Ucieczka przed życiem w pełni. Jak przestać odwlekać i zacząć żyć

,,Nie mam na to siły..."

,,Chcę, ale się boję..."

,,Czuję, że działam na autopilocie..."

,,Dobra, jakoś to będzie..."

,,Mam wrażenie, że tkwię w potrzasku..."

Brzmi znajomo?

Zapewne ty też choć raz odwlekałeś wykonanie jakiegoś zadania, a potem w panice próbowałeś nadrobić stracony czas. Albo wymagałeś od siebie perfekcjonizmu, co wywołało tylko stres i chęć ucieczki. A może kiedy ktoś sprawia ci przykrość, wolisz zagryźć zęby niż wyrazić swoje zdanie i zadbać o swój komfort? Jeśli masz wrażenie, że wciąż się chowasz, odkładasz wszystko na później, przymykasz oczy na swoje mimowolne przyzwyczajenia i bez przerwy czymś się martwisz, Ucieczka przed życiem w pełni jest dla ciebie.

Z tej książki dowiesz się między innymi:

skąd bierze się twój lęk i jak go przezwyciężyć, czy dyskomfort zawsze jest czymś negatywnym, jak zawalczyć o siebie, jednocześnie będąc dla siebie czułym, dlaczego nadmierny optymizm może być szkodliwy, jak przestać prokrastynować.

Zrozum swój lęk, otwórz się na siebie i odkryj, jak wspaniale jest żyć pełnią życia!

Natalia Ziopaja - psycholożka, psychoedukatorka, psychotraumatolożka. Jej profil na Instagramie @psychologiczne_ciekawosci zgromadził już ponad 100 tysięcy zainteresowanych psychologią, a bestsellerowy Samopomocownik to prawdziwy must have dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie psychiczne.

Informacje dodatkowe o Ucieczka przed życiem w pełni. Jak przestać odwlekać i zacząć żyć:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2023-09-27
Kategoria: Poradniki

Tagi: Poradniki praktyczne

Kup książkę Ucieczka przed życiem w pełni. Jak przestać odwlekać i zacząć żyć

Ucieczka przed życiem w pełni. Jak przestać odwlekać i zacząć żyć - opinie o książce

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2023-10-03, Ocena: 5, Przeczytałem,

Potrafisz określić swoje największe lęki? Masz w sobie siłę oraz odwagę, aby z nimi walczyć?

,,Ucieczka przed życiem w pełni" to książka, w której Autorka rozprawia się z naszymi lękami. Uczy nas jak przestać prokrastynować i zacząć żyć pełnią życia, a przy tym także zacząć rozumieć siebie.

Pani Natalia uświadamia nam czym jest unikanie, a także zasłony pod którymi może się ono skrywać (chociażby toksyczna pozytywność, gaslighting czy perfekcjonizm). Krok po kroku przechodzimy przez poszczególne zagadnienia i przybliżamy się do pozbycia się ograniczających zasłon.

Dawno nie spotkałam tak świetnie napisanego poradnika, gdzie teoria nie jest tylko czystą teorią akademicką, a czymś co przeciętny Czytelnik z łatwością zrozumie i przy prawie każdej stornie będzie mówić ,,Wooow, faktycznie!". Do tego musimy dodać masę praktyki w postaci rożnego rodzaju ćwiczeń i grafiki, tabelki, wykresy, które pozwalają lepiej przyswoić wiedzę oraz odrazu wcielić ją w życie. Tutaj nie mamy gotowego złotego środka na nasze problemy, ale przepis na to jak z łatwością go odnaleźć!

,,Ucieczka przed życiem w pełni" to książka dla osób, które dążą do ciągłego perfekcjonizmu i nie potrafią wyrazić własnego zdania. To tak naprawdę książka dla każdego, ponieważ każdy z nas powinien nauczyć się dostrzegać sygnały ostrzegawcze i działania szkodliwe, które tylko z pozoru mogą wydawać się być dobre.

Także potencjalny Czytelniku, koniecznie sięgnij po tę książkę i zawalcz ze swoimi lękami, aby wreszcie zacząć żyć! ?

Samopomocownik. Pielęgnuj swoje zdrowie psychiczne
Natalia Ziopaja0
Okładka ksiązki - Samopomocownik. Pielęgnuj swoje zdrowie psychiczne

,,Więcej się uśmiechaj!" ,,Przesadzasz, inni mają gorzej!" ,,Idź pobiegać!" ,,Nie bądź taki(-a) delikatny(-a)!" ,,Co cię nie zabije, to cię wzmocni" Często...