Ucieleśnione emocje. Vivid Aurum

Jaki kształt ma twoja wyobraźnia?

Rozpoczynając swoje dorosłe życie w Korei Południowej, Livid, zwykła dziewczyna z Polski, nawet nie podejrzewa, że to początek największej i najbardziej szalonej przygody w jej życiu. Wkrótce przekona się, że obok świata, który tak dobrze zna, istnieje też inny, wyjątkowy – to świat, w którym emocje znajdują swoje ucieleśnienie w postaci niezwykłych zwierząt. Doprowadzi ją tam pewnego dnia nieposłuszny wewnętrzny głos i zagadkowe sny o katedrze na spalonej słońcem pustyni.

To, co realne, zacznie się splatać z wytworami fantazji, a Livid będzie musiała stawić czoła zagrożeniu ze strony bezlitosnych bogów rozjuszonych nieposłuszeństwem istot ludzkich. Jest tylko jedna siła, która może jej w tym pomóc – wyobraźnia…

Informacje dodatkowe o Ucieleśnione emocje. Vivid Aurum :

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2019-10-24
ISBN: 978-83-8147-628-7

Tagi: Historie miłosne korea inny świat

Kup książkę Ucieleśnione emocje. Vivid Aurum

Ucieleśnione emocje. Vivid Aurum - opinie o książce

Avatar użytkownika - Girlwithbook
Girlwithbook
Przeczytane:2020-02-09,

Po "Ucieleśnione Emocje" sięgnęłam przez klub recenzenta. W sumie nie patrząc na opis zamówiłam ją sobie. Wystarczyła mi wiadomość, o tym, że jest to fantasy od Novae Res. Nie wiedziałam o książce całkowicie nic, wolałam nie czytać opisu by sobie nie zepsuć za wczasu opini.
Dzięki czemu nie wiedziałam, że akcja toczy się w...Korei! Miejscu, za którym nigdy nie przepadałam. Przez co mogłabym zrezygnować z tej pozycji. Jakoś kultura koreańska jak i bardzo znany teraz kpop mnie zbytnio nie "bawiły". Tak, właśnie użyłam czasu przeszłego.

Autorką tej wspaniałej książki jest Aleksandra Turek. Poznałam ją pisząc z nią o jej dziele, przez co dowiedziałam się, że książka na początku miała być fanfikiem! Dziewczyna jest bardzo miła i naprawdę ma niesamowitą wyobraźnię!

Ucieleśnione Emocje to książka o miłości, przyjaźni, zwierzętach jak i ogromnym świecie magii naszej własnej wyobraźni.
Do tego wplatane są ciekawostki z kultury koreańskiej, kpopu i jazdy konnej.
Główna bohaterka to Livid. Przeniosła się na rok do Korei gdzie ma cudownych przyjaciół oraz wspaniałą pracę.
O dziwo przez większość książki nie dzieje się nic spektakularnego, jednak lektura trzyma czytelnika w ogromnym napięciu. (Dosłownie nie mogłam się oderwać!)
Pewnego wieczoru dziewczyna nie może spać więc idzie w swoje ulubione miejsce. Przypadki prowadzą do tego, że dowiaduje się o istnieniu ogromnej magii wyobraźni, tym samym otrzymuje od życia kilku nowych włochatych przyjaciół.

Tak bardzo się staram by z tej  recenzji nie wylewały się słowa mojego zachwytu, jednak niestety inaczej nie mogę! Aleksandra, (a może jednak Livid♥) wykonała kawał dobrej roboty, śmiałam się, płakałam i bałam razem z ulubionymi bohaterami (nie potrafię miedzy nimi wybrać, ich tak jak członków zespołu powinno się uwielbiać wszystkich bez wyjątków), którzy na moich oczach dorastali do swoich późniejszych decyzji. Moja pierwsza myśl gdy w końcu przeczytałam opis i pierwsze zdania książki to "przecież to nie dla mnie, kpop? Korea? To żart?". Jednak już po pierwszych rozdziałach przekonałam się, że właśnie trzymam w rękach moją nową ukochaną książkę, do której będę wracać jeszcze nie raz ani nie dwa! Oczywiście są w niej wątki, które nie każdemu przypadną do gustu. Ale proszę mi uwierzyć na słowo. Pokochacie tą książkę mimo swoich małych pierwszych wątpliwości. Na koniec dodam, że broniłam się z całych sił by nie przeczytać ostatnich rozdziałów, przecież to oznaczało zakończenie tej cudownej przygody!
Marzę o ogromnym sukcesie Livid. Zasłużyła na to w 100%.

Ucieleśnione emocje tom II. Osobliwość
Aleksandra Turek0
Okładka ksiązki - Ucieleśnione emocje tom II. Osobliwość

Nie ma siły potężniejszej od wyobraźni Po zakończonym rytuale ucieleśnienia Livid przygotowuje się na Wiec, podczas którego władcy Motus mają podjąć...