam spodobały. Polecam.

Avatar użytkownika - Zagubionawswieci
Zagubionawswieci
Przeczytane:2022-02-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Antologia "Tylko Ciebie... Chcę" podobała mi się bardzo. Każda z historii miała coś w sobie, czy to ciekawy pomysł, bohaterów, albo całą fabułę. Większość zostawiła mnie ze sporym niedosytem, ponieważ w momencie gdy akcja nabierała tempa, wszystko już było cudownie, przekładałam kartkę, a tu koniec. Liczę na to, że chociaż kilka opowiadań będzie miało swoją kontynuację. Poznałam pióra nowych Autorek, które zrobiły na mnie spore wrażenie. Na pewno będę wyczekiwać ich przyszłych powieści. Wszystkie mi się podobały, jednak tym razem mam swoich ulubieńców.

Chłopak do wynajęcia - od mojej kochanej @a.p_mist

Twoja historia wzruszyła mnie i rozśmieszyła nie jeden raz, zresztą już to wiesz. Przyjemnie mi się ją czytało i z coraz większym zainteresowaniem śledziłam relacje bohaterów. Trzymałam kciuki za Martę i Eryka, wierząc, że pomimo takiej, a nie innej sytuacji, coś między nimi zaiskrzy. Wyczekiwałam tych momentów z zaciśniętymi pięściami. A scenki seksu wywoływały wypieki na moich policzkach. Ponadto stresowałam się niezmiernie, w momencie gdy Marta spotkała Michała. Cieszę się ogromnie, że dałaś zakończenie, które uspokoiło moje nerwy po Twoich wiadomościach, żebym nie krzyczała. Tym krótkim opowiadaniem sprawiłaś, że jeszcze bardziej pragnę przeczytać książki Twojego autorstwa, które niedługo będą miały premierę. Wiedziałam, że mi się spodobają, a teraz jestem tego jeszcze bardziej pewna. Także czekam na nie z coraz większą niecierpliwością!

"Miłosny puch" od Małgorzaty Smolec

Bardzo ciekawa historia, przy której świetnie się bawiłam. Z bohaterami polubiłam się od razu, wyczekując wiadomego momentu. To jaki Michał był opiekuńczy w stosunku do Leny, koiło moje serce. Z każdą kolejną stroną byłam coraz bardziej ciekawa, w jakim kierunku pójdzie ich historia. Ucieszyło mnie również miejsce, w którym odbywała się cała fabuła. Gdy byłam w podstawówce, pojechałam na wycieczkę i miałam okazję wejść na Śnieżkę, więc wróciły mi wspomnienia związane z tą przygodą. Po tym opowiadaniu na pewno sięgnę po kolejne książki Autorki.

"Czerwona nić przeznaczenia" od Patrycji Cygan-Jeż, jest ostatnim opowiadaniem z moich ulubionych. Świetna fabuła, która kusi poznaniem od samego początku. Bardzo ciekawił mnie tytuł względem treści, więc po przeczytaniu byłam zadowolona, z takiego obrotu spraw. Historia ta pokazuje nam, czym jest przeznaczenie i że nie można od niego tak łatwo uciec. Osoba, której jesteśmy pisani, zawsze do nas wróci i sprawi, że odnajdziemy upragnione szczęście. To było w tym opowiadaniu najpiękniejsze. Odnajdywanie utraconej miłości, odpychanie od siebie innych, by po tak długim czasie zrozumieć, że popełniło się błąd. Jestem zadowolona, że mogłam przeczytać historię bohaterów, z którymi polubiłam się od razu. Nie rozumiałam za bardzo postępowania Amelii, nie wiem, co nią kierowało, że odepchnęła od siebie osobę, którą tak bardzo kochała. Przecież zawsze można znaleźć wyjście z tak trudnych sytuacji, trzeba tylko chcieć... Po tym opowiadaniu z pewnością przeczytam kiedyś coś od Autorki.
Książkę wygrałam w rozdaniu u @a.p_mist. Dziękuję Ci kochana! Ta antologia wprawiła mnie w walentynkowy nastrój i bawiłam się przy niej cudownie. Polecam ją bardzo! Na pewno nie będziecie się przy niej nudzić!

"Tylko ciebie ...chcę" to moja kolejna książka, jaka mam przyjemność zrecenzować dzięki wydawnictwu Magia słów. Tym razem otrzymałam e-book z 7 cudownymi walentynkowymi opowiadaniami. Autorkami są A.P.Mist, Anne Marie, Justyna Chmiel, Patrycja Cygan-Jeż, Anna Koliber, Małgorzata Smolec oraz Katarzyna Wit-Formela.
Opowiadania są nie za krótkie ani nie są długie. Krótki zarys co w jakim wam napisze, ale nie zdradzę kto jest ich autorką.

"Błękitny ogród"  to historia Martyny, która wraz z mężem i synami wyjeżdża do Egiptu na krótki urlop. Tam poznaje Amira, który ją zauroczył. Po powrocie czeka ja "niespodzianka" od męża.

"Sąsiedzkie amory" to historia Kasi, którą przyjaciółka chce umówić na randkę w ciemno. Zbieg okoliczności sprawia, że poznaje nowego sąsiada Aleksandra a inny, który je się podoba zwraca na nią uwagę. Którego Kasie wybierze?

"To sen. Ja nie istnieje" to historia Iwony, która przenosi się w snach w inny świat, gdzie poznaje Antoniego, który każe jej się obudzić, mimo że pragnie ją zatrzymać. Co wyniknie z tych snów?

"Chłopak do wynajęcia" to historia Marty, która ma jechać na rocznicę ślubu rodziców oraz organizowane przyjęcie z racji walentynek. Ale ma dość pytań rodziny o jej życie osobiste. Za namową przyjaciółki wynajmuje sobie chłopaka. Tak trafia na Eryka, który już wcześniej uratował ją z opresji. Jak potoczy się ich relacja?

"Miłosny puch" to historia Leny, która wraz z paczką przyjaciół wyjeżdża w góry na tzw. singielski wypad. Tam okazuje się, że dołączył do nich Michał, jej były chłopak, z którym łączył ją nie tylko stare uczucie ale i ktoś jeszcze. Co wyniknie z tego spotkania?

"Natrętna myśl" to historia Moniki, która po latach zaczyna podejrzewać męża o zdradę. Zaczyna doszukiwać się różnych nieścisłości, i, mimo że jej przyjaciółka uważa inaczej, zaczyna coraz bardziej w to wierzyć. Ale czeka ja totalna niespodzianka ze strony męża. Jaka ? Musicie przeczytać sami.

"Czerwona nic przeznaczenia" to historia Amelii i Oliwiera. Młodzi zakochali się w sobie ale ich związek nie przetrwał. Amelia zrywa zaręczyny, mimo że nadal go kocha. Oliwier jest załamany i prosi dziewczynę by spotkali się za dziesięć lat w ich miejscu,. Czu Amelia i Oliwier się spotkają?

Każda z historii ma wspólny mianownik -walentynki. Historie są różnorodne. Jedne są romantyczne, inne zabawne a są i takie, o które ciężko nam zdefiniować. Historie są ciekawe, każdy znajdzie coś, co go zainteresuje. Przy niektórych chętnie bym zatrzymała się na dłużej, poznała ich wersje w pełnometrażowej książce. Nie wszystkie bohaterki mi przypadły do gustu, ale każda z nich to silna babka. Jak każda antologia ma soje słabsze i lepsze opowiadania. Mnie przypadły do gustu szczególnie dwa opowiadania " Sąsiedzkie amory" oraz "Chłopak do wynajęcia". Oczywiście nie oznacza to, że pozostałe są słabe. Po prostu w jednym aż kipiało od chemii a w drugim zdrowo się uśmiałam z pewnego Radka i jego...
Ponieważ niedługo walentynki, ta antologia może być idealnym prezentem....

"Tylko ciebie chcę..." to walentynkowa antologia opowiadań siedmiu autorek.

Powiem szczerze, że wszystkie bardzo przypadły mi do gustu, jednak cztery historie najbardziej mi się spodobały i poruszyły moje emocje 😍

1. "Sąsiedzkie amory" Katarzyna Wit-Formela

Świetne opowiadanie, które mnie zaskoczyło ponieważ, z jednej strony popularny influencer, a z drugiej tajemniczy sąsiad. Co ich łączy ? Sąsiadka Kasia. I dylemat, którego wybrać ?

2." Chłopak do wynajęcia " A.P. Mist

Ta historia najbardziej mnie wciągnęła. Taka krótka ale autorka świetnie w niej namieszała. I znów mamy trójkąt. Jedna dziewczyna oraz uwaga... fałszywy chłopak i dawna młodzieńcza miłość. Hmm ciężki orzech do zgryzienia. I tu najbardziej podobam mi się wybór bohaterki jaki ? Musicie sami się przekonać 😘

3. "Miłosny puch" Małgorzata Smolec

Całe opowiadanie trzymało w napięciu. Byłam pod wrażeniem głównej bohaterki. A zakończenie, aż mnie wzruszyło.

4. "Czerwona nić przeznaczenia" Patrycja Cygan-Jeż

Świetne opowiadanie, które uświadamia nam, że istnieje coś takiego jak przeznaczenie i nic nie dzieje się bez przyczyny oraz niekiedy trzeba czasu, aby odkryć czego się pragnie najbardziej.

Jest to moje pierwsze spotkanie z piórem tych autorek. I uważam, że bardzo udane. Uwielbiam czytać antologie a historie w tej książce są świetne.

Ja ogromnie polecam ❤️

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2022-03-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

"Tylko Ciebie... chcę" to antologia stworzona specjalnie na walentynki. Na jej kartach znajdziemy siedem tekstów polskich autorek. Co ciekawe, większość z tych opowiadań mogłaby bez problemu zostać rozwinięta w dłuższej formie.

Autorki poruszają wiele życiowych, ale przede wszystkim aktualnych tematów i problemów. Przekonamy się jak wielka siła drzemie w kobiecie, abyśmy zrozumiały, a może przypomniały sobie, że nasze marzenia, pragnienia i tęsknoty warto wcielić w życie, zacząć je realizować, walczyć o to, na czym nam zależy. W zwiazku i uczuciach nie liczy się to ile kto ma zer na koncie, a jaki jest w środku, co sobą reprezentuje, jak nas traktuje czy jest dla nas wsparciem, zrozumieniem, poświęca swoją uwagę.

"Nie zawsze decyzje, które podejmujemy, są właściwe. Dopiero z biegiem czasu, możemy inaczej ocenić daną sytuację."

Spotkamy tu również aspekt pochopnie wyciągnych wniosków. Nie wszystko bowiem jest tym, czym może się wydawać. Bardzo łatwo pomylić np. zdradę z czymś innym. Do myślenia daje także ostatnie z opowiadań, które jest niejako spoiwem pozostałych. Przeznaczenie, bo o nim mowa, potwierdza starą prawdę, że nie da się od niego uciec. Kto jest nam pisany, nawet po latach do nas wróci. A może jest też ktoś całkiem blisko nas, kogo nie zauważamy...?

"- Wierzysz w przeznaczenie? - spytał z nadzieją wymalowaną na twarzy. Poczułam, jak pojedyncza łza spływa mi po policzku."

Każda z nowelek jest inna, napisana w różnym stylu i poprowadzoną fabułą. Łączy je pragnienie miłości i romantyzm. Każde z opowiadań dostarcza niezapomnianych emocji, przeżyć, smutku, uśmiechu, nadziei, zaskakujących zwrotów akcji, refleksji i ciekawych wniosków. Z pewnością w niektórych z nich odnajdziecie siebie.

"Tylko Ciebie... chcę" to doskonały wybór dla wielbicieli krótkiej formy literackiej. Samotność, zdrada, rozczarowania, nieporozumienia, rozterki, namiętność - cały przekrój emocji i uczuć. To powieść udowadniająca, że w walentynki wszystko jest możliwe. Polecam!

ZAKOPANE
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - ZAKOPANE

Kolejny tom wielotomowej serii "Śladami Jana Pawła II w Polsce", dotyczącej miast, jakie podczas swego pontyfikatu odwiedził w Polsce.Ojciec...

Oddech smoka
opracowanie zbiorowe 0
Okładka ksiązki - Oddech smoka

Obecne problemy środowiskowe i klimatyczne są skutkiem ogromnej konsumpcji i egocentryzmu ludzi. Zapomnieliśmy o innych współmieszkańcach Ziemi i o jej...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;