Until November

Namiętność aż do utraty tchu.
Niebezpieczna i pełna intryg codzienność.
Rodzina, która rani Cię najbardziej.

Informacje dodatkowe o Until November:

Until November - opinie o książce

Avatar użytkownika - przychylnymokiem
przychylnymokiem
Przeczytane:2019-03-10,

Po bolesnej zdradzie narzeczonego i brutalnym ataku, z którego uratował ją jej nowy pies – Beast, 25-letnia November postanawia opuścić Nowy York i zacząć nowe życie u boku ojca w Tennessee, z którym dopiero kilka lat temu nawiązała kontakt i który wraz ze swoim bratem prowadzi klub ze striptizem, gdzie zatrudnia ją jako księgową. Tam poznaje zabójczo przystojnego i aroganckiego, Ashera Maysona, który nie robi na niej dobrego wrażenia, obrażając ją przy pierwszej okazji. Jednak gdy niedługo potem trafia na niego ponownie, nie potrafi się oprzeć jego urokowi i zgadza się z nim spotkać, mimo iż jest on znanym kobieciarzem, który nie lubi się angażować. Gdy do jej nowego domu ktoś się włamuje, zostawiając tajemniczą kartkę, November jest zmuszona przeprowadzić się do Ashera, który zrobi wszystko by ją ochronić i zdobyć jej serce…

„Until November” to pierwsza część serii autorstwa amerykańskiej pisarki Aurory Rose Reynolds i zarazem jej debiutanckie dzieło. Zanim sięgnęłam po polskie wydanie, miałam szansę zapoznać się z tą pozycją w oryginale i miło ją zapamiętałam, dlatego ucieszyłam się że Wydawnictwo Editio zdecydowało się ją wydać. Minęło już sporo czasu odkąd czytałam ją po angielsku i gdy tylko nadarzyła się ku temu okazja, postanowiłam odświeżyć sobie historię November i Ashera i przekonać się, jak tym razem wypadnie. Moje wrażenia nie były diametralnie różne, jednak infantylność głównej bohaterki i niektóre stereotypy zdecydowanie bardziej mnie drażniły, niż za pierwszym razem. Widać, że jest to pierwsza książka autorki – jej styl jest lekki i niewymagający, jednak niezbyt dopracowany i prosty, a fabuła skupia się głównie na miłosnych uniesieniach bohaterów, zaniedbując wszystkie inne wątki. Kreacja postaci też nie jest oryginalna i powiela znane nam już schematy – November to słodka i niewinna dziewczyna, która różni się od wszystkich innych kobiet, a Asher to typowy samiec alfa – zaborczy, dominujący i oczywiście piekielnie seksowny, jednak to on zdecydowanie uratował tę pozycję. November nie zachowywała się jak dorosła kobieta i jej dziecinne zachowanie często bywało irytujące, natomiast Asher, pomimo nieco wybuchowego i władczego charakteru, był bez wątpienia wyrazistym i ciekawym bohaterem. Mamy tu też do czynienia z „insta-love”, której nie jestem wielką fanką – relacja między November i Asherem rozwinęła się w zastraszającym tempie, brakowało mi tu elementu zaskoczenia i stopniowego budowania napięcia. „Until November” nie jest literaturą wysokich lotów i nie wyróżnia się też szczególnie na tle innych pozycji z tego gatunku, jednak jako niezobowiązująca lektura na jedno popołudnie sprawdziła się idealnie i przyjemnie spędziłam z nią czas. Entuzjastki seksownych i zaborczych facetów oraz gorących i zmysłowych scen miłosnych, które liczą przede wszystkim na dobrą rozrywkę, nie powinny się zawieść ;)

Aurora Rose Reynolds do tej pory nie była mi znana mimo iż na koncie ma już kilkanaście książek. W Polsce dopiero zawitała, a jej pozycje od niedawna tłumaczone są na nasz język ojczysty. To może być powodem dla którego jej nie kojarzyłam. Czytam tylko w swoim ojczystym języku - niestety.

November ulega w Nowym Jorku tajemniczemu wypadkowi. Gdy już dochodzi do siebie, wraz z psem, który uratował jej życie postanawia zacząć wszystko od nowa. Ucieka przede wszystkim od apodyktycznej matki, która jedyne co robiła zaskakująco dobrze to tłamsiła wszelkie pozytywne uczucia w November. Dziewczyna wyrosła na niepewną i zdecydowanie niedowartościowaną osobę. Odnosi wrażenie, że przeszkadza nawet jak chce pomóc.

W Tennessee mieszka wraz z ojcem. Zaczyna tam także pracę jako księgowa w jego klubie ze striptizem. Już pierwszego dnia wpada na przystojnego choć wyjątkowo aroganckiego ochroniarza - Ashera. On nie robi na niej zbyt pozytywnego wrażenia, ona na nim owszem i to bardzo. Jednak November nei jest nieczuła i dość szybko ulega urokowi młodego mężczyzny. Sama jednak ma zbyt wiele na głowie i zbyt wiele za sobą, a czuje, że to nadal nie jest koniec złego co ją spotkało.

I choć ma wsparcie w Mike'u, a Asher robi wszystko by czuła się u jego boku bezpieczna i szczęśliwa to tak nie jest. Niepokój rośnie i okazuje się nie być bezpodstawny.

Czy wypadek z Nowego Jorku to na prawdę był wypadek? Czy jest ktoś kto czyha na zdrowie bądź życie November? Czy wystarczy jej sił by walczyć z przeciwnikiem, którego nie jest pewna? Czy Asher jej pomoże?

Książka mogła by być na prawdę świetna gdyby nie kilka problemów. Pozycja miała być młodzieżowa, a z powodu stylu i języka wyszła dziecięca. Tematyka nie bardzo na taką się nadaje stąd niestety wątpię w powodzenie i trafienie w gust nastolatek. Autorka nie traktuje książki zbyt poważnie. Mając możliwość wzbogacić ją o poważną tematykę i szczyptę kryminału potraktowała to po macoszemu. Uratowało ją na prawdę fajne poczucie humoru i fakt, że książka jest cienka, więc długo się człowiek nie męczył. Myślę, że gdyby troszkę dopracowała pozycję to mogło być na prawdę fajnie. Wyszło umiarkowanie. Jednak mam ochotę poznać dalsze losy innych bohaterów.

Więcej na:
www.swiatmiedzystronami.blogspot.com

Avatar użytkownika - Simi_48
Simi_48
Przeczytane:2017-12-28, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2017,
Niekiedy nadchodzi w życiu człowieka taki okres, gdy wszystko zaczyna się psuć. Nadciągający przez wiele lat huragan, w końcu postanawia uderzyć. Zaatakuje wszystko na swojej drodze, a tym samym sprawi, że nasze serce zacznie krwawić. Kiedy spotyka nas coś złego z ręki obcej osoby, czujemy smutek i być może nienawiść. Ktoś, kto nas w ogóle nie zna, postanawia wbić nam szpile w plecy. Choć to boli, nie określa to całego naszego życia. Potrafimy się od tego oderwać. Wiemy, że zawsze mamy za plecami kogoś, kto nas obroni. Pragniemy, aby całe zło tego świata zniknęło, ale skoro to niemożliwe, to chowamy się w objęcia osoby, która jest całym naszym światem. Wiemy, że nas nie skrzywdzi. Tylko co, jeśli okaże się, że ten ktoś nie chce wcale dla nas dobrze? Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia wracacie zmęczeni po ciężkim dniu do domu. Pragniecie się tylko położyć i przywitać się z kimś, kogo kochacie. Przekręcacie kluczyk w drzwiach. Otwieracie drzwi i słyszycie coś, co zmienia całe wasze życie. Osoby, które tak bardzo kochacie, zdradziły was i okłamały w najgorszy sposób. Czujecie, że już nic nie będzie takie, jak dawniej. Ten cios pozbawia was sił. Czy jeszcze kiedykolwiek zaufacie innej osobie?   ,,Until November" to powieść, o której słyszałam od wielu miesięcy. Pochlebne recenzje, intrygujący opis, okładka zapowiadająca niesamowicie spędzony czas. Byłam przygotowana na istną bombę, która zwali mnie z nóg. Nie wyobrażacie sobie, jak bardzo szczęśliwa byłam, gdy otworzyłam kopertę, a w niej znalazłam najnowszą powieść Aurory Rose Reynolds. Niestety, przeliczyłam się. ,,Until November" nie jest złą książką - ma swoje świetne momenty, które zachwycają, ale muszę z przykrością stwierdzić, że coś poszło nie tak. Dlaczego? Przekonacie się, zapoznając z dalszą częścią recenzji! ,,Moja matka jest typem samotnika, chyba że masz coś, czego ona chce - wtedy przypnie się do ciebie niczym wysysający życie pasożyt."   Namiętność aż do utraty tchu.   Niebezpieczna i pełna intryg codzienność.   Rodzina, która rani Cię najbardziej.   Po tajemniczym wypadku November przeprowadza się z Nowego Jorku, ucieka przed despotyczną matką i tajemnicą z przeszłości. U boku ojca pragnie znaleźć bezpieczeństwo i spokój. Nie spodziewa się, że los przygotował dla niej inny scenariusz.   Rozpoczyna pracę jako księgowa w rodzinnym klubie ze striptizem. Tam poznaje niezwykle przystojnego ochroniarza Ashera. Początkowo ten pewny siebie i bezczelny mężczyzna nie robi na November dobrego wrażenia. Ona na nim wręcz przeciwnie...   Niechęć szybko ustępuje fascynacji, a później niepohamowanej namiętności. Jednak w końcu nadchodzi dzień, w którym córka Wielkiego Mike’a musi zmierzyć się z czyhającym na nią od urodzenia niebezpieczeństwem. Czy tym razem miłość Ashera wystarczy, aby ochronić ją przed przeszłością?   Zanurz się w niebezpiecznym świecie November. Zakazane romanse, niedająca o sobie zapomnieć przeszłość i bliscy, którzy ranią najbardziej. Czy już wiesz, komu zaufasz?   Pierwszy tom bestsellerowej serii Aurory Rose Reynolds Until. Bracia Mayson nie pozwolą o sobie zapomnieć!   ,,- Nie wkurzaj mnie, skarbie - warknął. Zagryzłam wargę, nie chciałam się odzywać. Spojrzał na moje usta i przymrużył oczy. - Powiedz mi, że mnie kochasz - zaczęłam potrząsać głową, więc objął moją twarz dłońmi. - Powiedz mi, że mnie kochasz, żebym mógł powiedzieć ci to samo."   November ma zamiar w końcu ułożyć swoje życie. Przeprowadzka do Tennessee to dla dziewczyny ostatnia szansa. Po tajemniczym napadzie November nie potrafi czuć się bezpiecznie w wielkim mieście. Młoda kobieta pragnie odpocząć, a w tym celu przeprowadza się do domu swego ojca, z którym praktycznie nie miała kontaktu. Matka dziewczyny postanowiła wyjechać do Nowego Jorku i za wszelką cenę zerwać kontakt córki z byłym partnerem. November zawsze miała pod górkę. Nigdy nie brała za pewnik tego, co przyniesie przyszłość. Nowe miejsce, nowi ludzi, nowa praca - dziewczyna pragnie rozpocząć nowe życie.   November kilka dni po przeprowadzce zaczyna pracę jako księgowa w klubie ze striptizem, który prowadzi jej ojciec wraz z wujem. Pierwszy dzień w tym miejscu okazuje się dla niej zaskakujący. Pewien przystojny ochroniarz bierze ją za jedną z tancerek. Asher drażni ją od samego początku. Arogancki, chłodny mężczyzna to typ, którego November powinna za wszelką cenę unikać. Niestety Asher ma inne plany...   Ten mężczyzna nie odpuszcza. November musi przygotować się na cholernie trudną walkę, jeżeli zamierza utrzymać swoje serce za potężnym murem, którym je otoczyła. Kto z nich wygra? Co się stanie, gdy przeszłość młodej kobiety postanowi o sobie przypomnieć? Czy można pokochać kogoś od pierwszego wejrzenia?   ,,Powiedział, że dziewczyny powinny mieć słodkie małe pieseczki, a nie coś, co wygląda, jakby mogło cię zjeść."   ,,Until November" to powieść opowiadająca o sile miłości, intrygach i okrucieństwie ludzi, odwadze oraz przerażeniu. Ta historia uczy, że gdy ma się u swego boku właściwą osobę, wszystko jest możliwe, a także o ludzkich osobowościach, czyli o tym, że niektórzy nie potrafią odpuścić, choć nie mają racji a ich ciągła żądza związana z pieniędzmi rani wszystkich wokół. Aurora Rose Reynolds miała świetny pomysł na książkę - dziewczyna, która pragnie uciec oraz mężczyzna, który nie może o niej zapomnieć. Praca November w klubie ze striptizem i spotkanie tam przystojnego ochroniarza sugerowało, że ta historia będzie wręcz kipiała namiętnością. Spodziewałam się gorącego romansu, który wywoła rumieńce na moich policzkach, a dostałam zwyczajną, niczym się nie wyróżniająca, a wręcz w pewnych momentach absurdalną powieść. Gdzie autorka popełniła błąd? Mam wrażenie, że w tej książce cała akcja dzieje się zbyt szybko (relacja November i Ashera graniczy z głupotą; wszystko wydaje się zbyt odrealnione; szybko przeprowadzka bez względu na powody do obcego mężczyzny i praktycznie miłość po paru godzinach). Coś poszło tu nie tak. Choć powieść niekiedy niesamowicie mnie drażniła, to muszę przyznać z ręką na sercu, że miała swoje dobre momenty. Początek i zakończenie okazały się niesamowite. Po prostu coś się popsuło z rozwinięciem. Choć ,,Until November" mnie zawiodła, to mimo wszystko sięgnę po kolejne tomy serii, ponieważ żywię nadzieję, że autorka mnie zaskoczy. Komu mogę polecić tę powieść? Na pewno z chęcią przeczytają ją osoby pragnące zająć czymś czas. Niewymagająca skupienia, mająca orzeźwiające momenty historia, która może umilić dzień. Jeżeli pragniecie czegoś więcej, to nie jestem pewna, czy ta historia was zaspokoi, ale jak to mówią: zawsze warto spróbować. Może dla was okaże się prawdziwą perełką wśród literatury. Mnie niestety nie zachwyciła, ale mam nadzieję, że kolejne tomy tej serii poprawią moje zdanie.   ,,Jesteś moim życiem i będziesz nosiła życie, które razem stworzymy."   ,,Until November" to powieść na jeden raz. Pełna sprzeczności i absurdu historia, która powodowała, że nieraz miałam ochotę rzucić nią o ścianę. Aurora Rose Reynolds ma wielki potencjał, ponieważ po jej stylu pisania poznaję, że naprawdę robi to, co kocha i ma do tego talent. Tutaj po prostu coś się popsuło. Drażniła mnie relacja November i Ashera, a raczej jej szybkość. Wielka miłość po paru godzinach? Proszę, czy ktokolwiek w to uwierzy. ,,Until November" ma również swoje plusy, choć zdecydowanie to, co bezsensowne przeważa nad nimi. Nie jestem zachwycona tą powieścią, ale być może was pozytywnie zaskoczy. Kto wie, może właśnie ona skradnie wasze serce? Spróbujcie, wyróbcie własne zdanie!

Mogłabym się bez końca zachwycać nad tą powieścią. Dobrze napisana, z wciągającą fabułą, która skradła mohe serce. Bohaterowie są bardzo barwni i polubiłam ich od pierwszej chwili.

November po brutalnym napadzie z którego uratował ją pies postanawia przeprowadzic się do ojca. Tam poznaję przystojnego i niezwykle pewnego siebie mężczyzne, który wywróci jej życie do góry nogami.

Mam nadzieję, że uda mi się przeczytać kolejne książki autorki.

Avatar użytkownika - rudablondynkarec
rudablondynkarec
Przeczytane:2018-01-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 2018, 52 książki 2018,

November po napaści wyprowadza się do ojca, gdzie poznaje Ashera. Czy przypadkowe spotkanie może połączyć przypadkową dwójkę ludzi? Czy życie będzie dla nich łaskawe?

Dla jednych to zwykły romans, a dla mnie jest to historia wyciągnięta prosto z bajki.

Asher swoją postawą zaborczego jaskiniowca pokazuje, że istnieją jeszcze na tym świecie mężczyźni, dla których najważniejsza jest miłość oraz osoba, której to uczucie wyznaje. W takim facecie jak nasz główny bohater można się zakochać, gdyż pewnie nie jedna dziewczyna chciałaby być przez niego rozpieszczana oraz być dowartościowana.

Natomiast November to dla mnie dziewczyna typu księżniczki, ponieważ sama nie wie, co dla niej lepsze i na co powinna się w swoim życiu zdecydować. Dość często w swoim zachowaniu przejawia faze "ciętego języka", który rozbawia czytelnika na każdym kroku.

Nasi bohaterowie poznają się przypadkiem, lecz nie takim zwykłym, bo odrazu trafia ich tzw. "grom z jasnego nieba". Ich więź jest tak silna, że nawet tragiczne wydarzenia nie potrafią ich rozdzielić, a wręcz ich jeszcze bardziej ze sobą wiążą. Można rzec, że takie uczucie się nigdy nie zdarza, ale ta dwójka pokazała, że w życiu może wydarzyć nawet to, co niespotykane i nierealne.

Dodatkowo zawarte w książce intrygii dodają jej mrocznego charakteru, co bardzo pobudza wyobraźnie czytelnika i doprowadza do wymyślenia różnych rozwiązań tej historii. Jak widać każdy z nas może dopowiedzieć sobie zakończenie takie jakie chce już w połowie książki.

Zaskakującym elementem w tej historii jest użycie psa, a raczej wielkiej bestii, który w powieści ulokował sobie dobre miejsce, a nawet idealne, gdyż jego postać pokazuje, że każdy z nas powinien mieć czworonożnego obrońce.

Podsumowując książka "Until November" wzbudza wiele emocji, jednak najbardziej odczuwana jest miłość i wzajemne przyciąganie.  Odczuwa się również strach i mrok, ale w zdecydowanie już mniejszym stopniu.

Według mnie jest to lekka, przyjemna historia, która idealnie przeskakuje z jednego wątku do drugiego, czego czytelnik nie odczuwa. Taka właśnie powieść zostanie pochłonięta przez czytelnika w jeden dzień, a może nawet w jeden wieczór.

Moim zdaniem ta opowieść skradnie nie jedno serce, gdyż wciąga od pierwszej aż do ostatniej strony, ale również pięknie idealizuje miłość, której w dzisiejszych czasach jest mało na tym świecie. A taka miłość powinna być spotykana na każdym kroku, a nie w jednym na sto mil.

Zdecydowanie tą książkę polecam wszystkim.

Moja ocena: 10/10

November wyprowadza się z Nowego Jorku do Tennessee do swojego ojca, którego przez większość swojego życia nie znała. W NJ została zakatowana i brutalnie pobita a naddatek jej chłopak ją zdradził. Kiedy zjawia się u ojca przezywa szok, bo nigdy nie zaznała, co to jest miłość do dziecka i jaka jest magiczna więź rodzinna? Rozpoczyna pracę, jako księgowa u ojca w firmie niespodziewanie poznaje ochroniarza, Ashera. Mężczyzna nie robi dobrego wrażenia na dziewczynie, lecz ona na nim tak. Obydwoje są sobą zafascynowani a później przeradza się w to niepohamowaną namiętność. Czyhające niebezpieczeństwo z NJ znów zaczyna prześladować dziewczynę w domu Wielkiego Mike;a. Asher postanawia pomóc dziewczynie, lecz ma w tym pewien plan, ale nie wie, że czyha na nią niebezpieczeństwo.

Czy Asher obroni November przed niebezpieczeństwem?

Co wydarzyło się w, NJ że dziewczyna zostawiła wszystko za sobą i wyjechała do ojca?

Kto wysyła anonimowe wiersze i bukiet róż do dziewczyny?

Bardzo się cieszę, że Wydawnictwo Editio Red postanowiło wydać tak przepiękną serię Until. Bracia Mayson. Już kiedyś chciałam przeczytać, ale nie było polskiej wersji. Doczekałam się i kiedy dostałam książkę do recenzji bardzo się ucieszyłam. Mam tylko nadzieję, że wydawnictwo pokusi się o wydanie reszty serii, ale i o inne książki autorki, bo naprawdę warto.

Muszę przyznać, że Aurora Rose Reynolds bardzo zaskoczyła mnie swoją twórczością w ten pozytywny sposób. Dawno nie spotkałam się z tak niesamowitą i wciągającą fabułą, której nie sposób było odłożyć książki na bok.

Until. November jest to historia dziewczyny, która ma za sobą bardzo przykre i niewyobrażalnie smutne dzieciństwo. Nigdy nie wyobrażałam sobie, że można przechodzić coś tak niewyobrażalnego. Czytając niektóre wątki dotyczące jej dzieciństwa i tego, co jej robiła matka aż w oku zakręciła mi się łza. Lecz kiedy czytamy to, co teraz dzieje się między tą dwójką czujemy, że nasze tętno przyspiesza i będziemy czytać z zapartym tchem. Podobało mi się też autorka pozwoliła nam dowiedzieć się trochę więcej z życia November i Ashera. Trzymająca w napięciu oraz niesamowite dialogi, które na każdym kroku nas rozśmieszają a także wciągająca fabuła zapewni nam na kilka godzin niesamowitą wycieczkę, w której możemy zapomnieć, co kol wiek i przenieść się do Tennessee.

Tak jak wspominałam autorka stworzyła niesamowitą powieść, ale jej bohaterowie to naprawdę wyraziste postacie, bez których ta książka by nie istniała. Poznajemy Ashera James Maysona jaskiniowiec, który zakochał się w November od pierwszego wejrzenia. Ma za sobą pewną przeszłość, która nie należy do zbyt ciekawych. Seksowny, porywczy, zazdrosny, ale to dzięki nowej dziewczynie w mieście zrozumie, co to jest „klątwa Maysonów”. November miła i niezależna i impulsywna kobieta, która mieszkając z swoją matką przeżyła bardzo dużo. Nigdy nie miała przyjaciółki, ale kiedy mieszka z dala od despotycznej matki poznaje Liz. To dzięki miłości, jaką obdarzą się oboje nawzajem zrozumie, co to jest stworzyć związek i na czym on polega. Muszę wspomnieć iż poznajemy także braci Ashera, którzy z opisu wygląda iż są tak samo seksowni i nie jedno możemy przeżyć razem z nimi.

Styl Aurory Rose Reynolds jest bardzo lekki i przyjemny w odbiorze. Książkę czytało się bardzo szybko a sceny zbliżenia dodają całej pikanterii, bo gdy czytałam czułam, że aż cała się czerwienię. Historia tych dwoje już od pierwszej strony wciągają nas do niesamowitego świata pełnego tajemnic, namiętności, pożądania i także intryg, które mogą zniszczyć związek i coś jeszcze, czyli wiarę w człowieka. Książkę serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą spędzić niezobowiązującą chwilę relaksu przy książce. A ja teraz czekam na kolejne książki autorki, bo wierzę, że wydawnictwo pokusi się o wydanie kolejnych powieści, bo naprawdę warto.

Avatar użytkownika - Dakota
Dakota
Przeczytane:2017-12-16, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2017,
November po wypadku postanawia przeprowadzić się do ojca. Ma też dość egoistycznej, rujnującej jej życie matki. Zostawia za sobą dawne życie i szuka schronienia u drugiego rodzica. Pragnie jedynie chwili wytchnienia i odrobiny spokoju. Zaczyna pracować jako księgowa w klubie prowadzonym przez jej rodzinę. Poznaje Ashera, który jest tam ochroniarzem. Mężczyzna od początku ją intryguje, ale jednocześnie niesamowicie działa jej na nerwy. November zdaje sobie sprawę, że może zbyt mocno namieszać w jej życiu, jednak nie potrafi mu się oprzeć. Czy pozwoli, aby panujące między nimi napięcie w końcu pękło? Co zrobi kobieta, kiedy przeszłość o sobie przypomni?   Po tak zachęcającym opisie można spodziewać się ekscytującej, pełnej emocji i trzymającej w napięciu historii, od której nie będzie można się oderwać. Jednak gdy w końcu sięgnęłam po książkę i im bardziej zaczęłam się w nią zagłębiać, tym większe czułam znużenie i zażenowanie. Zdałam sobie sprawę, że historia zawarta w Until November jest mdła, nijaka i pełna absurdów. Początkowo nic nie zapowiadało tak rozczarowującej lektury, jednak im dalej brnęłam, tym było gorzej. Until November to pierwszy tom serii Until wydawanej przez wydawnictwo Editio. Każda część jest poświęcona innemu bohaterowi.   Na pewno nie można powiedzieć, że nie ma w tej książce akcji — jest, ale co z tego, skoro każde z wydarzeń nie jest na tyle rozwinięte, by czytelnik mógł się nim zainteresować? Autorka pisze streszczenia różnych wydarzeń, ale w żaden sposób ich nie rozwija i nie angażuje czytelnika, zachęcając go do poznania dalszej historii. Tempo akcji jest zastraszająco szybkie, co nie sprawdza się w książce liczącej mniej niż 300 stron, zwłaszcza że autorka zawarła w niej naprawdę wiele wydarzeń, które nie mają szansy bardziej się rozwinąć. Książka przypomina typowy harlequin — jest krótka, bo liczy zaledwie 250 stron, wszystkie wydarzenia płyną bardzo szybko, a dodatkowo większość wątków jest potraktowana po macoszemu. Co więcej, Until November jest strasznie cukierkowa i nijaka.

Bohaterowie stworzeni przez Aurorę Reynolds są papierowi i całkowicie pozbawieni charakteru. Brakuje im motywacji do działań, jak również wiarygodności. November od samego początku jest wpatrzona w Ashera, który wbrew temu, co próbuje pokazać autorka, jest postacią pozbawioną wszelkich zahamowań. Zachowujący się niczym jaskiniowiec, prawie trzydziestoletni mężczyzna, nie odstępuje na krok swojej wybranki, ograniczając maksymalnie jej swobodę i zdolność do komunikowania się oraz spotykania z innymi ludźmi (szczególnie z płcią przeciwną). Traktuje ją jak swoją własność i choć November początkowo próbuje mu się sprzeciwiać, w ostatecznym rozrachunku robi wszystko, co każe Asher, podporządkowując swoje życie jego zachciankom. Brakuje mi tu konkretnego zagłębienia się w psychikę bohaterów oraz uwydatnienia ich cech.

Autorka zbyt mocno skupiła się na głównych postaciach, przez co całkowicie zapomniała o pozostałych bohaterach oraz o wielu wątkach, które rozpoczęła, ale nie była w stanie poświęcić im wystarczającej uwagi. Początkowo mamy okazję poznać rodzinę November, ale z każdą kolejną stroną pojawia się o nich coraz mniej wzmianek. Podobnie jest z bliskimi Ashera, co działa całkowicie na niekorzyść Until November, ze względu na to, że czytelnik czuje się znudzony powtarzającymi się, schematycznymi scenami, w których uczestniczą wyłącznie November i Asher. Samą relację oraz rodzące się uczucie (choć tu bardziej mowa o nagłym pojawieniu się uczucia znikąd) określiłabym mianem pomieszania z poplątaniem. Reynolds rzuca bohaterów w wir namiętności, jednak żaden opis czy dialog nie pozwala poczuć tych uczuć, które nimi targają. Brakuje dynamiki, dzięki której czytelnik mógłby obserwować kolejne etapy, w których znajdowały się postacie. Związek po prostu istnieje, ale nie wzbudza żadnych emocji.

Książka daje złudne nadzieje na elektryzujący romans, stopniowo rodzący się między parą głównych bohaterów. W rzeczywistości czytelnik otrzymuje rozmemłaną, przepełnioną banalnymi rozwiązaniami historię, która jest kompletnie oderwana od rzeczywistości. Styl autorki nie zachwyca, język jest prosty, niezbyt wyszukany, a co najgorsze — w tekście można natknąć się na wiele powtórzeń. Czytelnik ma wrażenie, że czyta wciąż o tym samym, a Reynolds nie potrafi stworzyć opisów, które dawałyby jakiekolwiek wyobrażenie o miejscu czy bohaterach, z którymi ma styczność.
Until November to książka, która miała szansę umilić wieczór miłośnikom literatury kobiecej, jednak Aurora Rose Reynolds zupełnie nie wykorzystała jej potencjału. Stworzyła do bólu przewidywaną, przesłodzoną historię, w której absurd goni absurd. Jak widać interesujący pomysł to nie wszystko — należałoby go jeszcze dobrze wykorzystać.
Obligation
Aurora Rose Reynolds0
Okładka ksiązki - Obligation

An obligation is a course of action that someone is required to take, whether legal or moral. At six years old, Myla was sent to a family her father and...

Until July
Aurora Rose Reynolds0
Okładka ksiązki - Until July

Wes Silver wasn’t looking for love, but when July Mayson literally knocks him on his ass during their first encounter, his world is turned upside...