Zabójcza sieć

Jedna noc, dwie ofiary.

Śledcza Hannah Shor bardzo chce udowodnić przełożonym i sobie samej, że jest dobrą policjantką. Gdy pewien mężczyzna w średnim wieku zostaje zadźgany w swoim mieszkaniu, Shor widzi w tym dla siebie szansę. Jednak szybko się dowiaduje, że zamordowany był podłym internetowym trollem, napastującym seksualnie kobiety na Twitterze.

Policjantka zastanawia się, czy naprawdę chce schwytać zabójcę... A noc jeszcze się nie skończyła.

Kilka godzin później zostaje uduszona młoda kobieta. Śledczy Jacob Cooper odkrywa, że ofiara była uzależniona od brutalnych, sieciowych gier RPG. Aby znaleźć zabójcę, Jacob stanie się graczem.

Shor musi odłożyć na bok wątpliwości, a Jacob znaleźć sposób na przezwyciężenie technofobii. Tylko tak rozwiążą sprawy.

Poszukiwania zawiodą ich w najbrudniejsze zakątki internetu, gdzie próbując dopaść zabójcę, odkryją szokujące tajemnice.

Informacje dodatkowe o Zabójcza sieć:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2022-03-09
Tytuł oryginału: Deadly Web

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Kup książkę Zabójcza sieć

Zabójcza sieć - opinie o książce

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2022-05-18, Ocena: 4, Przeczytałam,

,,Zabójcza sieć" to tom drugi serii Glenmore Park pióra Mike'a Omera. Książka polską premierę miała w marcu 2022, trzeba jednak zaznaczyć, że oryginalnie wydana była w roku 2016 i jest częścią serii, którą autor debiutował w gatunku kryminału. I to widać, zdaje się, że jest to trochę test tego, w którym kierunku autor chce pójść. Eksperyment nie całkiem udany, bo książka liczy niecałe 300 stron, na których wytknięte zostały dwie zbrodnie i dwa osobne śledztwa, przez co zabrakło miejsca na pogłębienie psychologii postaci i motywów zbrodni, które są tu badane. Oczywiście nie jest to książka zła - śledztwa są logicznie poprowadzone, zagadki całkiem ciekawe, a tematy poruszane aktualne i ważne (nękanie w Sieci, brutalne gry internetowe dostępne dla każdego). Ja jednak już wiem, na co autor stać i przez to ,,Zabójcza sieć" nie zyskała mojej pełnej aprobaty. Liczę, że tom trzeci będzie równie dobry, a może i lepszy od pierwszego, a ten był tylko wypadkiem przy pracy ;)

Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2023-08-26, Ocena: 5, Przeczytałam,
Pajęcza sieć
Mike Omer0
Okładka ksiązki - Pajęcza sieć

Niezwykły thriller autora światowego bestsellera ,,Umysł zabójcy". Nie każda śmierć przychodzi bez ostrzeżenia... Na ulicach grasuje zabójca. Śledzi...

W ciemnościach
Mike Omer0
Okładka ksiązki - W ciemnościach

MORDERCA GRZEBIE OFIARY ŻYWCEM Zoe Bentley, specjalistka w zakresie psychologii śledczej, jeszcze nigdy nie widziała niczego równie koszmarnego jak...