Umysł zabójcy

Zoe Bentley, psycholog sądowy i konsultantka FBI uwielbia swój zawód i często pomaga w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych. Seryjny morderca dusi ofiary, balsamuje je i układa w takich pozach, aby wyglądały na żywe. Zoe Bentley i agent specjalny Tatum Gray pomagają lokalnej policji schwytać go, zanim dojdzie do kolejnej zbrodni. Zoe to prawdziwy miejski drapieżnik, nastawiona na sukces i na nim skupiona. Tatum zaś ma za nic cele czy zasady. Wspólnie zanurzają się w świat fantazji seryjnego mordercy, aby powstrzymać zagrożenie.

Wstrząsający thriller psychologiczny, po którym nie zmrużysz oka. Ścigający zmieniają się w ściganych.

Informacje dodatkowe o Umysł zabójcy:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2020-01-15
Tytuł oryginału: A Killer's Mind

Kup książkę Umysł zabójcy

Umysł zabójcy - opinie o książce

Jeśli szukacie dobrego kryminału z ciekawą zagadką i wyrazistymi postaciami – oto jest! „Umysł zabójcy” to mocna, krwista powieść nie dla wrażliwych.

Mamy tu wszystko, co w dobrym kryminale być musi – seryjnego zabójcę, sądową psycholog i agenta specjalnego. Jest też sprawa z przeszłości, która nagle staje się znów aktualna, są makabryczne opisy, wartka akcja. Jest też możliwość spojrzenia na wszystko okiem zabójcy, część narracji jest bowiem pierwszoosobowa i należy do psychopaty.

To solidny, dobrze napisany kryminał i jeśli tego właśnie szukacie – bardzo polecam! Drugi tom już mam i niebawem na pewno po niego sięgnę!

Avatar użytkownika - gania
gania
Przeczytane:2022-08-12, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2022,

Świetny kryminał, czyta się szybko wątki dobrze prowadzone, czekam na więcej

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2022-02-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Umysł zabójcy" Mike'a Omera to pierwszy tom serii o konsultantce FBI Zoe Bentley. Jest to mroczny kryminał o seryjnym mordercy, który balsamuje swoje ofiary. Dzięki temu, że część rozdziałów przedstawiona jest z jego punktu widzenia, czytelnik ma szansę dokładnie poznać jego motywacje i potrzeby, które w ten sposób stara się zaspokoić. Postać ta wykreowana jest bardzo zręcznie - w prostych słowach dostajemy pełny obraz psychiki tak skrzywionego człowieka, a i przyglądamy się, co doprowadziło do tego stanu rzeczy. W kontrze stoi postać Zoe, psychologa śledczego. Kobieta w czasie gdy była nastolatką przeżyła coś, co zaważyło na obraniu jej drogi zawodowej, ale i coś, co ciągle ją prześladuje... Mimo tej niedokończonej sprawy Zoe jest uważnym śledczym, który dzięki dedukcji i znajomości ludzkiej psychiki jest w stanie jak nikt inny rozpracować mordercę. To silna, całkiem oryginalna kobieca postać, która jest w stanie uciągnąć całą serię na wysokim poziomie!

Tak naprawdę nie mam się do czego w tej książce przyczepić. Mimo, że należy do tych naprawdę mrocznych kryminałów, to dzięki humorowi zawartemu w dialogach nie czyta jej się ciężko. Wręcz przeciwnie, ciężko jest się od niej oderwać ;) Zwroty akcji rozłożone są perfekcyjnie, a psychologia postaci to majstersztyk. Naprawdę jestem pod wrażeniem, dawno nie czytałam tak dobrego rasowego, mrocznego kryminału jak ten! Gorąco polecam!

Mój pierwszy kontakt z twórczością autora. Niewiele informacji znalazłam na jego temat poza tym, że pochodzi z Izraela. Kontakt pierwszy ale z całą pewnością nie ostatni. Książka mnie mocno wciągnęła. Wyrazista, uparta, zacięta i posiadająca analityczny umysł konsultantka FBI Zoe Bentley podbiła moje serce. Ma ona niestety trudne doświadczenia z nastoletnich czasów. One to właśnie pchnęły ją do studiowania psychologii i dalszej pracy. Niestety ale na zakończenie przeszłość się o nią upomniała. A to pozwala mieć nadzieję na dobrą kontynuację jej losów. Nawet, mimo kilku wad, da się polubić agenta specjalnego Tatuma Graya. Będę kibicowała im obojgu. Z niecierpliwością szukam kolejnego tomu. Polecam.

Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2022-06-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Fałszywe intencje
Mike Omer0
Okładka ksiązki - Fałszywe intencje

Autor bestsellerów ,,New York Timesa" i ,,The Washington Post" Mike Omer nadchodzi z nową serią pełną psychologicznych zwrotów akcji oraz zaskakujących...

Zabójcza sieć
Mike Omer0
Okładka ksiązki - Zabójcza sieć

Jedna noc, dwie ofiary. Śledcza Hannah Shor bardzo chce udowodnić przełożonym i sobie samej, że jest dobrą policjantką. Gdy pewien mężczyzna w średnim...