Ukochaj na śmierć

Miłość, która nie rdzewieje, ale potrafi ranić. Śmiertelnie.

Podczas rekonstrukcji historycznej przedstawiającej obronę wieży spadochronowej w Katowicach w wojnie 1939 roku ginie student ze Świętochłowic. Nieszczęśliwy wypadek? Nadkomisarz Polański nie wierzy w taką wersję zdarzenia i wraz ze swoim zespołem rozpoczyna skomplikowane śledztwo, konfrontując się z czymś,... czego nawet on nie mógł przewidzieć.

Będzie musiał poznać zarówno mroczną historię Świętochłowic, związaną z komunistycznym obozem koncentracyjnym Zgoda, jak i równie ponurą współczesność mieszkańców tego podupadającego śląskiego miasta. A do tego okiełznać podkomisarz Łukowską, która została zesłana do Katowic za liczne grzechy. I szczerze nie znosi Śląska, tak samo jak nowych kolegów.

Czy za kolejnymi zbrodniami naprawdę stoi miłość? Także do ojczyzny? Czy może raczej mają one związek z historią Ślązaków dręczonych i mordowanych w obozie Zgoda?

W drugiej części śląskiej serii kryminalnej ponownie pojawiają się mało znane, ale bardzo ciekawe miejsca na Śląsku, życiowe perypetie czwórki głównych bohaterów, których los nie oszczędza, oraz miłość. Bo koniec końców miłość jest początkiem niemal wszystkiego. Często także zbrodni.

Informacje dodatkowe o Ukochaj na śmierć:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2020-11-12

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Kup książkę Ukochaj na śmierć

Dodaj cytat

Ukochaj na śmierć - opinie o książce

Robert Ostaszewski - Ukochaj na śmierć
Ostatnie zdanie: "Tak samo tylko inaczej" oddaje kreatywność autora. Intrygi niby znane, a jakże inaczej pokazane. Wszystko w swietnie przedstawionych śląskich realiach, zbrodnia, a za nią podąża kolejna. A gdzie wspólny mianownik? Okazuje się ze w sercu, miłość jest ślepa i niekiedy prowadzi do tragedii. W tle historia obozu "Zgoda" w Swietochlowicach, okrutnej karty naszej powojennej historii. Zderzenie postaci Krzyska i Renaty sugeruje rozwój emocjonalnych zdarzeń, może w kolejnej części? Jeśli będzie tak pięknym językiem pisana to tylko czekać i wzdychać nam pozostaje.

Tysiąc ciętych róż
Robert Ostaszewski0
Okładka ksiązki - Tysiąc ciętych róż

Rowicki jako prywatny detektyw wciąż widzi tyle zła. Zaginięcie pewnej Ukrainki sprawi, że obudzą się demony przeszłości i ruszy lawina nieszczęść. Jego...

Zginę bez ciebie
Robert Ostaszewski0
Okładka ksiązki - Zginę bez ciebie

Akcja powieści rozgrywa się w Ciechanowie w dniach 7-16 czerwca 2012, czyli na początku trwania piłkarskiego Euro. Popełnia samobójstwo nastoletnia...

Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wyrok
Christina Dalcher