Zdjęcie - Nina Majewska-Brown

Nina Majewska-Brown


Poznańska pisarka, zakochana w swoim mieście i ludziach, którzy w nim mieszkają.

Nina Majewska-Brown - biografia, życie i twórczość

Skończyła filologię polską i klasyczną oraz dziennikarstwo na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Przez wiele lat pracowała w dużych polskich wydawnictwach, zajmowała się promocją książek, współpracowała z popularnymi autorami. Nie spodziewała się jednak, że pewnego dnia sama zostanie autorką.

W 2015 roku namówiona przez męża, napisała powieść Wakacje. Dzięki bardzo ciepłemu przyjęciu ze strony czytelników mogła stopniowo całkowicie poświęcić się pisaniu. 

Poza tym Nina Majewska-Brown zajmuje się domem, dziećmi, jej prawie całe życie stanowi rodzina. Uwielbia gotować, zajmować się ogrodem, robić na drutach, przyjmować gości i czuć, że dom jest dla niej najbezpieczniejszą przystanią.

Pisze o sobie:

W miarę upływu czasu coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że coraz więcej mogę, a coraz mniej muszę i że nicnierobienie nie jest marnowaniem czasu, a byciem z samym sobą.

Takie też przesłanie kieruje do swoich czytelników, pokazując, że nigdy nie jest za późno, by cieszyć się zyciem i poszukiwać szczęścia. 

Nina Majewska-Brown - twórczość

Nina Majewska-Brown - wiadomości

Nina Majewska-Brown - publicystyka

Lista fanów

przesuń
Użytkownik Kiedy został fanem
patrycjadyrda 2021-08-13 16:56:44
Cytaty Autora

No proszę. Właśnie się dowiedziałam, że imprezuję ze stadem uzależnionych od alkoholu baranów, a zamiast salonu mamy do dyspozycji śmierdzącą moczem bramę. Nawet nie próbuje tłumaczyć, że cygara i alkohol (w jakiejkolwiek postaci) to nie są najszczęśliwsze akcesoria do rehabilitacji, ale wytrącona z równowagi milczę.


Więcej

Brak makijażu sprawia, że nawet ja, spoglądając w lustro, muszę przypinać sobie plakietkę z nazwiskiem, bo się nie poznaję, nie mówiąc nic o włosach, które sterczą na wszystkie strony.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy