Uczeń nekromanty - Mavec, prequel do tomu 2

Ocena: 5 (1 głosów)

“Czy można być niewolnikiem, mając duszę buntownika?”
Mavec kochał życie członka gildii złodziei, ale kochał też ryzyko. Pewnego dnia podjął fatalną w skutkach decyzję i musiał zapłacić za nią najwyższą cenę. Wkrótce potem trafił na służbę do dziwnego nekromanty, który dostrzegł w nim unikalny talent – taki, jakiego nie posiadał żaden ze złodziei w Syllonie. Zmuszony do życia w toksycznej, chorej atmosferze panującej na dworze swojego nowego pana, Mavec zostanie postawiony przed wyborem: Obudzić w sobie duszę buntownika czy pozostać posłusznym niewolnikiem?

Informacje dodatkowe o Uczeń nekromanty - Mavec, prequel do tomu 2 :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2020-07-28
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788395798207
Liczba stron: 260
Język oryginału: polski

Tagi: bóg

więcej

Kup książkę Uczeń nekromanty - Mavec, prequel do tomu 2

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Uczeń nekromanty - Mavec, prequel do tomu 2 - opinie o książce

Kochał życie, ale podjął złą decyzję i został istotą ciemności. Kochał wolność, ale został związany geas posłuszeństwa przez ekscentrycznego nekromantę. Jak długo wytrzyma ten stan rzeczy? Czy można oszukać swoją naturę, a może można uwolnić się od rzuconego czaru.

Kim jest Mavec?
Jest on członkiem gildii złodziei i to wyjątkowo utalentowanym. Umizgi do nieodpowiedniej kobiety i potyczka z jej panem, kończą się dla niego tragicznie. Gildia zwraca się do Rothgara, mistrza nekromancji, o pomoc. Tym sposobem Mavec dołącza do grona istot nocy. Kiedy jego uzdrowiciel dostrzega złodziejski talent pacjenta, nie pozwala wymknąć się mu ze swoich rąk. Wielbiący wolność Mavec staje się chłopcem na posyłki ekscentrycznego nekromanty.

Minipowieść "Mavec" jest pomostem pomiędzy pierwszym, a drugim tomem "Ucznia Nekromanty".
Bardzo dobrze pamiętam Maveca z "Plagi" i bardzo cieszę się, że jego historia została opisana. Kiedy pojawił się na scenie w pierwszym tomie "Ucznia Nekromanty" miałam poczucie, że jego relacja z Norgalem i Rotgarem jest bardziej skomplikowana niż to co zostało nam zaprezentowane i jesteśmy gdzieś w środku jego życiorysu. Fabuła "Plagi" poszła swoją drogą, a ciekawość, kim jest Mavec, pozostała.

Elli Raj świetnie udało się zmiksować wydarzenia przed i po pladze w Syllonie. Możemy lepiej poznać tytułowego bohatera, dowiedzieć się skąd wziął się w dworze Rothgara, do jakich celów użył go nekromanta, i... nabrać smaku na drugi tom (chociaż mnie nie trzeba specjalnie zachęcać).

Moja opinia
Można powiedzieć, że jest to moje czwarte spotkanie z twórczością Elli Raj i cyklem "Uczeń Nekromanty". Mam za sobą pierwszy tom i dwa bonusowe opowiadania, więc trochę się znamy. "Mavec" okazał się, jak na razie, najmniej mroczą wizytą na Jolinie (planecie, na której ma miejsce akcja). Powiedziałabym, że powieść ma charakter przygodowy. Bohater dostaje różne zadania, podczas których musi wykazać się kreatywnością. W ich trakcie będziemy mieli okazję, aby zajrzeć w różne zakątki świata wykreowanego przez Ellę Raj i obejrzeć go z innej perspektywy. Najbardziej fascynujące było dla mnie to, że istota, którą stał się Mavec musi walczyć ze swoimi krwawymi instynktami, a jednak okazuje się jedną z bardziej moralnych (jeżeli nie jedyną) w zepsutym Syllonie.

Co się nie zmienia, to wysublimowany styl autorki. Ella Raj to pisarka, która ma ogromy zasób słów i potrafi nimi wspaniale operować. Widać, że tej twórczość jest przemyślana i dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Poza ciekawą fabułą możemy cieszyć się niepowtarzalnym klimatem, ale też rytmem cyklu "Uczeń Nekromanty".

Podsumowanie
W przedmowie do powieści autorka wspomina, że kto nie chce czytać "Mavec'a", nie musi. Niezbędne informacje, będą powtórzone w drugim tomie. Mimo wszystko uważam, że barto poznać bliżej tego bohatera. Świat wykreowany w cyklu "Uczeń Nekromanty" jest tak rozbudowany, że każda okazja, żeby po nim pospacerować jest warta wykorzystania.

Link do opinii
Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-23, Przeczytałam,
Inne książki autora
Uczeń Nekromanty
E. Raj0
Okładka ksiązki - Uczeń Nekromanty

Nadchodzi epokowe starcie bogów! Młody chłopak, naznaczony od narodzin przerażającym piętnem, zostaje wzięty pod opiekę mrocznego maga. Rothgar...

Pożerca
E. Raj0
Okładka ksiązki - Pożerca

„Pożerca” to przygodowe fantasy z elementami steampunka i romansu, książka dla wszystkich, którzy doceniają niepokorne bohaterki, odkrywanie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy