reklama

Tylko jedno spojrzenie

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2015-08-12
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788379856053
Liczba stron: 400
Tytuł oryginału: Just One Look
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki

Ocena: 5.36 (39 głosów)
Inne wydania:

Ustabilizowane życie Grace Lawson rozpada się w jednej chwili, gdy na jednym ze świeżo wywołanych zdjęć rodzinnych rozpoznaje swojego męża. Fotografia wygląda na zrobioną przed laty. Przedstawia także inne osoby, a twarz jednej z nich jest przekreślona. Jack zaprzecza, by miał coś wspólnego ze zdjęciem. Krótko potem wychodzi z domu i znika, zabierając tajemniczą odbitkę. Grace rozpoczyna poszukiwania męża, który, jak się okazuje, został porwany. Ktoś grozi jej dzieciom. Grace nie wie, komu może zaufać - wydaje się, że wszyscy jej znajomi i przyjaciele mają coś do ukrycia. Próbuje dotrzeć do prawdy. Trop prowadzi do tragicznych wydarzeń sprzed lat, gdy cudem uszła z życiem ze strzelaniny, jaka wybuchła na koncercie rockowym.

Kup książkę Tylko jedno spojrzenie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - Franca
Franca
Przeczytane:2014-07-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Wbrew temu, co sugeruje tytuł tej książki, ustabilizowanego życia Grace Lawson nie zmieniło jedno spojrzenie, ale fotografia, znaleziona wśród odbitek odebranych z zakładu fotograficznego. Przedstawia ona młodego Jacka, męża bohaterki, oraz trzy inne kobiety - twarz jednej jest przekreślona. Zdjęcie zostało zrobione przed laty, najprawdopodobniej za szalonych czasów studenckich Jacka. Tylko dlaczego tuż po pokazaniu mu tej fotografii wychodzi on z domu i już nie wraca? Grace rozpoczyna poszukiwania męża i wkrótce ktoś zaczyna grozić jej oraz jej dzieciom. Kobieta jest coraz bardziej zagubiona. Im więcej zdobywa poszlak, tym mniej wie. Wszystkie tropy prowadzą jednak do bostońskiej masakry, w wyniku której zginęło osiemnaścioro nastolatków, a sama Grace cudem uszła z niej z życiem.   "Megagwiazda współczesnego thrillera" nie zdobyła mojego uznania za sprawą mrożących krew w żyłach szczegółów zbrodni czy dopracowanych portretów psychologicznych bohaterów. Coben wygrał wiarygodnością. Każdą sytuację opisał w taki sposób, że można odnieść wrażenie, że właśnie ją obserwujemy. Wielu pisarzy, opisując wydarzenia rozgrywające się w powieściach, popada ze skrajności w skrajność. Coben musi być znakomitym obserwatorem, ponieważ opisał poczynania swoich postaci w taki sposób, że nie musiał już szczególnie zajmować się ich psychiką - a i ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Tylko jedno spojrzenie

Avatar użytkownika - IlonaAnoli
IlonaAnoli
Przeczytane:2016-04-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Uwielbiam Cobena i wszystkie jego książki, a najbardziej serię z Myronem Bolitarem. Jednak w tej książce nie ma tego bohatera, ale i tak ją chętnie przeczytałam i naprawdę było warto. Książka rozpoczyna się od słów: ,,Scott Duncan siedział naprzeciwko zabójcy", a był nim Monte Scanlon. Wyjawia mu, jakie zlecenie dostał 15 lat temu, a następnie akcja dzieje się 3 miesiące później. Główną bohaterką książki jest Grace Lawson, która ma dzieci - Emmę i Maxa oraz męża Jacka. Odbiera zdjęcia i wśród nich znajduje dziwną odbitkę. Jedna z dziewczyn ma przekreśloną twarz dużym iksem. Jest to zdjęcie sprzed 15 lat i rozpoznaje na nim swojego męża. Wieczorem pokazuje je mężowi, ale ten zaprzecza, że jest na zdjęciu. Kiedy ona szykuje się potem spać, to Jack odjeżdża sprzed domu i razem z nim znika również zdjęcie. Pojawia się bohater nowy Eric Wu, który ma siedem kąt pocztowych i na nich jest pod różnymi nazwiskami kobiet i mężczyzn. Chciał znaleźć kryjówkę blisko Lawsonów, więc znajduje Freddy'ego Sykesa. Mężczyzna napada na niego. Poza tym dom Grace jest obserwowany również przez Rocky'ego Conwella, który od razu jedzie za Jackiem. Potem Wu obezwładnia Jacka i wrzuca go do bagażnika i napada też na Rocky'ego. Dawno temu Grace brała udział w bostońskiej masakrze i do tej pory kuleje. Sąsiadką Freddyy'ego jest Charlaine, która zauważa Wu. Kiedy Grace jest na policji i zgłasza, co się stało z mężem, to ten do niej dzwoni i mówi, że potrzebuje przestrzeni. Kiedy wraca do domu wybiera ostatni numer, pod który dzwonił Jack, a jest to nr Sandry Koval, która okazuje się być jego siostrą, a Grace nic o niej nie wiedziała. Grace razem z Corą, przyjaciółką, decydują się na wrzucenie zdjęcia do Internetu. Z Jackiem poznali się na płd. Francji. Sprawdzają jego bilingi rozmów i jeden z numerów jest do Boba, który nie żyje. Natomiast Charlain razem z mężem śledzi Wu, który wyjeżdża od sąsiada. Policja znajduje Rocky'ego. Z Grace kontaktuje się Scott Duncan, który mówi, że na tym zdjęciu jest jego siostra Geri, ta z przekreśloną głową. Grace prosi o pomoc Carla Vespę, którego syn zginął podczas masakry. Natomiast Scott spotyka się z Indirą. Grace poznaje nowe fakty na temat swojego mężą, np. grał w zespole. Natomiast z więzienia wychodzi Wade Laure, po 15 latach, który było odpowiedzialny za masakrę. Wu grozi Grace i zabiera ją do domu, w którym przetrzymuje Jacka. Na stronie 349 można przeczytać, jak się to kończy, a na następnej jest wyjaśnienie, jakie na ten temat ma policja, ale to nie koniec książki. Grace pod koniec spotyka się z Jimmy X oraz z Vespą, a na końcu z Sandrą Koval i wszystko zostaje wyjaśnione. Naprawdę ciekawe i interesujące zakończenie. Jak zwykle Coben nie zawiódł mnie. Fabuła zawiła i naprawdę dobra.
Link do opinii
Avatar użytkownika - julita_185
julita_185
Przeczytane:2016-01-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 2016, 52 książki w 2016 roku,
Jakie dziwne jest, że wspomnienia z przeszłości nagle wracają. Ile zamieszania robią. Kurcze, jednak rozwiązanie tej zagadki mnie naprawdę zaskoczyło. W życiu bym się nie spodziewała. Podziwiam autora za taką wyobraźnię :)
Link do opinii
Czytałam oczywiście wersję papierową, nie audiobooka ;) Ciężko domyślić się nawet pod koniec rozwiązania. Konstrukcja świetna!! Niepowtarzalny styl Cobena!
Link do opinii
Avatar użytkownika - wiola120892
wiola120892
Przeczytane:2014-05-22, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Nie jest to najlepszy kryminał Cobena który czytałam, ale warto go przeczytać. Jak to z kryminałami bywa nie ma co rozpisywać się o nich - je trzeba przeczytać by samemu śledzić losy bohaterów i stopniowo dochodzić do prawdy. W tej powieści autor w niebywały dla siebie sposób łączy współczesnością z przeszłością. Ten związek jest jednak często niebezpieczny, o czym przekonała się Grace Lawson.
Link do opinii
Avatar użytkownika - MalaMi91
MalaMi91
Przeczytane:2013-12-09, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Rewelacyjna książka.
Link do opinii
Avatar użytkownika - AmandaBudyn
AmandaBudyn
Przeczytane:2013-05-16, Ocena: 6, Przeczytałam,
Jak zwykle mistrzowskie pióra autora. Zawsze trzyma w napięciu, można ja przeczytać jednym tchem i wciąż mało.
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 52 książki 2013, Mam,
Thriller psychologiczny pełny mrocznych tajemnic. Powieść ukazuje jak cienka granica łączy dwa światy : pierwszy z nich to obraz rodzinnego gniazda przepełnionego szczęściem i miłością, drugi jak tajemnice z przeszłości burzą ten sielankowy obraz w oka mgnieniu, jak domek z kart. Autor w sposób bardzo obrazowy przedstawił jedną z mądrości życiowych - przed przeszłością nie da się uciec. Wykorzystując magię kontrastu ukazał żal i niepohamowaną chęć zemsty za śmierć członka rodziny, oraz do czego zdolna jest posunąć się jednostka ludzka w celu poznania lub ujawnienia prawdy, jak również w celu pozostawienia jej w fazie mrocznej tajemnicy. Autor w sposób emocjonalny przedstawia sploty wydarzeń i skutki opisanego wyżej działania. Polecam.
Link do opinii
Pochłaniając powieści Cobena muszę przyznać że jest to jedna z jego najlepszych jakie do tej pory przeczytałam. Jak większość książek tego autora czyta się ją szybko,ciekawa fabuła jak i szybko rozwijająca się akcja. Bohaterka powieści Grace odbiera zdjęcia od fotografa, wśród których trafia na jedno nie pasujące to tych która dała do wywołania. Zdjęcie najprawdopodobniej przedstawia jej męża sprzed wielu lat z grupą nieznanych jej osób. Wkrótce po tym jak pokazuje odbitki mężowi zastanawiając się jak tam się znalazło te zdjęcie, ten znika zabierając je za sobą. Od tego momentu Grace musi sama dowiedzieć się gdzie jest jej mąż i dlaczego został porwany chociaż policja twierdzi że ją zostawił w co ona nie wierzy ... i kto zagraża jej rodzinie. Polecam wszystkim którzy lubią szybką akcję i ciekawą fabułę a także tym którzy doceniają powieści Cobena.
Link do opinii
Avatar użytkownika - zuza4231
zuza4231
Przeczytane:2013-05-12, Ocena: 6, Przeczytałem,
Bardzo mi się podobała. Zakończenie bardzo zaskakujące. Nikt się go nie domyśli ;p
Link do opinii
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2013-01-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Spokojne, wręcz szczęśliwe życie Grace Lawson pewnego dnia rozsypuje się jak domek z kart. A to za sprawą zdjęcia, na którym widzi swojego męża z wpatrzoną z uwielbieniem w niego dziewczyny. Twarz dziewczyny jest przekreślona. Zdjęcie zrobione zostało w czasach ich młodości. Tego samego dnia jej mąż wychodzi z domu i ślad po nim ginie. Grace rozpoczyna poszukiwania. Okazuje się, że wydarzenia sprzed piętnastu lat rzucają światło na sprawę. Jedna z najlepszych książek Cobena. Znakomite tempo akcji, trzymająca w napięciu historia i jak zwykle zaskakujące zakończenie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2020-04-15, Ocena: 5, Przeczytałem, Posiadam, 52 książki 2020,

Harlan Coben należy do moich ulubionych autorów i właściwie bez zastanowienia sięgam po jego książki. "Tylko jedno spojrzenie" to powieść gdzie muszę przyznać jedno-co jak co,ale Coben ma niezwykłą umiejętność tak plątania całej akcji, że nawet kiedy czytelnikowi wydaje się, że rozwikłał już zagadkę, autor rzuca mu pod nos wydarzenie niweczące wszelkie teorie.I nie ważne jak jest zaplątana fabuła,to i tak całość jest w pełni logiczna.Sporo kryminałów czytam i myślałam,że jestem dobra w układaniu" Coben-owskich"klocków ale tutaj to po prostu poległam.A zakończenie było totalnie zaskakujące, a jednocześnie dopełniło te wszelkie luki w sposób całkowicie poprawny. Zresztą Harlan Coben lubuje się w tworzeniu niesamowitych łamigłówek. Na początku ,jak to w jego powieściach bywa,skąpo udziela wskazówek by w kolejnych odsłonach pomału odsłaniać to co ważne ,a dodatkowo każda tajemnica ma swój początek w przeszłości bohaterów. Dopiero ostatnie strony pozwalają na uzupełnienie brakujących fragmentów układanki. Zawiła intryga, zagadka do rozwiązania, wartka akcja - czego chcieć więcej od dobrego thrillera?

Link do opinii
Avatar użytkownika - Lucas
Lucas
Przeczytane:2019-03-06, Przeczytałem, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - kazejczyk
kazejczyk
Przeczytane:2018-03-10, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2017-12-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Kolejne spotkanie z Cobenem. 

Znalezienie fotografii sprzed lat wywraca życie Grace do góry nogami. W jej otoczeniu pojawiają się różne osoby, które nie zawsze chcą dobrze. Okazuje się również, że i ona sama (nawet nie zdając sobie z tego sprawy) też ma dużo do ukrycia. Polecam

Link do opinii
Inne książki autora
Schronienie
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Schronienie

Mickey Bolitar, piętnastoletni bratanek Myrona, ma mnóstwo problemów. Jego ojciec niedawno zginął w wypadku samochodowym, a matka po tej...

Odnaleziony
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Odnaleziony

Księga III trylogii z Mickeyem Bolitarem Bratankiem Myrona Bolitara Są rzeczy, o których lepiej nie wiedzieć MORDERSTWO TAJEMNICA INTRYGI Minęło...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje