Ucieczka z zamku Falaise

Tom 16 cyklu Zwiadowcy

Próba uwolnienia gallijskiego księcia kończy się katastrofalną porażką, mimo starannie przygotowanego planu. Teraz to Will oraz jego uczennica, Maddie, stali się więźniami w Zamku Falaise.

Niebezpieczny i przebiegły baron Lassigny nie zamierza wypuścić ani przetrzymywanego księcia, ani ich. Aralueńscy zwiadowcy są wyłącznie pionkami w intrydze, której celem jest obalenie króla Philippe'a i przejęcie tronu Gallii.

Zwiadowcy od samego początku planują ucieczkę i powrót do Araluenu, ale w tym celu muszą przechytrzyć barona i wymyślić, w jaki sposób uwolnić się z wieży, w której zostali zamknięci. Jak się okazuje, mogą liczyć na nieoczekiwaną pomoc przyjaciół, z których jeden ukrywa się znacznie bliżej, niż mogliby się spodziewać.

Życie Willa i Maddie wisi na włosku, a szanse na zwycięstwo w pojedynku z zakutym w zbroję rycerzem albo też na powodzenie nowego ryzykownego planu uratowania księcia wydają się wyjątkowo nikłe. Zwiadowcy są jednak szkoleni w taki sposób, aby w pełni wykorzystywać swoje nadzwyczajne umiejętności i szukać nawet najbardziej szalonych sposobów na wybrnięcie z opresji. Bo najważniejsze jest zawsze to, by zrealizować powierzoną misję.

Informacje dodatkowe o Ucieczka z zamku Falaise:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2021-10-13
Kategoria: Dla młodzieży
Tytuł oryginału: The Royal Ranger: Escape from Falaise (Ranger's Apprentice: The Royal Ranger

Tagi: Fantasy dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Ucieczka z zamku Falaise

ewaboruch
Przeczytane:2021-11-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021, przygoda,
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-10-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 2021, E-booki, Fantasy, Dla młodzieży,
Bitwa na Wrzosowiskach
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Bitwa na Wrzosowiskach

Pozbawiony tytułu barona Morgarath uciekł z Zamku Gorlan, by uniknąć kary za zdradę stanu. W Araluenie zapanował względny pokój. Jednakże ukrywający...

Nieznany ląd
John Flanagan0
Okładka ksiązki - Nieznany ląd

Gdy Czaple zostają złapane przez wielki sztorm, znosi je z kursu – tak daleko, że kiedy dopływają na ląd gdzieś na zachodzie, nawet Hal nie może...