Ucieczka od mafii

Tom 1 cyklu Mafia (Kowalczyk)

Ojciec Sofii Suteritti chce ją wydać za Leonardo Fornera. To typowe aranżowane małżeństwo mające na celu połączenie dwóch potężnych organizacji mafijnych. Dziewczyna nie chce się zgodzić, aby czekał ją taki los, i ucieka.

Zostaje schwytana przez ludzi Ricarda Toggaziego. Mężczyzna dobrze wie, kim jest Sofia i co zaplanował jej ojciec. Gdyby wyszła za Leonardo, połączenie sił dwóch ugrupowań zagrażałoby jego imperium. Postanowił więc, że sam ją poślubi.

Jednak mimo że Ricardo jest młody i przystojny w przeciwieństwie do starego Leonardo, dziewczyna nie chce wyjść za niego za mąż. Chciałaby móc sama decydować o swojej przyszłości. Jednak Ricardo daje jej ultimatum: Albo on, albo stary Leonardo.

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej osiemnastego roku życia.

Informacje dodatkowe o Ucieczka od mafii:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2023-07-26
ISBN: 9788383208114

Kup książkę Ucieczka od mafii

Ucieczka od mafii - opinie o książce

Książka to tom pierwszy serii Mafia. Muszę przyznać, że ostatnio sporo się pojawia różnych książek mafijnych. Nie każda jest na tyle dobra by się przebiła. Czy "Ucieczka od mafii" przebiła się w gąszczu książek z podobnym motywem?

Sofia to młoda kobieta, która urodziła się w mafijnej rodzinie. Jednak jej życie nie było kolorowe. W dzieciństwie straciła markę, która zginęła na jej oczach. Ojciec to tyran i sadysta. Kiedy okazuje się, że wydaje ja za mąż za mężczyznę , który jest dużo starszy tak, że jak to sama określiła mógłby być jej dziadkiem, postanawia uciec. Pomaga jej w tym przyjaciółka Alice. Jednak już na wstępie wszystko idzie nie tak. Trafia w ręce Ricarda i zostaje postawiona pod ścianą albo on, albo Leonardo, którego wybrał jej ojciec. Czy ma wybór? Czy małżeństwo z Ricardo to szansa na lepsze życie, mimo że on także jest mafią?

Ricardo to młody mężczyzna, który jest głową mafijnej rodzinny. Jego ojciec po śmierci żony potupał na zdrowiu i oddał władze. Ricardo jest bezwzględny, zabija z nim krwią i zawsze dostaje to co chce. Czy za tą maskę bezwzględności kryje się coś więcej? Kiedy okazuje się, że Ojciec Sofii wydaje ją za mąż za Leonardo postanawia postawić go przed faktem zupełnie innym. Ojciec Sofii popadł w długi u Ricarda. W dodatku zastawia córkę w karty , które przegrał. Ricardo postania pokrzyżować mu plany jednocześnie odebrać "część długu" jakim jest Sofia. Czy ta mała zadziorna blondynka, która już wcześniej pokazała mu środkowy pale, przebije się przez mur, jaki wokół siebie zbudował?

Historie czyta się rewelacyjnie. Sofia to twarda kobieta, która marzy o czymś więcej niż bycie potulną żoną mafijnego bossa. Ma swoje zdanie i choć czasem szybciej coś robi niż myśli to jednak pokazała siłę, jaka w niej drzemie. Lata upokorzeń zrobiły swoje. Ale za ta siła kryje się też ciepła, empatyczna i krucha osoba, która pragnę miłości. Jednak nie ufa bo już raz została skrzywdzona. Ricardo to mężczyzna, który wychował się w mafii. Wiedział, że kiedyś przejmie stery. Interesy prowadzi ostro i brutalnie rozprawia się z wrogiem. W tym świecie inaczej się nie da.

Fabuła całkiem dobrze wykreowana, choć historia mocno pokręcona. Niektóre wątki tak szybko się pojawiły, powiązania mafijne, tajemnice, które ujrzały światło dzienne, zawirowania, powiązania rodzinne. Odrobinę tego za dużo jak na raz. Relacja głównych bohaterów jest ok ale nie do końca czuć tę chemię. Jeśli chodzi o pozostałe postacie to są one świetnie wykreowane i robią idealne tło. Zwłaszcza pewna dójka, która mam nadziej, będzie główna atrakcja kolejnego tomu. Jeśli tak to już siedzę na szpilkach i czekam na kolejny tam. Ta para to mieszanka wybuchowa i muszę przyznać, że czuć ogień. Nie polubiłam ojca Sofii i początkowo lubiłam ojca Ricarda. Końcówka pełna zwrotów akcji, trochę za dużo tych niespodziewanych rewelacji.

Zakończenie niebanalne, mimo że przewidywalne w pewnym stopniu. Duży plus dla autorki za to, że tworząc książkę mafijną zobrazowała nam mafię  od tej mafijnej strony. Mroczną, brutalną ociekająca krwią ale także i ta od strony uczuć. Mimo że kobiety w mafii nie mają nic do gadania to Sofia skończyła studia. Poznała także prawdę o swojej matce, prawdę, która ja złamała i jednocześnie sprawiła, że zyskała coś więcej. Mimo małych ale polecam. Wielbicielki romansów mafijnych i książek tego typu będą zachwycone.

Sofia Suteritti pragnie wolności. Ma dość mafii i życia pod dyktando. Ma domiar złego Amando, ojciec dziewczyny, zamierza wydać ją za mąż za Leonardo - za kogoś, kto ją przeraża. Postanawia uciec.
   Ricardo Toggazi rządzi. To on rozdaje karty. I wie wszystko. Szczególnie, jeśli sprawa dotyczy Sofii. To właśnie on postanowił ją porwać i poślubić.
    Kobieta jest zszokowana nowym obrotem sprawy. A choć Richardo jest młody i przystojny to nie chce zostać jego żoną. Woli sama w końcu zdecydować o sobie. Problem w tym, że Ricardo postawił jej ultimatum - albo on albo stary Leonardo.
   Co zrobi Sofia? Co ją czeka? Jaki okaże się Ricardo? Jaki sekret skrywa mężczyzna?

Debiuty szczególnie mafijne są świeżym powiewem. Lubię sięgać po takowe, choć zawsze mam obawy czy styl autora przypadnie mi do gustu.
   Pierwsza w dorobku autorskim książka autorki pokazuje, że mafia rządzi się swoimi zasadami i tak na dobrą sprawę nie ma od niej ucieczki. Choćby nie wiem, jak się człowiek starał to wyjść można tylko w jeden sposób. To było całkiem interesująco omówione. Autorka skupiła się także na bezwzględności i okrucieństwie, choć aż tak dużo tych drastycznych scen nie ma. Ale to co tu zostało zawarte w zupełności moim zdaniem wystarczyło, by pokazać, jaka bywa mafia. Te wszystkie sekrety i tajemnice, które burzyły spokój i serwowały niemałe tsunami emocjonalne.
   Kreacja bohaterów również przypadła mi do gustu. Sofia okazała się być z jednej strony skromna, spokojna, uległa i empatyczna, a z drugiej waleczna i temperamentna. Buntownicza i zadziorna. Do tego kusicielka. Idealne zrównoważone połączenie tychże przeciwieństw.
   Ricardo z początku jawił się się jako sztywny i władczy mafioso. Arogancki i bezczelny. Pan i władca. Z sercem zatopionym w lód. I taki w praktyce był. Ale nieśmiało wypływające na powierzchnię pozostałe cechy charakteru spowodowały, że co rusz otrzymał ode mnie plusy. Szczególnie już na sam koniec podbił moje czytelnicze serducho. Musicie go poznać, koniecznie.
   Autorka nie szczędziła dynamiki i akcji. Wydarzeń trzymających w napięciu oraz niepewności. A także zwrotów akcji i elementów zaskoczenia. Do tego sukcesywnie rosnąca wzajemna fascynacja bohaterów, która z każdą chwilą sukcesywnie wzrastała i stawała się gorąca. Erotyczna i zmysłowa. A wszystko było zrównoważone namiętnością i humorem. Romantycznością, która dodawała otuchy i niosła ukojenie.
   Ale uważam, że w kilku miejscach zabrakło dopracowania. Pojawiały się luki, które w "normalnych" zasadach mafijnego świata nie przeszłyby. Jak chociażby rozmowa Sofii z Gambino na osobności. Bez obstawy, ochrony. Idealna chwila, by zaatakować. Uważam, że Ricardo powinien uczestniczyć w tej chwili. Aż takiej wiary i zaufania nie miał a jednak pozwalał.
   Finalnie mogę powiedzieć, że jest to bardzo dobra powieść. Autorka ma fajny lekki styl. Wciąga w fabułę i dostarcza emocji do samego końca. Fakt, były jakieś niedociągnięcia ale jak na pierwszą powieść jestem pod wrażeniem. I to dość dużym. Już nie mogę się doczekać kolejnej książki - a najlepiej drugiej część tej serii. Szczególnie chodzi mi po głowie brat Ricardo oraz przyjaciółki Sofii. Ewentualnie Anastasia, którą także polubiłam. Pozostaje mi tylko uzbroić się w cierpliwość.

Polecam

Współpraca reklamowa: Wydawnictwo NieZwykłe

#recenzja

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-08-02, Ocena: 6, Przeczytałam,

Lubicie czytać debiuty a także zaskakujące romanse mafijne z porywającymi zwrotami akcji?Jeśli odpowiedź jest na tak,to koniecznie powinniście sięgnąć po książkę „Ucieczka od mafii”I tom serii Mafia opowiadająca historię Sofii i Ricardo.

Sofia ucieka przed aranżowanym ślubem,który zaplanowaj jej ojciec i trafia w ręce jego wroga- Ricardo.Ten dla korzyści chce poślubić Sofię,by wzmocnić swoją pozycje…

Otrzymujemy duża dawkę dobrej mafii w której oboje bohaterów mają mocne charaktery.Nie znają słowa sprzeciwu i potrafią walczyć,aby osiągnąć swój cel.Determinacja bohaterki przed ucieczka oraz konsekwencja jej działań budzi podziw.Mamy dzięki temu dobrą fabule z nietuzinkowym i szalonym zachowaniem.Postać brata Ricardo-Antonio rozluźnia atmosferę,ponieważ jest mężczyzna z duża dawka humoru.Jego zachowanie i cięty język sprawia uśmiech na twarzy.Z przyjaciółka Sofii-Alice tworzą iści diabelski duet.

Historia pozytywnie mnie zaskoczyła rozwojem zdarzeń.Nowi bohaterowie drugoplanowi wraz z odkrywaniem prawdy sprzed lat powoduje,że ogromnie wciągnęłam się w poznawanie nowych wątków,które będą kontynuowane w kolejnym tomie serii.Z chęcią sięgnę po nie,ponieważ bardzo podobał mi się styl i pomysł autorki na ciekawie zbudowana serię.

Jeśli szukasz zaskakującego romansu mafijnego to koniecznie przeczytaj tą książkę-polecam

Zastępstwo
Adriana Kowalczyk0
Okładka ksiązki - Zastępstwo

Ella Bartoli jako nastolatka pracowała razem z matką dla mafijnej rodziny Russo. W wieku szesnastu lat oddała dziewictwo synowi szefa mafii – Michaelowi...