Uważność dla wszystkich. Mądrość, która może zmienić świat

Jon Kabat-Zinn, pionier uważności i jeden z najbardziej znanych popularyzatorów ruchu mindfulness, zmienił nasz sposób postrzegania codziennego życia. W swoich bestsellerowych książkach pisze o związku pomiędzy praktyką uważności a naszym dobrym samopoczuciem, zarówno fizycznym, jak i emocjonalnym, społecznym czy duchowym.

W Uważności dla wszystkich Kabat-Zinn wyjaśnia, jak tytułowa uważność może pomóc zmienić świat. Pokazuje, jak pod jej wpływem może rozwijać się demokracja i dlaczego mindfulness to klucz do zrozumienia problemów osobistych i globalnych, a w dalszej perspektywie - również do świadomego działania. Dzięki praktyce możemy stać się bardziej empatycznymi i świadomymi istotami - a stąd już tylko krok do pozytywnej zmiany w życiu naszym i innych.

Książka opiera się na osobistych doświadczeniach autora, twórcy programu redukcji stresu opartego na uważności. Kabat-Zinn jest autorem kilkunastu publikacji, w których uczy uważności oraz radzenia sobie z trudnościami życia codziennego. Do jego najbardziej znanych tytułów należą Gdziekolwiek jesteś, bądź, Życie, piękna katastrofa oraz Świadomą drogą przez depresję.

Informacje dodatkowe o Uważność dla wszystkich. Mądrość, która może zmienić świat:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2021-01-20
Kategoria: Poradniki
ISBN: 9788381432085
Tytuł oryginału: Mindfulness for all

Kup książkę Uważność dla wszystkich. Mądrość, która może zmienić świat

Uważność dla wszystkich. Mądrość, która może zmienić świat - opinie o książce

Medytacja w walce z bólem. Praktyki uzdrawiające ciało i umysł
Jon Kabat-Zinn0
Okładka ksiązki - Medytacja w walce z bólem. Praktyki uzdrawiające ciało i umysł

Praktykowanie uważności może pomóc w łagodzeniu stresu i pielęgnowaniu dobrostanu. Ale jak wykorzystać tę umiejętność, żeby poradzić sobie z fizycznym...

Gdziekolwiek jesteś, bądź
Jon Kabat-Zinn0
Okładka ksiązki - Gdziekolwiek jesteś, bądź

Wciąż się gdzieś spieszysz. Czy potrafisz zatrzymać się w życiu choć na chwilę? Czy może to być właśnie ta chwila? Co by się stało, gdybyś to zrobił? Naturalna...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska