Uratować dziecko

Hannah to kobieta po wielu przejściach. Trudy życiowe sprawiły, że odizolowała się od świata, stała się samotnikiem, który boi się życia i ciągle wraca do przeszłości.
Laura i Matt wraz z April tworzą na pozór normalną rodzinę, która właśnie przeprowadziła się naprzeciwko Hannah. Ich rodzina normalna jest wyłącznie na pozór, bo jeśli tylko postanowimy przyjrzeć się im bliżej to dostrzegamy, że wiele spraw ze sobą nie współgra, a ich życie dalekie jest od ideału. April to trzynastolatka, jendak zdecydowanie inna od wszystkich. Dziewczyna w ogóle nie ma nastoletnich zachowań, które sś jakże popularne dla tego trudnego okresu dorastania.
Wiele podejmowanych przez bohaterów decyzji było dla mnie skomplikowanych, niezrozumiałych i niejasnych. Nie mogłam uwierzyć w pewne rzeczy i nie zawsze byłam w stanie zrozumieć ich postępowanie, niemniej jednak z każdą kolejną stroną otrzymywałam odpowiedzi na wszelkie niejasności, stawiane przeze mnie pytania i zagmatwania. Książka strona po stronie odsłania przed nami obraz, który stopniowo możemy ułożyć w całość i zrozumieć zachowanie każdego z bohaterów oraz w pełni ujrzeć całość historii dwóch rodzin, które przypadkowo zamieszkały w swoim sąsiedztwie.
To kolejna już książka Sarah A. Denzil, którą miałam przyjemność przeczytać i po raz kolejny się nie zawiodłam. Twórczość autorki niezwykle przypadła mi do gustu, gdyż od samego początku buduje ona napięcie, które następnie wzrasta z każdą kolejną przeczytaną stroną. W książce "Uratować dziecko" nie zabrakło emocji, które wprost buzowały w mojej głowie. Miłość, zdrada, nienawiść, radość, smutek, przygnęienie, ból, wspomnienia, w tej książce znajdziemy całą paletę zróżnicowanych uczuć, które sprawiają, że książka wzbudza w nas emocje i ciekawość. Rodzinne sekrety dodają tajemniczości, co w całości składa się na świetny thriller psychologiczny!
Ksiąkę czyatałam z zapartym tchem i wielką przyjemnością, a teraz z czystym sumieniem mogę ją polecić każdemu kto lubi zagadkowe historie, które skrywają w sobie wiele tajemnic z przeszłości. Polecam ją również wszystkim lubiącym pióro autorki, bo i tym razem się nie zawiodą.

Informacje dodatkowe o Uratować dziecko:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-06-02
ISBN: 9788381954839
Tytuł oryginału: Saving April
Tłumaczenie: Malwina Maria Stopyra
Dodał/a opinię: Małgorzata Styczeń

Tagi: Thrillery i suspens bóg

Zobacz opinie o książce Uratować dziecko

Kup książkę Uratować dziecko

The stranger in our house
Sarah A. Denzil0
Okładka ksiązki - The stranger in our house

What would you do if your son became a stranger overnight? Tired of their cramped London apartment, Aaron and Meera relocate to the idyllic village of...

Ktoś musi umrzeć
Sarah A. Denzil0
Okładka ksiązki - Ktoś musi umrzeć

Dzieci potrzebują miłości. Jeśli nie uda im się stworzyć więzi ze swoim opiekunem, nie uczą się empatii. Tak powstaje socjopata. Leah Smith...