Quantcast

Uciekinierka

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2000 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 83-7227-585-8

"Uciekinierka" to historia pełnej kompleksów nastolatki, której życie zmienia sie drastycznie po ucieczce starszej siostry z domu. Sunny tęskni i martwi się o siostrę. Ojciec zabrania rozmów o Coral, matka szuka pomocy w gabinetach psychoterapeutów i jasnowidzów, by odnaleźć córkę, która nie daje znaku życia. Oboje są tak pochłonięci myśleniem o Coral i własnymi sprawami, że nie zwracają uwagi na Sunny, która czuje sie coraz bardziej osamotniona, pozbawiona ciepła i zainteresowania ze strony rodziców. Fatalnie psują się stosunki ze szkolnymi przyjaciółkami. Czary goryczy dopełnia zachowanie Bretta, najrzystojniejszego chłopaka w szkole. A ona uwierzyła, że to miłość. Sunny postanawia uciec...

Kup książkę Uciekinierka

Opinie o książce - Uciekinierka

Książka przeczytana kilkanaście lat temu, do której postanowiłam wrócić po latach. Wspomnienie nastoletniego czytania stało się sposobem na zakończenie tegorocznego maratonu czytelniczego. Wspaniała historia z nadzieją, napisana w przystępny sposób. Po prostu świetna!
Książkę czyta się szybko i z zaciekawieniem. Smutna historia potrafi wywołać emocje, które towarzyszą nam do końca lektury.
Avatar użytkownika - czarniutka21
czarniutka21
Przeczytane:2004-07-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Czytałam ją w okresie kiedy sama byłam zbuntowanym nastolatkiem i wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie. Napisana przejrzystym językiem, niebanalna historia a główna bohaterka chwyta za serce.

Ksiązka przeznaczona dla nastoletniej grupy czytelników, a jednak wywołuje emocje również u dorosłych. Ciekawe studium nastoletniej natury w zestawieniu z niecodziennymi problemami. Z bardzo poważnymi i niebanalnymi problemami. Dotyka wielu innych kwestii: anoreksji, obniżonego poczucia własnej wartości, wielu kompleksów - również w świecie dorosłych. Właściwie chętnie przeczytałabym kontynuację. Chętnie poznałabym dalsze losy Lou, Coral, Sunny i jej koleżanek. To wszystko są wątki do bardzo ciekawego rozwinięcia

Avatar użytkownika - whisky
whisky