Upór. Potęga pasji i wytrwałości

Amerykańska psycholog Angela Duckworth pokazuje rodzicom, studentom, pedagogom, sportowcom i ludziom biznesu - zarówno doświadczonym, jak i tym świeżo upieczonym - że tajemnicą wyjątkowych osiągnięć nie jest wyłącznie talent oraz łut szczęścia, ale szczególne połączenie pasji i wytrwałości, które autorka nazywa ,,uporem".

Dzięki tej książce poznasz odpowiedzi na następujące pytania:

Dlaczego wszelkie wysiłki wkładane w realizację celu liczą się dwukrotnie? Jak można nauczyć się uporu bez względu na iloraz inteligencji lub okoliczności? Co rozbudza życiowe pasje? Jak dużą część skutecznego postępowania stanowi cierpienie, a jak dużą euforia? Co jest lepsze dla dziecka: pobłażliwość czy wysokie standardy? Na czym polega magia Reguły Trudnych Spraw?

Przez całe dziesięciolecia psychologowie szukali tajemnicy sukcesu, ale to Duckworth ją odnalazła... I nie tylko wyjawiła nam, na czym polega sekret, ale też jak zrobić z niego użytek.

Daniel Gilbert, autor książki Na tropie szczęścia

Zaangażowanie, z którego wyrasta pasja, sprawia, że ludzie stają się aktywni i uwalniają swój potencjał. Gorliwość oraz determinacja, podsycane entuzjazmem, wyzwalają energię, która pozwala przenosić góry. Ta książka potwierdza, że każdy z nas może zmieniać świat na lepsze.

Sławomir Lachowski, twórca MBanku, innowator

Upór stanowi przekonującą i fascynującą odpowiedź na kult intelektualnego dogmatyzmu. Duckworth przypomina, że ludzie sukcesu wyróżniają się charakterem i wytrwałością.

Malcolm Gladwell, autor książek Punkt przełomowy, Błysk! Potęga przeczucia i Poza schematem

Osiągnęłam największy sukces - pokonałam nałóg alkoholowy! Przypadek? Miałam szczęście? Ktoś zrobił to za mnie? Nie. To ciężka praca, konsekwencja i pasja, z jaką zaczęłam się uczyć nowego życia spowodowały, że mogę powiedzieć: Jestem szczęśliwa! UPÓR jest tym, co prowadzi nas do sukcesu: zawodowego czy osobistego, a książka Angeli Duckworth w doskonały sposób to udowadnia. Polecam.

Ilona Felicjańska, modelka, działaczka społeczna

Informacje dodatkowe o Upór. Potęga pasji i wytrwałości:

Wydawnictwo: Galaktyka
Data wydania: 2021-09-02
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Grit. The power of passion and perseverance

Tagi: Samodzielne rozwiązywanie problemów i rozwój osobisty bóg

Kup książkę Upór. Potęga pasji i wytrwałości