Tylko dla doros造ch

Wydawnictwo: Burda Ksi捫ki
Data wydania: 2019-08-14
Kategoria: Romans

Ocena: 3.83 (6 g這s闚)

Oto romans stulecia. A nawet trzech!

Mi這嗆, nami皻no嗆 i gorsety – ta historia przyprawi ci o szybsze bicie serca. I nie tylko!

Klara ma pewn prac, mieszkanie po babci i wiedzie spokojne 篡cie singielki. Ma te kompleksy, matk, która nie mo瞠 si doczeka jej 郵ubu, i okr庵貫 urodziny, o których woli nie pami皻a. Oraz szalone przyjació趾i, które uzna造, 瞠 najwy窺za pora, by Klara wzi窸a sprawy w swoje r璚e, i wyci庵n窸y j na babski dzie w SPA. Spektakularn metamorfoz wie鎍zy
niespodzianka stulecia. A w豉軼iwie nawet kilku, bo po upadku na zaj璚iach z ta鎍a na rurze, które s urodzinowym prezentem, Klara budzi si w… 1881 roku!

Po pierwszym szoku odkrywa, 瞠 ta zmiana ma swoje plusy. Klara jest traktowana jak dama, a niecodzienna sytuacja budzi w niej ukryte dot康
鄉ia這嗆 i odwag. Czas zaszale! Przystojny i czaruj帷y Konstanty wydaje si idealnym kandydatem na nami皻nego kochanka. Ale to, co mia這 by tylko chwilow przygod, niespodziewanie przeradza si w prawdziwe uczucie.

Droga do szcz窷cia nie jest jednak us豉na ró瘸mi: desperacko pragn帷a wyda córk za m捫 pani matka pcha Klar w ramiona du穎 starszego wdowca, a wszechw豉dna baronowa niezbyt przychylnie patrzy na fascynacj Konstantego, jej jedynego spadkobiercy, ubo窺z krewn. Zakochani nie zamierzaj jednak dba o konwenanse. Skandal wisi w powietrzu…

Czy ich mi這嗆 to przetrwa? I czy odnajd si w innym czasie?

Tagi: Romans

Kup ksi捫k Tylko dla doros造ch

Zobacz tak瞠

Avatar u篡tkownika - redaktor
redaktor
Klara zbli瘸 si do czterdziestki. To trudny moment dla ka盥ej kobiety, lecz w jej przypadku szczególnie bolesny. Klara nie jest bowiem singielk z wyboru, lecz raczej z konieczno軼i, za jej matka wci捫 dopytuje o to, kiedy wreszcie wyjdzie za m捫. Ale od czego s przyjació趾i? Te funduj kobiecie wielk metamorfoz w spa i… kurs ta鎍a na rurze. Klara podczas zaj耩 ulega wypadkowi i… budzi si w 1881 roku. Nowe otoczenie, nowe miejsce, ludzie niby znani, a tak naprawd zupe軟ie obcy… Poczucie odrealnienia, pewnego oderwania od rzeczywisto軼i sprawia, 瞠 Klara znajduje w sobie odwag, by zrobi co, na co nigdy nie zdoby豉by si w dotychczasowym 篡ciu. Czy w 鈍iecie gorsetów, konwenansów i sztywnych obyczajów znajdzie szcz窷cie? A mo瞠 ta historia zako鎍zy si wielkim skandalem? Zacznijmy od tego, 瞠 w nowej powie軼i Niny Majewskiej-Brown nie fabu豉 b璠zie dla czytelników najwa積iejsza czy najciekawsza – akcja toczy si tu raczej utartym torem i mimo paru zwrotów biegu wydarze, da si przewidzie fina tej historii. O wiele ciekawsze s dekoracje, strona obyczajowa i przemiana, jaka zachodzi w gównej bohaterce. Klara w ca造m swoim 篡ciu by豉 „szar myszk”. Raczej poddawa豉 si biegowi zdarze ni aktywnie go wspó速worzy豉 czy próbowa豉 nada mu wyznaczony przez siebie kierunek. W teatrze swojego 篡cia by豉 raczej statystk ...

Opinie o ksi捫ce - Tylko dla doros造ch

Avatar u篡tkownika - Girl-from-Stars
Girl-from-Stars

Gdy otrzyma豉m maila z propozycj zrecenzowania najnowszej powie軼i Niny Majewskiej – Brown pt. „Tylko dla doros造ch” by豉m 鈔ednio zainteresowana t powie軼i. Przepi瘯na ok豉dka, cho bardzo wymowna i konkretny tytu, do嗆 jasno sugerowa造, 瞠 jest to jaki kolejny tandetny erotyk. Jednak po zapoznaniu si z opisem ksi捫ki stwierdzi豉m, 瞠 czego takiego jeszcze nie czyta豉m i by mo瞠 b璠zie to jedna z wi瘯szych pere貫k wydawniczych tego roku…
Klara ma pewn prac, mieszkanie po babci i wiedzie spokojne 篡cie singielki. Ma te kompleksy, matk, która nie mo瞠 si doczeka jej 郵ubu, i okr庵貫 urodziny, o których woli nie pami皻a. Oraz szalone przyjació趾i, które szykuj jej niespodziank stulecia. A w豉軼iwie nawet kilku, bo po upadku Klara budzi si w… 1881 roku!
Po pierwszym szoku pojawia si lista minusów. Gorsety, w których nie da si oddycha. Pani matka, która desperacko pragnie wyda córk za m捫. K這poty, których przysparza Klarze jej niewyparzony j瞛yk.
S te plusy. I to jakie! D瞠ntelmeni, którzy traktuj j jak prawdziw dam. Niespodziewany przyp造w odwagi (w ko鎍u dziwniej ju by nie mo瞠, prawda?). Gor帷y romans, który… Nie, o tym nie mówi si w towarzystwie! I ukochany, który dla niej nie zawaha si z豉ma konwenansów i zaryzykowa swojej pozycji.
Skandal wisi w powietrzu…
Sami zapewne przyznacie mi racj, 瞠 ten opis zdecydowanie podsyca ciekawo嗆 i zach璚a do si璕ni璚ia po t histori. Niestety, musz Was ostrzec. Pi瘯na ok豉dka i 鈍ietny pomys na fabu喚 to niestety jedyne zalety tej ksi捫ki.
Pocz徠ek zapowiada si do嗆 obiecuj帷o i nic nie zapowiada這 nadchodz帷ej pora磬i. Pocz徠kowe dwa rozdzia造 poch這n窸am w szybkim tempie, autorce czasem uda這 si mnie rozbawi. Potem nast徙i jednak pierwszy zgrzyt. Autorka do嗆 dziwnie postrzega „przyja潯”. Gówna bohaterka w dniu swoich urodzin jest zwyczajnie wy鄉iewana przez swoje „przyjació趾i”. Otwarcie wytykaj jej niedoskona這軼i, w postaci kiepskiej figury, s豉bego gustu w kwestii ubra itp. Stwierdzaj, 瞠 jest ona „przezroczysta” – nikogo nie obchodzi, nie podoba si 瘸dnemu facetowi. A na koniec wspólnego „urodzinowego wypadu” wr璚zaj jej kompletnie nietrafiony prezent. Takie przyjació趾i to naprawd skarb.
Przejd幟y zatem do Klary, gównej bohaterki tej瞠 historii. Szarych myszek w romansach jest mnóstwo, ale tak diametralnej zmiany to chyba w 瘸dnej ksi捫ce nie znajdziecie. W pierwszych rozdzia豉ch kobieta daje si pozna jako zakompleksiona czterdziestolatka, która uwielbia chodzi w za du篡ch swetrach, maluje si za jasnym podk豉dem i nieumiej皻nie tuszuje rz瘰y. Za spraw niefortunnego wypadku przenosi si do XIX wieku, a tam… zamienia si w bogini seksu. Jest pewna siebie, wyuzdana, lubi „eksperymentowa” w ó磬u i w nim dominowa.
Z kolei o Konstantym nie dowiedzia豉m si praktycznie nic. Trzysta dwadzie軼ia stron, a ja wiem tylko tyle, 瞠 by wybitnie dobrym kochankiem. I to by by這 na tyle.
Najbardziej istotny w徠ek, czyli przeniesienie si przez gówn bohaterk do czasów XIX wieku jest kompletnie pomini皻y. Zero jakichkolwiek opisów tradycji czy zwyczajów. Pani Majewska – Brown przybli篡豉 nieco temat XIX-wiecznych kreacji kobiecych, ale to zdecydowanie za ma這.
Wszystko w tej historii kr璚i si albo wokó prób wyswatania gównej bohaterki, albo jej mi這snych igraszkach z Konstantym.
Swoj drog, w徠ek romantyczny kompletnie do mnie nie przemówi. O jakich uczuciach, o jakiej mi這軼i mowa, skoro bohaterowie kompletnie si nie znaj? Przecie ich relacja ma tylko i wy陰cznie cielesny wymiar.
Zako鎍zenie ca趾iem mi si spodoba這. Oczekiwa豉m czego bardziej banalnego. Nie mniej jednak autorka do嗆 nagle ko鎍zy fabu喚 i zastanawiam si czy nie mia豉 ju innych pomysów na poci庵ni璚ie tej historii czy te planuje w przysz這軼i wydanie kontynuacji losów Klary.
Ogólnie rzecz bior帷, „Tylko dla doros造ch” nie czyta這 mi si 幢e. Czyta si to do嗆 lekko, ale to zdecydowanie za ma這. Poza tym, wychwyci豉m kilka b喚dów, czy te nie軼is這軼i w fabule, np. gdy gówna bohaterka przenosi si w czasie, ma zupe軟ie nowych rodziców. Nie zna ich, nie wie gdzie si znajduje. Nie wiadomo sk康, nagle mówi 瞠 w zas這nie jest dziura, któr cygarem wypali jej ojciec.
To, co jeszcze mi si nie spodoba這 to niesmaczne przekle雟twa, wpychane na si喚 do tekstu, jak np.: „Przez g這w przemkn窸y jej „kurwy” w ró積ych konstelacjach: od kurwa jasna przez co, do kurwy n璠zy po kurwa ma...” czy te zboczone porównania: „pomarszczona niczym zwiotcza造 cz這nek szyja”.
Pomimo ogromnego potencja逝, „Tylko dla doros造ch” okaza這 si do嗆 tandetnym erotykiem, z niewykorzystanym potencja貫m i p造tkimi bohaterami. Wielka szkoda.

Moja ocena: 4/10

Avatar u篡tkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2019-11-09, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2019,

Zawsze g這郾o mówi, 瞠 jestem ok豉dkow srok i nie mog si oprze ksi捫kom, gdy s one przyozdobione pi瘯n opraw. Do tego dodajmy "krzykliwy" tytu, który kusi i zach璚a do si璕ni璚ia i w rezultacie mamy podwójny powód, by to zrobi. I tak w豉郾ie by這 w przypadku powie軼i "Tylko dla doros造ch". Przygotowa豉m si naprawd na co ekstra  i co mocnego, przy czym moje poliki b璠 p這n窸y. Nawet troszk si obawia豉m, czy nie b璠zie to dla mnie co za bardzo pikantnego. A jak by這? Niestety, 瘸dne z moich przypuszcze si nie potwierdzi造 i jest mi przykro o tym napisa, ale ksi捫ka mnie nie porwa豉, nie zauroczy豉, ani nie wci庵n窸a. Moim zdaniem wypad豉 do嗆 s豉bo w porównaniu do ok豉dki, która zapowiada co naprawd dobrego. D逝go si czeka na moment, w którym si co wydarzy, czeka si na jakie wow, lecz powie嗆 si ko鎍zy, a rzeczy których si wypatrywa這, nie wydarzaj si. Ok豉dka kojarzy mi si z erotykiem, ale radz si nie nastawia na to zbyt mocno. Owszem s sceny erotyczne, lecz jest ich bardzo ma這. By這by to nawet w porz康ku, gdyby reszta fabu造 nadrabia豉 akcj, lecz niestety mnie nie uj窸a.
Moim zdaniem pomys na fabu喚 by 鈍ietny, zreszt po przeczytaniu opisu ksi捫ki, nie mog豉m si jej doczeka, lecz wed逝g mnie nie zosta on do ko鎍a wykorzystany. Czasami mia豉m wra瞠nie, 瞠 autorka powie軼i boi si bardziej rozpisa, gdy nadchodzi moment zbli瞠nia, jak równie mia豉m wra瞠nie, i boi si takich zbli瞠 umie軼i wi璚ej w swej powie軼i.
By這 to moje pierwsze spotkanie z twórczo軼i autorki, ale my郵 瞠 nie ostatnie. Dam szans innym tytu這m pisarki i zobacz, czy pozostan jej wiern czytelniczk. By mo瞠 po prostu tylko ta lektura nie trafi豉 w me serce, a z innymi b璠zie inaczej. Kto wie... Przekonam si za jaki czas.

biblioteczkamoni.blogspot.com

Avatar u篡tkownika - Dominika_B
Dominika_B
Przeczytane:2019-09-04, Ocena: 4, Przeczyta豉m, Mam,
Avatar u篡tkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2019-08-30, Ocena: 4, Przeczyta豉m,

„Tylko dla doros造ch” to ksi捫ka lekka i przyjemna. Mo積a 鄉ia這 napisa, 瞠 jest to komedia o zabarwieniu erotycznym. Je郵i szukacie niewymagaj帷ej, dowcipnej i krótkiej lektury na weekend to si璕nijcie po ten tytu a na pewno nie zawiedziecie si.
Klara w豉郾ie obchodzi swoje czterdzieste urodziny. Ma spokojne i ustatkowane 篡cie. Niestety brak w nim drugiej poówki i nie zapowiada si, aby w najbli窺zym czasie co zmieni這 si w tym temacie. Klara jest kobiet, która przyzwyczai豉 si do samotnego 篡cia. Jej przyjació趾i maj plan, aby wywróci jej spokojne 篡cie do góry nogami. Wyprawiaj Klarze urodziny w spa, podczas których staraj si wp造n望 na jej wygl康 zewn皻rzny oraz nak這ni j do zmiany przyzwyczaje. Podczas kolejnej z urodzinowych niespodzianek Klara ulega wypadkowi. Kiedy kobieta przytomnieje okazuje si, 瞠 przysz這 jej 篡 w 1881 roku. Szok! Jak wyzwolona Klara ma nosi gorsety, udobrucha swoj matk oraz poskromi ostry j瞛yk. W nowym 鈍iecie Klara spotyka Konstantego i wszystko zaczyna wymyka si spod kontroli. Kobieta czuje si wyzwolona, ma odwag podj望 gor帷y flirt i wszystko zmierza do romansu, który mo瞠 wywo豉 skandal!
„Tylko dla doros造ch” to lektura, przy której odpr篹ycie si oraz u鄉iechniecie pod nosem. Fabu豉 jest lekka i troszk przewidywalna a bohaterzy s raczej nieskomplikowani. Ksi捫ka napisana jest zabawnym i p造nnym j瞛ykiem. Wydana jest cudownie! Ok豉dka przyci庵a wzrok i b璠zie pi瘯nie prezentowa si w biblioteczce. „Tylko dla doros造ch” spodoba si niewymagaj帷ym czytelnikom szukaj帷ym niezobowi您uj帷ej lektury na weekend. Przeczyta豉m, jest fajna, ale spodziewa豉m si czego „wi璚ej”.

Wi璚ej recenzji na www.facebook.com/LiteraturaZmyslow

Avatar u篡tkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2019-08-26, Ocena: 3, Przeczyta貫m,
Inne ksi捫ki autora
M捫 na niby
Nina Majewska-Brown0
Ok豉dka ksi您ki - M捫 na niby

Co zrobi, gdy 鈍iat si wali, bo najbli窺za osoba ci ok豉muje? Zosia prowadzi szcz窷liwe 篡cie, z kochaj帷ym Paw貫m u boku i fantastyczn c鏎k...

Anka i diabe str騜
Nina Majewska-Brown0
Ok豉dka ksi您ki - Anka i diabe str騜

Anka jest nieustannie zaskakiwana przez 篡cie i najbli窺zych. Nie do嗆, 瞠 przeprowadza si na znienawidzon wie, 瞠 nareszcie przeciwstawia...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Hotel ostatniej szansy