Quantcast

Uciekinierka

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2000 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 83-7227-585-8
Liczba stron: 239

Ocena: 5.14 (7 głosów)

"Uciekinierka" to historia pełnej kompleksów nastolatki, której życie zmienia sie drastycznie po ucieczce starszej siostry z domu. Sunny tęskni i martwi się o siostrę. Ojciec zabrania rozmów o Coral, matka szuka pomocy w gabinetach psychoterapeutów i jasnowidzów, by odnaleźć córkę, która nie daje znaku życia. Oboje są tak pochłonięci myśleniem o Coral i własnymi sprawami, że nie zwracają uwagi na Sunny, która czuje sie coraz bardziej osamotniona, pozbawiona ciepła i zainteresowania ze strony rodziców. Fatalnie psują się stosunki ze szkolnymi przyjaciółkami. Czary goryczy dopełnia zachowanie Bretta, najrzystojniejszego chłopaka w szkole. A ona uwierzyła, że to miłość. Sunny postanawia uciec...

Kup książkę Uciekinierka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Uciekinierka

Książka przeczytana kilkanaście lat temu, do której postanowiłam wrócić po latach. Wspomnienie nastoletniego czytania stało się sposobem na zakończenie tegorocznego maratonu czytelniczego. Wspaniała historia z nadzieją, napisana w przystępny sposób. Po prostu świetna!
Link do opinii
Książkę czyta się szybko i z zaciekawieniem. Smutna historia potrafi wywołać emocje, które towarzyszą nam do końca lektury.
Link do opinii
Avatar użytkownika - czarniutka21
czarniutka21
Przeczytane:2004-07-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Czytałam ją w okresie kiedy sama byłam zbuntowanym nastolatkiem i wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie. Napisana przejrzystym językiem, niebanalna historia a główna bohaterka chwyta za serce.
Link do opinii

Ksiązka przeznaczona dla nastoletniej grupy czytelników, a jednak wywołuje emocje również u dorosłych. Ciekawe studium nastoletniej natury w zestawieniu z niecodziennymi problemami. Z bardzo poważnymi i niebanalnymi problemami. Dotyka wielu innych kwestii: anoreksji, obniżonego poczucia własnej wartości, wielu kompleksów - również w świecie dorosłych. Właściwie chętnie przeczytałabym kontynuację. Chętnie poznałabym dalsze losy Lou, Coral, Sunny i jej koleżanek. To wszystko są wątki do bardzo ciekawego rozwinięcia

Link do opinii
Avatar użytkownika - whisky
whisky
Przeczytane:2005-08-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Woda_truskawkowa
Woda_truskawkowa
Przeczytane:2004-12-01, Ocena: 5, Przeczytałam,
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Opowieść Północna
Szymon Krug
Opowieść Północna
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy