Tylko razem z córką

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 1992-07-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 8-85477-36-5

Amerykanka z Michigan Betty Mahmoody jest postacią autentyczną. 3 sierpnia 1984 roku przyjeżdża z córeczką i mężem na wakacje do Teheranu. W ciągu paru dni jej świat wali się w gruzy. "Nigdy nie opuścisz Iranu! Zostaniesz tu do śmierci" - słyszy. Jest Amerykanką wśród ludzi, którzy nienawidzą Amerykanów. Jest żoną fanatycznego Irańczyka, który traktuje ją jak niewolnicę. Jedyną nadzieją jest ucieczka. Byłaby możliwa, gdyby nie czteroletnia córeczka... "Tylko razem z córką" jest światowym bestsellerem ostatnich lat. Miliony sprzedanych egzemplarzy na całym świecie spowodowały, że książka trafiła do "Księgi rekordów Guinnessa".

Kup książkę Tylko razem z córką

Opinie o książce - Tylko razem z córką

Avatar użytkownika - Ina
Ina
Przeczytane:2016-07-25, Ocena: 6, Przeczytałam, życiowe,
Niesamowita, wciągająca historia Amerykanki i jej małej córeczki próbujących wrócić do cywilizacji z ojczyzny ich męża i ojca. Cała prawda o wyznawcach islamu. Powinna to być lektura obowiązkowa każdej kobiety planującej przyszłość z muzułmaninem.
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:1992-06-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 2012 i wcześniej,
"Tylko razem z córką" to niesamowita historia o matczynej miłości, o kobiecej sile i determinacji, o zawodzie w miłości. Zakochana kobieta wyjeżdża na wakacje ze swym mężem, który jest lekarzem i ich małą córką do jego ojczystego kraju - Iranu. Mężczyzna ten był jakże inny od swych rodaków! Człowiek wykształcony, który poznał zasady współżycia społecznego w USA. Na miejscu w kraju muzułmańskim mąż bohaterki zmienia się, niestety. I to na tyle, że wraz ze swą rodziną staje się oprawcą dla Amerykanki. Właściwie pokazuje prawdziwe swe oblicze. Książka jest obrazem życia kobiet w tradycji islamskiej. Świadoma obywatelka Zachodu wychowana w innej kulturze nie chce się nagiąć do nieludzkich zasad, wręcz nie chce dać się złamać, nie chce pozwolić odebrać swojej wolności osobistej i swego dziecka. Najbardziej zaskakuje, że książka napisana jest na podstawie prawdziwych przeżyć! Nie trzeba być matką, aby rozumieć ból kobiety i jej walkę o to, aby móc być "razem z córką" z dala od kraju, w którym jest więziona. Miłość macierzyńska potrafi przenosić góry - w niemal dosłownym znaczeniu. Lektura tej książki wstrząsnęła mną. Polecam!
Avatar użytkownika - tlenianka
tlenianka
Przeczytane:2013-02-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek - wyzwanie,
Historię, opowiedzianą w książce, znałam już wcześniej z filmu. Wiedziałam jak się ta historia kończy, więc bez przekonania sięgnęłam po książkę. Muszę jednak przyznać, że znajoma, która namawiała mnie do jej lektury, się nie myliła. Wiadomo, książka zawiera więcej szczegółów, niż jest to w stanie oddać film, jednak zaskoczył mnie jej język i styl. Choć historia nie jest zbyt przyjemna, to jednak książkę czyta się z przyjemnością. Od pierwszej strony odczuwa się niepewność autorki i zarazem głównej bohaterki co do swojej i córki przyszłości. Z każdą stroną napięcie rośnie, aż do ostatniej. Zdecydowanie polecam.
Avatar użytkownika - jolantasatko
Przeczytane:2001-03-26, Przeczytałem,
Tylko razem z córką
Betty Mahmoody0
Okładka ksiązki - Tylko razem z córką

Wznowienie bestsellerowej książki, sprzedanej w milionach egzemplarzy na całym świecie. Autentyczna historia Amerykanki uwięzionej w islamskim świecie...

Wszechświaty
Leonardo Patrignani