Urodziny prawie wszystkich

49 wariacji na temat urodzin w nowym zbiorze zwierzęcych opowiadań Toona Tellegena – mistrza absurdu i filozoficznej zadumy.

Pisemnie, posępnie, nieokiełznanie, w myślach, sennie, jako list, w gościnie, samemu ze sobą, w deszczu, na dębie, za murem, padając… Toon Tellegen zabiera nas do zwariowanego lasu znanego z książki „Nie każdy umiał się przewrócić”, by pokazać, na jak wiele sposobów obchodzi się w nim urodziny. W tej książce świętują je prawie wszyscy – a każdy robi to po swojemu.

Opowiadania Tellegena pełne są absurdalnych przygód i prostych prawd. Dowcipne, melancholijne, filozoficzne, poetyckie, wzruszające – bawią i zachwycają czytelników w każdym wieku.

Toon Tellegen (ur. 1941) – z wykształcenia lekarz, przez parę lat pracował w Kenii, po czym otworzył gabinet w Amsterdamie, gdzie mieszka do dziś. Jest uznanym holenderskim poetą, jednak, ku swemu zaskoczeniu, rozgłos zyskał jako pisarz książek dla dzieci i młodzieży. Swymi historiami o zwierzętach, pierwotnie opowiadanymi córkom na dobranoc, Tellegen wykreował zupełnie nowy gatunek literacki. Stał się niezwykle popularny zarówno wśród dzieci, jak i wśród dorosłych. Od momentu gdy opublikował swój pierwszy zbiór opowiadań o zwierzętach w 1984 roku, zdobył wszystkie ważniejsze nagrody w kategorii literatury dziecięcej.

Ewa Stiasny (ur. 1967) – ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych. Projektuje i ilustruje książki. Zilustrowała m.in. opowiadania Toona Tellegena i Mikołaja Łozińskiego, a także książki „Ucieszki Cieszka” i „Tydzień Konstancji”.

Informacje dodatkowe o Urodziny prawie wszystkich:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2014-05-22
ISBN: 978-83-60850-74-9

Kup książkę Urodziny prawie wszystkich

Urodziny prawie wszystkich - opinie o książce

Tata
Toon Tellegen0
Okładka ksiązki - Tata

Kim jest tata dla małego chłopca? Wszystkim! Niezwykły portret taty widzianego oczami małego chłopca. W 42 zabawnych i wzruszających rozdziałach...

Nie każdy umiał się przewrócić
Toon Tellegen0
Okładka ksiązki - Nie każdy umiał się przewrócić

Zbiór absurdalnych opowiadań o filozofujących zwierzętach, który rozśmieszy do łez dzieci i rodziców. Słoń, któremu odwiało trąbę. Mrówka, która nie...