Ukryta sieć. Kimkolwiek jesteś. Tom 2

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2019-10-16

Druga część bestsellerowej serii ,,Ukryta sieć" Jakuba Szamałka.

Kontynuacja thrillera Cokolwiek wybierzesz to pełna emocji opowieść o tym, co na co dzień trudno nam dostrzec. Listopad 2018. KandyKroosh, camgirl z Mińska Mazowieckiego, zostaje uduszona na oczach tysięcy internautów. Słynna dziennikarka Julita Wójcicka kontynuuje śledztwo Emila Chorczyńskiego. Wśród materiałów, które od niego otrzymała, znajduje się plik, który odstaje od reszty.

To artykuł o śmierci camgirl opatrzony krótką adnotacją: ,,sprawdź". Wójcicka bez wahania podejmuje trop, który zaprowadzi ją w zupełnie niespodziewaną stronę - poza granice kraju, ku spiskom i manipulacjom politycznym, hakerskim zlotom oraz śmiertelnemu niebezpieczeństwu. Kimkolwiek jesteś Jakuba Szamałka to opowieść o cenie ambicji oraz determinacji graniczącej z obsesją. Wartka akcja i mocne osadzenie w rzeczywistości XXI wieku, rządzonego przez nowe technologie, sprawiają, że po przeczytaniu powieści trudno się otrząsnąć.

Kup książkę Ukryta sieć. Kimkolwiek jesteś. Tom 2

Opinie o książce - Ukryta sieć. Kimkolwiek jesteś. Tom 2

Julita Wójcicka w najlepszej formie. Pomimo zagrożenia życia walczy do końca, aby wyjaśnić powieżoną jej sprawę.

Książka bardzo wciąga. W pierwszym tomie trochę męczące były informatyczne wątki, tutaj jest ich mniej i w bardziej przystępnej formie. Można wiele rzeczy wprowadzic w życie i zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci.

Avatar użytkownika - grazia_01
grazia_01
Przeczytane:2020-03-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Czekałam na tę książkę od lutego. Bardzo podobała mi się pierwsza część, dlatego przeczytanie kolejnej było rzeczą konieczną i niecierpiącą zwłoki. A część druga jest równie genialna jak i pierwsza. W tej książce wszystko mi odpowiada, począwszy od tematu, który jest mocno na czasie, klimatu, stylu pisarza, dawkowania emocji aż po lekkość czytania. Bo książka niesamowicie wciąga, zajęła mi dosłownie dwa wieczory, a mogła by trwać dłużej. I jak bardzo mi się podoba, tak bardzo mnie przeraża. Wydarzenia opisane przez pana Jakuba są realne i problem cyberprzestępstw może dotknąć każdego z nas. Nawet jestem gotowa rzec, że powieść ma charakter edukacyjny. Pokazuje jak wiele informacji, z pozoru tajnych i chronionych, można bez problemu wyszukać i wykorzystać.
Przy pierwszej książce z cyklu pisałam, że jest to nowoczesny kryminał, przy drugiej muszę się powtórzyć. Nie będzie wiader krwi, strzelanin czy przesłuchań. Będą niewygodni ludzie, którzy muszą zniknąć. Polityka, manipulacje, kłamstwa i boty, fałszywe konta i nierówna walka w sieci - wszystko tak bardzo dzieje się teraz i tak bardzo obok nas. Obie książki będą w mojej subiektywnej topce tego roku, a teraz pozostaje mi czekać na kolejny tom.

Avatar użytkownika - czyczytasz
czyczytasz
Przeczytane:2019-11-01, Ocena: 5, Przeczytałam,

Pan Jakub Szamałek po raz drugi pokazuje nam jak interesujący i jednocześnie niebezpieczny może być dla zwykłego użytkowników świat internetu. Znana z 1 części bohaterka ponownie wypada na trop wirtualnego przestępcy i nie cofnie się przed odkryciem prawdy. Czy jej bezpieczeństwo i życie będą mniej istotne niż chęć rozwiązania zagadki ? Przekonajcie się sami czytając "Kimkolwiek jesteś". To lektura, która uświadamia, że wszystko co robimy w sieci pozostawia po sobie ślad a nasze życie staje się widoczne dla setek osób nawet gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy. To także doskonały dowód na to jak łatwo jest manipulować ludźmi. Poprzez nieskomplikowaną analizę naszych internetowych działań i publikacji zwykły specjalista od e-marketingu jest w stanie wytypować reklamy czy wiadomości, które nas zainteresują. Każdy nasz wirtualny krok pozostawia ślad i jest okazją do oszustwa czy wyłudzenia. Autor nawiązuje również do bardzo aktualnego tematu polityki i wyborów ukazując, że manipulacje dotyczą nawet najwyższego szczebla państwowego. Połączenie z pozoru zupełnie różnych wątków tworzy ostatecznie bardzo spójną i trzymająca w napięciu całość, która zapada w pamięć. To książka, która przeraża swoją realnością i aktualnością w odniesieniu do otaczającego nas świata. I pamiętajcie - kimkolwiek jesteście nie czujcie się beztrosko bezpieczni w sieci.

Kiedy Atena odwraca wzrok
Jakub Szamałek0
Okładka ksiązki - Kiedy Atena odwraca wzrok

Powieść kryminalna osadzona w antycznych Atenach? główny bohater musi zmierzyć się z groźną siatką szpiegowską i własnymi słabościami? Jakub Szamałek,...

Czytanie z kości
Jakub Szamałek0
Okładka ksiązki - Czytanie z kości

Veii, 421 r. p.n.e. Leochares podejmuje się ostatniego zadania: ma odkryć, kto stoi za zabójstwem etruskiego króla. Nic jednak nie idzie tak, jak powinno...

W głębi lasu
Harlan Coben