Uratować dziecko

Hannah Abbott boi się świata. Dręczona lękiem, wiedzie samotne, spokojne życie na przedmieściach Yorkshire. Rzadko wychodzi z domu, a jej jedyną przyjaciółką jest staruszka z sąsiedztwa, Edith. Jednak kiedy naprzeciwko wprowadza się rodzina Masonów, ciche życie Hannah zmienia się na zawsze.

Z zewnątrz Masonowie sprawiają wrażenie rodziny idealnej. Jednak pewnego dnia Hannah widzi, jak April w oknie swojego pokoju wywiesza niepokojący napis, wobec którego sąsiadka nie może pozostać obojętna.

Laura Mason ma dość udawania, że wszystko jest w porządku. Z pozoru ma piękną rodzinę, dobrą pracę i kochającego męża. Ale za zamkniętymi drzwiami nic nie jest tym, czym się wydaje.

HANNAH WIE TYLKO JEDNO NA PEWNO: NIE MOŻE SIĘ JUŻ WIĘCEJ BAĆ.

Informacje dodatkowe o Uratować dziecko:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-06-02
ISBN: 9788381954839
Tytuł oryginału: Saving April
Tłumaczenie: Malwina Maria Stopyra

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Kup książkę Uratować dziecko

Uratować dziecko - opinie o książce

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2021-08-29, Ocena: 5, Przeczytałam,

Dużo się mówi o krzywdzie wyrządzonej dzieciom w miejscu, gdzie powinny czuć się bezpiecznie, w czterech ścianach ich domów. Dużo mówi się również o znieczulicy, braku zainteresowania i reakcji sąsiadów, aż na pomoc okazuje się za późno.

Kartka, którą Hannah dostrzega w oknie domu naprzeciwko, okazuje się wołaniem o pomoc. Zaciekawienie nowymi sąsiadami i niepokój o ich córkę sprawiają, że kobieta zaczyna wychodzić ze skorupy, z izolacji, którą sama sobie zafundowała. Kolejne sygnały coraz bardziej przekonują Hannah, że dziecko jest krzywdzone przez ojca. Kiedy policja uznaje jej zgłoszenia za bezpodstawne, kobieta postanawia nie dopuścić do tragedii i sama chce uratować dziewczynkę.

Czy rzeczywiście sprawa jest tak oczywista, jak się z początku wydaje?

Jeśli znacie twórczość autorki, wiecie, że wszystko może okazać się ułudą, grą pozorów, która ma wyprowadzić czytelnika na manowce domysłów. Wzbudzić niepokój, pogrążyć w mroku, by w pewnym momencie zszokować zwrotem akcji i brutalnie uderzyć prawdą.

W przypadku thrillera „Uratować dziecko” kolejny raz znakomicie się to autorce udało, co automatycznie oznacza, że z kolei mnie nie udało się odgadnąć zakończenia. Mimo poruszonego trudnego tematu to dość lekki thriller, którego krótkie rozdziały pochłaniałam w błyskawicznym tempie.

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2021-08-15,

Hannah od pięciu lat mieszka sama w małym domku na przedmieściach Yorkshire. Hannah cierpi na depresje i prawie w ogóle nie wychodzi z domu, pracuje zdalnie jako dziennikarka. Kiedyś była zupełnie inną osobą, jednak w jej życiu wydarzyło się coś, co na zawsze zmieniło jej życie. Jedyną osobą, z którą rozmawia Hannah jest sąsiadka Edith i to właśnie od niej kobieta dowiaduje się o nowych sąsiadach. Młode małżeństwo z nastoletnią córką zamieszkało na przeciwko niej. Od teraz jej spokojne życie się zmieni. Niby idealna rodzina, zawsze uśmiechnięci ale Hannah wydaje się, że coś jest nie tak. Utwierdza się w tym przekonaniu, gdy pewnego dnia widzi ich córkę w oknie z tabliczką z napisem POMOCY. Kobieta postanawia pomóc dziewczynce.

Kolejny bardzo dobrze napisany thriller autorki. Denzil poraz kolejny udowadnia, że potrafi pisać thrillery, w których nic nie jest takie jakby się mogło wydawać. Świetnie wykreowani bohaterowie i zaskakująca fabuła, która miesza w głowie już od samego początku. Książkę czytałam w napięciu chcąc jak najszybciej poznać zakończenie.

Polecam fanom thrillerów psychologicznych. Książka na pewno spełni Wasze oczekiwania.

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-07-04,

Czy macie czasem wrażenie, że sąsiedzi Was obserwują? Niemal śledzą każdy Wasz krok?
Kiedy mieszkałam w bloku była taka sąsiadka. Ona wszystko wiedziala, więc jeśli cokolwiek z życia sąsiadów przeoczyłeś ona napewno by pomogła. 🙂
💥💥💥
"Uratować dziecko" to nowy thriller psychologiczny autorki.
Poznajemy Hannah mieszkającą na przedmieściach Yorkshire, która mieszka samotnie po traumie jaką przeszła.
Do domu naprzeciwko wprowadza się rodzina z nastoletnią córką.
Pozornie wszystko wygląda idealnie. Do czasu, kiedy April, córka Laury i Matta pokazuje w oknie niepokojący napis.
Hannah postanawia działać, chce ratować mieszkające tam dziecko. Niestety nie jest to łatwe, wiele świadczy przeciwko niej.
Dochodzi do sytuacji kiedy Laura, która ciagle jest poza domem, zadaje sobie pytania czy aby to o czym mówi sąsiadka napewno jest wymyślone?
Czy trzynastoletnia dziewczynka jest ofiarą domowego zacisza? Czy to ona jest punktem zapalnym? Czy ojciec jest tak idealny jakiego chce z siebie zrobić? Co skrywa matka?
💥💥💥
Powiem Wam, że książkę przeczytałam na jednym oddechu. Byłam tak ciekawa wszystkich znaków zapytania jakie mi się zrodziły w głowie. Autorka wykreowala świetnych bohaterów, super historię, tajemnicę. Tajemnicę, która w miarę rozwiązywania wzbudzała coraz wiecej emocji.
Zakończenie to jazda bez trzymanki.
Mimo tego, że jest to thriller wymyślony przez autorkę to niesie za sobą przesłanie.
Dziecko. Dzieci. Poświęcajmy im czas, nie zostawiajmy samych sobie. Dbajmy i kochajmy

Hannah to kobieta po wielu przejściach. Trudy życiowe sprawiły, że odizolowała się od świata, stała się samotnikiem, który boi się życia i ciągle wraca do przeszłości.
Laura i Matt wraz z April tworzą na pozór normalną rodzinę, która właśnie przeprowadziła się naprzeciwko Hannah. Ich rodzina normalna jest wyłącznie na pozór, bo jeśli tylko postanowimy przyjrzeć się im bliżej to dostrzegamy, że wiele spraw ze sobą nie współgra, a ich życie dalekie jest od ideału. April to trzynastolatka, jendak zdecydowanie inna od wszystkich. Dziewczyna w ogóle nie ma nastoletnich zachowań, które sś jakże popularne dla tego trudnego okresu dorastania.
Wiele podejmowanych przez bohaterów decyzji było dla mnie skomplikowanych, niezrozumiałych i niejasnych. Nie mogłam uwierzyć w pewne rzeczy i nie zawsze byłam w stanie zrozumieć ich postępowanie, niemniej jednak z każdą kolejną stroną otrzymywałam odpowiedzi na wszelkie niejasności, stawiane przeze mnie pytania i zagmatwania. Książka strona po stronie odsłania przed nami obraz, który stopniowo możemy ułożyć w całość i zrozumieć zachowanie każdego z bohaterów oraz w pełni ujrzeć całość historii dwóch rodzin, które przypadkowo zamieszkały w swoim sąsiedztwie.
To kolejna już książka Sarah A. Denzil, którą miałam przyjemność przeczytać i po raz kolejny się nie zawiodłam. Twórczość autorki niezwykle przypadła mi do gustu, gdyż od samego początku buduje ona napięcie, które następnie wzrasta z każdą kolejną przeczytaną stroną. W książce "Uratować dziecko" nie zabrakło emocji, które wprost buzowały w mojej głowie. Miłość, zdrada, nienawiść, radość, smutek, przygnęienie, ból, wspomnienia, w tej książce znajdziemy całą paletę zróżnicowanych uczuć, które sprawiają, że książka wzbudza w nas emocje i ciekawość. Rodzinne sekrety dodają tajemniczości, co w całości składa się na świetny thriller psychologiczny!
Ksiąkę czyatałam z zapartym tchem i wielką przyjemnością, a teraz z czystym sumieniem mogę ją polecić każdemu kto lubi zagadkowe historie, które skrywają w sobie wiele tajemnic z przeszłości. Polecam ją również wszystkim lubiącym pióro autorki, bo i tym razem się nie zawiodą.

Świetny thriller! Gęsty, mroczny, nieprzewidywalny. Z zakończeniem, którego nie sposób przewidzieć i które wbija w fotel. Trochę obawiałam się tej książki, biorąc pod uwagę moje wcześniejsze spotkanie z twórczością autorki. Zwyczajnie nie było zbyt udane. Cieszę się jednak, że nie skreśliłam Sarah A. Denzil na zawsze i sięgnęłam po jej kolejną powieść. Bo to był strzał w dziesiątkę. Książka bardzo wciąga. Tak bardzo, że trzeba się zmusić, aby ją odłożyć, kiedy chcemy położyć się spać. Ja nie dałam rady. Zarwałam dla niej noc, ale nie żałuję. Dostarczyła mi mnóstwa emocji, a tego właśnie od dobrego thrillera oczekuję. Gęstą atmosferę podkręcają obecne w życiu bohaterów tajemnice z przeszłości. Nic nie jest w tej powieści tym, na co wygląda. Hannah to dziwaczka, tak się wydaje na pierwszy rzut oka. Siedzi całymi dniami w domu, wychodzi tylko wtedy, kiedy naprawdę musi. Boi się ludzi, nie ufa im, jest zamknięta w sobie, wycofana. Kiedy do domu naprzeciwko wprowadza się z pozoru szczęśliwa, kochająca się rodzina, Hannah dostaje na ich punkcie obsesji. Obserwuje ich, nasłuchuje, sprawdza, co się u nich dzieje. Słyszy w tym domu częste kłótnie, widzi, że nastolatka zachowuje się dziwnie. Do momentu jednak, kiedy widzi w oknie April wzywającą pomocy, wydaje jej się, że to rodzina jak z obrazka. Książka pokazuje, jak bardzo pozory mogą mylić. Fabuła aż kipi od tajemnic i skrywanych sekretów. Nie wiadomo, kto w tej całej sytuacji potrzebuje pomocy, no może oprócz Hannah, o której wiadomo od początku, że ma za sobą jakąś traumę, która nie pozwala jej żyć normalnie. O co dokładnie chodzi, dowiadujemy się jednak później. W sytuacji, w której się znalazła, Hannah będzie musiała zmierzyć się ze swoimi lękami, a tę jej przemianę obserwuje się z ogromnym zaciekawieniem.

Nie ma chyba niczego, co nie podobałoby mi się w tej powieści. Interesująca, trzymająca w ciągłym napięciu fabuła, niespodziewane zwroty akcji, których jest w tej powieści sporo i kompletnie nieoczekiwane zakończenie to bardzo mocne elementy tego thrillera, ale nadal nie wszystkie. Książka porusza bardzo aktualne obecnie tematy, samotności, wyobcowania, wycofania się z życia i relacji międzyludzkich ogólnie. Mówi wiele o strachu, przez który główna bohaterka nie potrafi normalnie żyć i o przeszłości, która rzutuje na obecne życie bohaterów i ma na nie tak ogromny wpływ, że tak naprawdę nic innego już się nie liczy. Doprowadza do obłędu, zabija kawałek po kawałku. Kolejną rzeczą, która się autorce udała są rewelacyjne portrety psychologiczne bohaterów. Bardzo interesująco wypadają ich rozterki moralne. Historię poznajemy z perspektywy zamkniętej w swoim świecie Hannah i Laury Mason, która wiedzie z pozoru idealne życie. Jak jest naprawdę w przypadku drugiej postaci, nie zdradzę, bo nie chcę zbyt wiele Wam zaspoilerować. Musicie jednak wiedzieć, że ta postać również jest bardzo ciekawa i swoje za uszami ma. Jak już wspominałam na początku, nic tu nie jest takie, na jakie wygląda. Dlatego przygotujcie się na niezły zawrót głowy. Mnie po lekturze szczęka opadła do ziemi i nadal nie jestem w stanie tej książki „przechorować”.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, co dzieje się w domu Masonów, kto tak naprawdę jest tym „złym” i czy Hannah będzie potrafiła pomóc tej rodzinie, a przede wszystkim samej sobie, sięgnijcie po „Uratować dziecko”. Trzymający w napięciu, intrygujący i zaskakujący thriller psychologiczny. Serdecznie polecam!

Avatar użytkownika - Stenka
Stenka
Przeczytane:2022-04-12, Ocena: 4, Przeczytałam, wyzwania czytelnicze 2022,

Książka wciąga od pierwszych stron. Tajemnice Hannach i rodziny Masonów są odkrywane stopniowo. Thriller wyzwala wiele emocji, czytelnik zastanawia się co jest iluzją, a co dzieje się naprawdę. Zakończnie zaskakujące, nie tego się spodziewałam. Przerażające ile zła  i braku skrupułow można posiadać.

„URATOWAĆ DZIECKO”

Sarah A. Denzil Wydawnictwo Filia

Uwielbiam thrillery, których zakończenie powala na kolana. „Uratować dziecko” do takich należy. Aż nie wiem jak to opisać. Szok to mało powiedziane. Wszystko ładnie się układa, już znasz zakończenie a tu taka niespodzianka od autorki. Co za emocje. Jeszcze do teraz mnie trzymają.
Książka nie jest długa. Taka do schrupania w ciągu jednego dnia. Wciąga i trzyma aż do ostatniej strony. Jak poznacie prawdę będziecie musieli ochłonąć.
Bardzo dobra i wartka akcja. Nie ma czasu na nudę.
Idealne osiedle. Cisza i spokój do czasu. Wprowadzają się nowi sąsiedzi. Małżeństwo, oraz ich trzynastoletnia córka. Dzięki nim już nigdy nie będzie ciszy na osiedlu.
Hannah Abbott pracuje zdalnie ze swojego domu. Nie lubi wychodzić z domu. Swoich sąsiadów podgląda przez okno. Pewnego razu w oknie dostrzega swoją nastoletnią sąsiadkę. Dziewczynka – Aprill trzyma kartkę z prośbą o pomoc. Hannah nie wie co ma zrobić. Bije się z myślami. Postanawia nie ignorować tego. Dzwoni na policję. Co z tego wyniknie? Koszmar dopiero się zaczyna. Kto jest dobry, a kto zły?
Na pozór idealna rodzina Masonów ukrywa wiele sekretów. Co robi Matt, kiedy jego żona Laura idzie do pracy? Czy Laura jest szczęśliwa? Co się dzieje w tej rodzinie? Prawda wkrótce wyjdzie na jaw. Każdy z bohaterów ma za sobą tragiczną przeszłość.
Uwielbiam thrillery tej autorki. Każda powieść Sarah A. Denzil to dobra wciągająca fabuła, cudowni bohaterowie i szokujące zakończenie. Po jej książkach trzeba się zresetować. Na długo pozostają w pamięci. Dla mnie to jest rewelacyjne.
Nie możecie przegapić tego tytułu. Powieść „Uratować dziecko” jest godna polecenia.

Jedyne dziecko
Sarah A. Denzil0
Okładka ksiązki - Jedyne dziecko

Obowiązkowa lektura dla wielbicieli thrillerów psychologicznych. W jednej chwili doskonałe życie Kat Cavanaugh rozpada się w drobiazgi. Mignięcie...

The stranger in our house
Sarah A. Denzil0
Okładka ksiązki - The stranger in our house

What would you do if your son became a stranger overnight? Tired of their cramped London apartment, Aaron and Meera relocate to the idyllic village of...