Uwierz że możesz

NIC NIE MOŻE POWSTRZYMAĆ MARZENIA, KTÓRE DAJE CI BÓG.

· Jak rozpoznać kolejne etapy marzenia i przejść przez każdy z nich?

· Co zrobić, kiedy realizacja twojego marzenia wydaje się odległa lub niemożliwa?

· Jak walczyć o swoje marzenie i nie rezygnować, aż się spełni?

Realizowanie marzeń nie jest łatwe. Wymaga wiele wysiłku i wytrwałości, a także wiary w Boga i w wizję, którą On dał. W książce Uwierz, że możesz Jentezen Franklin przynosi ci pełne mocy przesłanie nadziei: możesz tego dokonać!

Korzystając z osobistych doświadczeń i przykładów zaczerpniętych z życia postaci biblijnych, które realizowały swoje marzenia aż do końca, Franklin pokazuje, jak odkryć i wypełnić wizję, którą Bóg ma dla twojego życia. Dzięki tej książce dowiesz się, czego potrzebujesz, aby urzeczywistnić swoje marzenia.

Nie pozwól, aby ktokolwiek odebrał ci to, co Bóg już ci pokazał!

O autorze

Jentezen Franklin - znany mówca konferencyjny. Jego program telewizyjny Kingdom Connection (Łącze z Królestwem) transmituje każdego tygodnia wiele krajowych i międzynarodowych sieci telewizyjnych.

Franklin jest również autorem książek, m.in. Zwycięstwo nad strachem oraz Post, który przez wiele tygodni pozostawał na liście najlepiej sprzedających się książek według „New York Timesa”. Razem z żoną, Cherise, wychowują piątkę wspaniałych dzieci.

Informacje dodatkowe o Uwierz że możesz:

Wydawnictwo: KOINONIA
Data wydania: 2014-03-12
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Uwierz że możesz

Uwierz że możesz - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaUrbansk
MagdalenaUrbansk
Przeczytane:2019-04-28,

Czy należysz do osób, które wierzą, że są zdolne spełniać swoje marzenia i wytrwale dążyć do ich realizacji? Czy raczej masz wrażenie, że żyjesz w świecie asekuracji i niezdolności do zmiany?

Wydawnictwo Koinonia jakiś czas temu wydało książkę Uwierz, że możesz. Czas, aby marzenie stało się rzeczywistością. Publikację ciut niepozorną, bo jeśli masz w swoim życiu obszary niemocy, czytałeś już pewnie podobnych książek dość sporo. Być może nic nowego i trwałego nie wniosły. Czy ta książka jest inna? Czy to, że jest bestsellerem New York Timesa przekona cię, by dowiedzieć się co można w niej znaleźć? Zapraszam!

Urzekły mnie często powtarzane słowa autora: zawsze jest za wcześnie, by zrezygnować. Tak! To kwintesencja tej publikacji, choć porusza ona wiele różnych wątków.

Jentezen Franklin zachęca by zacząć od zapisania swojej wizji – by nie odwracać od niej uwagi, ani jej nie umniejszać, gdy pojawią się pierwsze trudności. Nie zwlekając z jej realizacją, pokazuje dlaczego nie warto szukać odpowiedzi na wszystkie pytania i jak zaufać Bogu jeśli wizja wykracza poza twoje obecne możliwości. Wydaje ci się to utopijne? Bo tak właśnie brzmi! Autor jednak pokazał wiele sytuacji z własnego życia, gdzie to co wydawało się niemożliwe, zrealizowało się w pełni.

"Kiedy myślisz, że już poukładałeś sobie życie, przychodzi Bóg i wszystko zmienia". Str. 33

Jak nie zapominać o marzeniach? Jak reagować, gdy inni zaczynają ci zazdrościć i co jeśli otoczenie potraktuje cię jak biblijnego Józefa – sprzedanego do niewoli przez braci? Skąd wziąć siły by nie zrezygnować? Dlaczego warto przebywać wśród innych Bożych marzycieli?

Jak uchwycić marzenie i nie dać go sobie wyrwać? Dlaczego szatanowi tak bardzo zależy na tym byśmy przestali marzyć? Po co nam wpływ mentorski innych?

"Ufaj Bogu we wszystkim. Skup na Nim swoją uwagę. On otworzy drogę do spełnienia twojego marzenia". Str. 91

Jentezen Franklin uważa, że nic nie zastąpi w życiu pragnienia. Tłumaczy co sprawia, że nie jesteś przeciętny i jak to się dzieje, że jedni osiągają sukces, a inni nie. Odwołując się do biblijnej historii kobiety cierpiącej na krwotok, która została uzdrowiona po dotknięciu szaty Jezusa, napisał:

"Chrześcijanie, którzy dotykają Chrystusa w sposób przypadkowy, bez zaangażowania, nie otrzymują Jego mocy. Musisz mieć w sobie pełną pasji determinację, by zaspokoić swoją potrzebę. Twoje uzdrowienie nie wydarzy się przypadkowo; musisz do niego dążyć". Str. 103

Czy wierzysz w to, że słabość może być siłą? Wiem, że to też brzmi utopijnie i nijak, gdy życie i jego problemy przygniatają do ziemi kolejny raz. Choć, jak mówi autor – gdyby Zacheusz nie był niski, nigdy nie wszedłby na drzewo, wtopiłby się w tłum i być może Jezus nie zatrzymałby się w jego domu. Dawid potrzebował Goliata by wygrać i pokazać innym swoją wartość. Autor mówi jak z pomocą Boga pokonać ducha braku, ograniczeń, przeszkód i ducha pożerającego.

Jak nie bać się przeszkód, życiowych olbrzymów (jak Goliat)? Dlaczego warto dawać z siebie więcej i jeszcze trochę? Dlaczego nie warto zaspokajać się połowicznym sukcesem? Jak rozeznać, czy moje marzenie jest naprawdę moje (od Boga), a nie jest np. niespełnionym pragnieniem moich rodziców? Jak z zapałem zabrać się do pracy (bo autor wcale nie mówi, że wszystko spadnie ci z nieba, oj nie!). Dlaczego największą bronią szatana jest…zniechęcenie?

Autor nieustannie odwołuje się do Pisma Świętego, pokazując nie tylko Józefa, Dawida, czy apostoła Piotra. Pokazuje nas samych w postaciach biblijnych – nasze wzory zachowań i kierunki myślenia. Wszystko po to by pokazać jak Bóg wkracza w ludzkie życie i z mocą je przemienia. Po to by pokazać, że człowiek wierzący ma wielkie wsparcie i możliwości, których nie zawsze jest świadomy.

Mnie ta lektura porwała i zainspirowała. Ilość zaznaczonych fragmentów pokazuje jak bardzo dotykały mnie słowa autora i jak mocno potrzebuje zapisać je głęboko w swojej głowie i w sercu. Postanowiłam zrobić pierwszy krok w realizacji swojej wizji i widzę, jak wielkie owoce przyniosło to już teraz.

Nie jest to podręcznik samorealizacji. To lektura wymagająca głębszego namysłu, rozeznania, podjęcia trudnej walki. Dodaje jednak otuchy i wiary w to, że marzenie może stać się rzeczywistością i że Bóg nie wlał w nasze życie pragnień po to by z nas zakpić. Polecam tę książkę bardzo!

Post. Jak doświadczać życiowych przełomów
Jentezen Franklin0
Okładka ksiązki - Post. Jak doświadczać życiowych przełomów

Bóg ma dla ciebie określone zadanie w życiu. Jak je odkryć? Jak usłyszeć Boży głos? Jak poznać Jego wolę wobec twojego życia? Jakie są Jego plany wobec...