Usagi Yojimbo. Saga. Księga 7

Nowe wydanie popularnej serii ,,Usagi Yojimbo".

Siódma księga zbiera historie wydane w tomach ,,Zdrajcy ziemi", ,,Miasto zwane piekłem" i ,,Czerwony Skorpion".

Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie.

W tym tomie Usagi mierzy się z gangiem Czerwonego Skorpiona terroryzującym okolicę. Odważny królik trafia na ślady jego bandyckiej działalności wszędzie tam, gdzie się pojawi. Stara się przeciwstawić przestępcom, jednak sprawy przybierają dramatyczny obrót, kiedy Usagi zostaje posądzony o członkostwo w gangu. Nie pozostaje mu nic innego, jak obronić swoje dobre imię. Długouchy ronin będzie również ratował opętaną przyjaciółkę Kitsune przed hordą nieumarłych, próbował przywrócić spokój w miasteczku, które dwóch rywalizujących hersztów band zamieniło w piekło występku i okrucieństwa, a także wpadnie na trop zabójcy swojego dawnego pana, wskutek czego zostanie wystawiony na próbę cięższą niż kiedykolwiek, rozdarty między powinnościami honoru a pragnieniem zemsty.

Seria "Usagi Yojimbo Saga" to mistrzowska komiksowa adaptacja samurajskich legend, wydawana od ponad trzydziestu lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai, a nowe wydanie zostało wzbogacone o kolorową galerię okładek.

Informacje dodatkowe o Usagi Yojimbo. Saga. Księga 7:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-03-15, Ocena: 4, Przeczytałem,

PRZESZŁOŚĆ NIE ŚPI

Wydawanie zbiorczych tomów serii „Usagi Yojimbo” zbliża się powoli do końca. W opublikowanych dotychczas dziewięciu częściach zebrane zostały niemal wszystkie wydane dotąd albumy serii, kolejne są już zapowiedziane, także ten, zbierający dodatkowe historie. Zanim jednak ten „finał” (w cudzysłowie, bo oczywiście cykl ten nadal się ukazuje)się pojawi, cieszmy się kolejnymi przygodami dzielnego samuraja. Bo nawet jeśli seria ta nie jest do końca spełniona, wciąż ma do zaoferowania całkiem sporo dobrej, konsekwentnie prowadzonej zabawy.

Usagi, gdziekolwiek ostatnio wędruje, natyka się na ślady działania gangu Czerwonego Skorpiona. W końcu więc nadchodzi czas konfrontacji. Prawdziwy problem pojawi się jednak wtedy, gdy sam zostanie posadzony o bycie jego członkiem! Od tej chwili będzie musiał walczyć o oczyszczenie swojego imienia. A to przecież nie koniec. Opętana Kitsune znów ma kłopoty i tylko nasz uszaty samuraj może jej pomóc! Co ważniejsze, stanie przed najcięższym wyzwaniem w swojej karierze, kiedy wpadnie na trop zabójcy swojego pana!

Usagi Yojimbo Zdrajcy ziemi, tom 20.
Stan Sakai0
Okładka ksiązki - Usagi Yojimbo Zdrajcy ziemi, tom 20.

Kolejny tom bardzo lubianej serii o przygodach królika samuraja. W świecie Usagiego Yojimbo siły światła i ciemności trwają w delikatnej równowadze, nawet...

Usagi Yojimbo. Powrót. Tom 2
Stan Sakai0
Okładka ksiązki - Usagi Yojimbo. Powrót. Tom 2

Drugi kolorowy album mistrza Stana Sakaiego o Usagim, roninie przemierzającym dawną Japonię i walczącym z niesprawiedliwością. Usagi postanawia odwiedzić...