Ukryte nawyki geniuszy

Czym jest geniusz? Na pierwszy rzut oka trudno porównywać ze sobą tak odmienne osobowości jak Einstein, Mozart i Elon Musk. A jednak, jeśli poddać życie genialnych osób skrupulatnej analizie, można się przekonać, że istnieją cechy i wzorce zachowania wspólne dla wielkich umysłów, które zapisały się w historii ludzkości. Co więcej, okaże się wówczas, że geniusz to coś więcej niż talent, IQ czy determinacja w działaniu. Ale najważniejsze jest to, że zrozumienie ukrytych cech tych wspaniałych ludzi pozwala na rozwijanie własnych mocnych stron i kreatywności, a w konsekwencji - szczęśliwsze życie.

Trzymasz w ręku świetnie napisaną analizę geniuszu. Przekonasz się dzięki niej, że genialność jest czymś o wiele bardziej złożonym niż często pokazywany w hollywoodzkich filmach moment olśnienia: wiekopomne odkrycia nigdy nie są nagłe, lecz stanowią rezultat unikalnego trybu myślenia i długich rozważań. Poza faktami dotyczącymi wielkich ludzi znajdziesz tu praktyczne informacje, dzięki którym możesz podejmować konkretne decyzje i zmieniać swój sposób myślenia i działania. Oczywiście, lektura, choć pozwoli Ci na poznanie niezwykle interesujących kwestii, nie uczyni z Ciebie geniusza. Jednak nawyki umysłu, które przynoszą przełomowe przemyślenia, można świadomie w sobie wyrabiać i rozwijać. I o tym również jest ta książka.

W książce:

refleksje nasuwające się po zbadaniu życia różnych geniuszów
wspólne cechy wielu genialnych osób
jak można scharakteryzować "naturę geniuszu"
co może wpłynąć na rozwój geniuszu, a które kwestie należy uznać za przeceniane
co zrobić, aby zwiększyć swoją kreatywność
Sprawdź, jak rozwinąć ukryte cechy genialności!

Informacje dodatkowe o Ukryte nawyki geniuszy:

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2023-02-14
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Ukryte nawyki geniuszy

Ukryte nawyki geniuszy - opinie o książce

Czy geniuszem można nazwać człowieka o wielu talentach? A może geniuszem się po prostu rodzimy? Jeżeli chodzi o ten temat, to wielu z nas ma dużo pytań, w końcu kto nie chciałby mieć w rodzinie geniusza, którym można się chwalić przed innymi.
Autor tej książki postanowił przybliżyć nam sylwetkę geniusza, opowiedzieć, dlaczego tak jest, że jedni są mądrzy, a inni, chociaż się ciągle uczą, wciąż w wielu płaszczyznach są dość kiepscy. Bardzo spodobała mi się historia gdzie na zajęciach prowadzonych dla studentów, każdy z uczestników chciał wyjść z gotową receptą na to, jak zostać geniuszem, niestety na to nie ma jednego, gotowego rozwiązania i wiele osób to rozczarowało. Temat jest o wiele bardziej skomplikowany, ponieważ na przykład doskonały słuch dziedziczony jest z pokolenia na pokolenie, niestety ten dar ma tylko jeden osoba na dziesięć tysięcy. Jest to taka loteria, ktoś z naszych znajomych może pięknie śpiewać od dziecka, a my za to pomimo nauki przez całe swoje życie nadal śpiewamy dość przeciętnie.
Tej książki byłam bardzo ciekawa, niestety na samym początku trochę się przeraziłam, tekst od góry do dołu, żadnych tabelek, schematów tylko rzędy małych literek, pomimo to usiadłam i powoli słowo po słowie zaczęłam czytać. W książce mamy wiele odniesień z różnych lat do danych wydarzeń lub ludzi, którzy coś zrobili, przytaczane są historie, które mają nam bardziej pokazać, jak wygląda postać geniusza, więc trzeba się przygotować na mały chaos i skoki między teraźniejszością a przeszłością. Pomimo to książkę czyta się nawet z zaciekawieniem, ponieważ autor fajnie zlepił całość w opowieść, która ma za zadanie nas czegoś nauczyć.
Książka była dość intrygująca, ale za dużo w moim życiu nie zmieniła, bycie geniuszem to loteria, ale przecież nie trzeba być idealnym, wystarczy być dobrym, chociaż w jednej dziedzinie, a na pewno nie będzie nam w życiu źle, najważniejsze to zaakceptować siebie takim, jakim się jest.

Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;