Układ Słoneczny nasze miejsce w kosmosie

Przygotuj się do badania głębin oceanów, dalekiego kosmosu i wszystkiego po drodze! Krwiożercze rekiny, skomplikowane roboty, upierzone welociraptory i dużo więcej czeka na ciebie w NAUKOMIKSACH!

Sięgnij do gwiazd! Wybierz się w głąb Układu Słonecznego, gdzie nie dotarło jeszcze żadne dziecko! Poznaj dokładnie najbliższych sąsiadów Ziemi - Wenus z jej kwaśnymi ulewami, Saturna opasanego pierścieniami lodu i sam środek tego wszystkiego, czyli Słońce.

Od czasów pierwszych astronomów do zrobotyzowanych misji NASA na Marsa - przestrzeń kosmiczna nie przestaje fascynować ludzi. Każdego dnia dowiadujemy się czegoś nowego o Układzie Słonecznym. Czy wiesz, że powstał z obłoku kosmicznego pyłu? Że Wielka Czerwona Plama na Jowiszu jest w istocie ogromną burzą?

Dołącz do Sary, Jill i ich dzielnych zwierzaków, by wziąć udział w wyprawie, dzięki której poznasz zdumiewające obiekty Układu Słonecznego - i nie tylko!

Rosemary Mosco jest popularyzatorką nauki i rysowniczką, która z ogromnym zaangażowaniem dzieli się z czytelnikami swoim uwielbieniem dla świata przyrody. Sama wymyśla i rysuje kolejne odsłony serii internetowych historyjek obrazkowych ,,Bird and Moon", a razem z Maris Wicks stworzyła komiks internetowy poświęcony przyrodzie miejskiej - ,,Your Wild City". Gdyby mogła polecieć do dowolnego miejsca w Układzie Słonecznym, wybrałaby Europę, jeden z księżyców Jowisza.

Jon Chad urodził się i wychował w stanie Vermont. Ukończył studiów na kierunku sztuka sekwencyjna w Savannah College of Art and Design. Obecnie uczy sitodruku i wydawania książek w Center for Cartoon Studies. Jest m.in. autorem komiksów ,,Leo Geo and His Miraculous Journey Through the Center of the Earth", ,,Leo Geo and the Cosmic Crisis" oraz Naukomiksu ,,Vulcanoes" (,,Wulkany" - jeszcze niewydanego po polsku).

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Układ Słoneczny nasze miejsce w kosmosie:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia