Uwodziciel

Nowa powieść bestsellerowej autorki L.J. Shen - w której miłość łączy się z nienawiścią.

Célian Laurent.

Członek manhattańskiej elity.

Znany playboy.

Dziedzic medialnego imperium.

I... mój nowy szef.

Zapewne by mi zaimponował, gdyby nie jedna noc, o której od miesiąca nie mogę zapomnieć.

Wyszłam zaspokojona, mając co wspominać, a ponadto - udało mi się zabrać jego portfel.

Teraz jednak on patrzy na mnie jak na kurz pod swoimi włoskimi butami, a ja niby powinnam to znosić.

Ale nazywam się Judith ,,Jude" Humphry i nie mam nic do stracenia.

Jestem dziewczyną z Brooklynu, znaną z ciętego języka.

Dziedziczką rachunków za szpital i zniszczonej kanapy.

Kiedy zauważam go po drugiej stronie pomieszczenia, dostrzegam błysk w jego oku. I dlatego zostajemy przeciwnikami.

On o tym wie.

Ja również.

Każdy dzień w pracy jest bitwą.

Każda noc w łóżku - wojną.

Ale stawką jest moje serce. I obawiam się, że będę musiała wywiesić białą flagę.

Informacje dodatkowe o Uwodziciel:

Uwodziciel - opinie o książce

Avatar użytkownika - sylwiacegiela
sylwiacegiela
Przeczytane:2021-04-22, Ocena: 6, Przeczytałam,

Z autorką L.J. Shen spotykam się książkowo pierwszy raz i powiem Wam, że ten czas spędzony przy czytaniu jej powieści uważam za udany. Odbyło się to za sprawą Edipresse Książki oraz tytułu "Uwodziciel".

Célian Laurent należy do manhattańskiej elity. Jest producentem programów informacyjnych w rodzinnej firmie. W środowisku ma status playboya, ale jest też dziedzice bardzo znanej w mediach marki. Pewnego wieczora poznaje Judith "Jude" Humphry, ale ich znajomość rozpoczyna się od nocy w hotelu i… kradzieży. Nagle jednak okazuje się, że mężczyzna jest szefem Jude. Te niespodziewane spotkanie szybko przeradza się w liczne konflikty na gruncie zawodowym oraz prywatnym. Zostają kochankami, ale temu związkowi daleko jest do pięknej, romantycznej miłości. Codziennie bowiem rozgrywa się między mini wojna. Czy ta relacja ma szansę przetrwać i przerodzić się w prawdziwe uczucie? Sprawdźcie sami. Kilka słów o fabule:

W tej powieści jest dosłownie wszystko: cierpienie, ból, pożądanie i smutek. Czuje się to z każdym wypowiedzianym słowem. Bohaterowie działają na siebie nawzajem w taki sposób, że chce się poznać finał całej tej historii jak najszybciej. Oni dosłownie wciągają nas w swoją grę.

Ten z pozoru zimny drań, jakim daje się poznać na początku powieści, potem odkrywa swoją drugą twarz jako człowieka pełnego współczucia, który w tajemnicy przed Jude stara się ją i jej chorego ojca wesprzeć finansowo.

Nie wiedzieć czemu dziewczyna ulega urokowi Céliana i to jest moim zdaniem słabszym punktem tej historii, podobnie zresztą jak wątek romansu w pracy. Watek humorystyczny w postaci trampek, przewijający się niemal w każdej scenie również mnie nie przekonuje. Wiele z tych fragmentów fabuły można znaleźć również w innych książkach. Jednak ogromną wartością "Uwodziciela" są emocje, których tutaj nie brakuje. Spotkania tych dwojga to prawie zawsze bitwa. Jest tutaj wszystko: arogancki typ oraz dziewczyna z ubogiej dzielnicy, która działa na niego jak magnez. Opisana została bowiem jako silna i pewna siebie kobieta.

Autorka porusza też niezwykle ważny wątek ubogich oraz ich leczenia w Stanach Zjednoczonych. Shen jasno pokazuje, jak wygląda sytuacja tamtejszej służby zdrowia i ile trzeba płacić za zdrowie. Gdy cię na to nie stać, umierasz. Ojca Jude zwyczajnie na to nie stać. Zmartwiony tym faktem Célian przychodzi mu z pomocą.

Napięcie emocjonalne buduje się tutaj jednak stopniowo i, mimo że przeczuwamy, jaki będzie finał, to jednak z ciekawością odkrywamy kolejne tajemnice z życia pary za sprawą narracji, która relacjonuje wszystko z perspektywy samych bohaterów.

Bardzo polecam ten tytuł, jeśli lubicie romanse z dreszczykiem.

Judith tonie w długach, bo leczenie jej ojca pochłania wszystkie pieniądze. Pomimo tego, że dziewczyna robi co może, nie stać ich na opiekę medyczną i dalszą walkę z nowotworem. Na dodatek właśnie przyłapała swojego chłopaka na zdradzie. Chcąc na chwilę zapomnieć o problemach, spędza noc z nieznajomym. Pod wpływem impulsu kradnie jego portfel i wymyka się ukradkiem z hotelu. Judith jest pewna, że już nigdy nie spotka mężczyzny.
Niedługo później okazuje się, jak bardzo się myliła, bo rzekomy turysta jest jej nowym szefem.
„Uwodziciel” to lekki i przyjemny romans biurowy. Pomimo tego, że nie dzieje się w nim nic nadzwyczajnego i historia jest trochę przewidywalna, mocno wciąga. Bardzo lubię styl pisania autorki, dobrze czyta się jej książki. Główni bohaterowie zostali ciekawie wykreowani. Od początku połączyła ich silna chemia, która z czasem coraz bardziej się umacniała. Ich relacja rozwijała się stopniowo, w dość wolnym tempie, ale nie przeszkadzało mi to. Bardzo polubiłam też Kate i tatę Judith.
Książka mi się podobała. Jeśli szukacie niewymagającej lektury na kilka wieczorów, gorąco polecam sięgnąć właśnie po nią.

Avatar użytkownika - Kumbrysia
Kumbrysia
Przeczytane:2021-01-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Świetna książka. Bardzo polubiłam Celiana i Jude z jej trampkami (ile można mieć par). On bogaty chłopak ona zwykła dziewczyna z Brooklynu, czy z tej znajomości będzie miłość ? Co takiego skrywa ojciec Celiana i dlaczego tak nienawidzi własnego syna. Bardzo szybko i lekko się czyta. Dużo zwrotów akcji. A ostatnie rozdziały wyjaśniają wszystko . Co wyniknie z połączenia dwóch światów . Koniecznie przeczytajcie książkę.

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2021-04-18, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2021,
Szakal
L.J Shen0
Okładka ksiązki - Szakal

Szakal Nagi surfer. Naciągacz, kłamca, złodziej i oszust. Z tego, co słyszałam, szantażuje bogaczy i podrywa ich żony dla kasy. I dlatego trochę dziwi...

Odcień północy
L.J Shen0
Okładka ksiązki - Odcień północy

Obecna na liście bestsellerów „Washington Post”, jedna z najchętniej kupowanych pozycji w serwisie Amazon, bestseller Top 3 Amazona Nowa...