Tylko ona. Chmurna miłość

Trafiła kosa na kamień

On - Antoni Kozak, młody, wybitnie przystojny i pewny siebie playboy, pożeracz niewieścich serc, które przestał liczyć już po pierwszej setce. Zepsuty przez hojny los, kobiety i rozpieszczających go od małego rodziców.

Ona - Zośka Chmurna, kobieta atrakcyjna i ustosunkowana, rozchwytywana specjalistka od spraw wizerunku i marketingu politycznego, na której ,,plejboje" pokroju Kozaka nie robią wrażenia.

Kiedy po raz pierwszy wpadają na siebie, Zośka nawet go nie zauważa. Za to Antoni doznaje porażającego wrażenia, że jego konsekwentnie skonstruowany świat zatrząsł się w posadach. Antoni bowiem został skutecznie ugodzony strzałą Amora, choć zupełnie się tego nie spodziewał.

Co wyniknie z konfrontacji dwóch tak różnych osobowości? Będą się kochać czy raczej się pozabijają?

Informacje dodatkowe o Tylko ona. Chmurna miłość:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2023-10-17

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Tylko ona. Chmurna miłość

Tylko ona. Chmurna miłość - opinie o książce

Serce historii, jaką przedstawia w swojej debiutanckiej powieści Zofia Zdun, stanowi zderzenie dwóch zupełnie różnych światów. Antoni Kozak, wyrafinowany playboy, spotyka Zośkę Chmurną, zdystansowaną specjalistkę od wizerunku i marketingu politycznego. Ich pierwsze spotkanie nie robi na Zośce wrażenia, ale dla Antoniego jest to nieoczekiwane i silne uderzenie, które całkowicie burzy jego dotychczasowe życie.

Autorka opowiada historię współczesnego Piotrusia Pana, beztroskiego mężczyzny na utrzymaniu rodziców posiadających duży majątek, który nie znał do tej pory ograniczeń ani pracy. Jego życie wypełnione było rozrywką, wycieczkami, imprezami oraz niezobowiązującym seksem. Czytelnik od początku dostrzega jego zapatrzenie w siebie oraz manipulacyjne skłonności, co budzi początkową irytację. Jednak gdy Antoni trafia na Zośkę, coś się w nim zmienia. Mimo że niewątpliwie ma urodę i pieniądze i jest przyzwyczajony do tego, że żadna kobieta nie potrafi mu się oprzeć, Zośka nie reaguje na jego zaloty. A jak wiadomo to, co niedostępne kusi najbardziej, dlatego im bardziej Zośka się opiera, tym bardziej Antek pragnie ją zdobyć, a to wyzwala w nim chęć zmiany.

Zdun stworzyła lekką opowieść, która ukazuje, jak miłość potrafi odmienić człowieka. Główny bohater zakochując się w Zośce, zmienia swoje dotychczasowe zachowanie i patrzy na otaczającą go rzeczywistość z zupełnie nowej perspektywy. Przemiana ta zanurza go w refleksje nad własnymi czynami, relacjami z innymi oraz egoistycznymi zachowaniami z przeszłości. Książka jest podpowiedzią, jak wiele można się nauczyć na drodze miłości, zmieniając swoje priorytety i stając się lepszą osobą.

Opowieść, choć pozornie prosta, ukrywa wiele zaskakujących wydarzeń, tajemnic z przeszłości oraz refleksji na temat relacji międzyludzkich. Antoni w miarę rozwoju fabuły przestaje być postacią jednowymiarową, a jego historia wydobywa się z początkowej antypatii, pokazując go w nowym świetle. Ostatecznie miłość sprawia, że bohater dorasta i uczy się podejmowania odpowiedzialności oraz troski o drugą osobę. Książka, choć w swym początku może zniechęcić do bohatera, przekazuje ważne przesłanie o zmianie, rozwoju oraz sile uczucia.

To bardzo wyrazista i intensywna opowieść, która nie pozostawia czytelnika obojętnym i która może wzbudzić w odbiorcach skrajne odczucia. Jedni ją pokochają, inni wręcz odwrotnie. Na mnie zrobiła piorunujące wrażenie i polecam.

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;