Verlaque i Bonnet na tropie (Tom 4). Morderstwo na Ile Sordou

W tym nowym dekadenckim tomie serii kryminalnej Verlaque i Bonnet nieoczekiwanie muszą ścigać mordercę na dalekiej wyspie skrzącego się Morza Śródziemnego.

Antoine Verlaque i Marine Bonnet znów są razem i mają nadzieję na odprężające wakacje na wyspie Sordou, ale ktoś ma inne plany.

Hotelarze Maxime i Catherine Le Bon wydali oszczędności życia na renowację hotelu znajdującego się na jednej z zalanych słońcem wysp archipelagu u wybrzeży Marsylii. By uczcić wielkie otwarcie, do Verlaque'a i Bonnet dołącza grupa uprzywilejowanych gości: najlepsza przyjaciółka Marine, osoba spontaniczna i niezależna, starzejący się gwiazdor filmowy, jego dużo młodsza żona i jej zdegustowany syn, para miłych amerykańskich turystów i zrzędliwe małżeństwo z Paryża. Jednak zamordowanie jednego z gości rzuca się cieniem na wakacjach wszystkich obecnych, a sprawy przybierają jeszcze gorszy obrót, gdy gwałtowny sztorm odcina wszelką komunikację z lądem. Czy zabójca uderzy jeszcze raz?

Podobnie jak Donna Leon i Andrea Camilleri, w tym tomie cieszącej się dużym uznaniem serii kryminałów M. L. Longworth oczarowuje miłośników tego gatunku smakami dobrego jedzenia i pięknymi krajobrazami.

,,Urocza lektura z dobrze skrojoną intrygą i postaciami tak bogatymi i wyrazistymi jak bordeaux". - Milwaukee Journal Sentinel

"Urodzona w Kanadzie M.L. Longworth mieszka w Aix-en-Provence od 1997 r. Jej malownicze powieści kryminalne wydają się wręcz wyrastać z żyznej miejscowej ziemi, która nadaje się zarówno do uprawy winogron, jak i do grzebania ciał. Wiele wspaniałych widoków, wiele butelek wina... Trzeba wybaczyć czytelnikom, że kręci im się w głowie". - New York Times

"Ta uważana za kryminał powieść jest niezwykle zajmująca. Dynamika relacji między Verlakiem a jego dziewczyną fascynuje. Ale tym, co tak naprawdę czyni pisarstwo Longworth wyjątkowym, jest jej głęboka znajomość francuskiej historii, krajobrazu, kuchni, a nawet współczesnych kawiarni i restauracji... To niezwykle nastrojowy kryminał, w którym zawarty jest pokaźny ładunek wiedzy". - Booklist

"Uwspółcześniona wersja klasycznej powieści detektywistycznej, okraszona często zjadliwym humorem, z interesującym wątkiem związku dwojga głównych bohaterów oraz eksperckie spojrzenie na popularne atrakcje turystyczne". - Denver Post

Mary Lou Longworth mieszka w Aix-en-Provence od 1997 roku. Pisała o tym regionie dla ,,Washington Post", ,,Timesa" (Wielka Brytania), ,,Independent" (Wielka Brytania) i czasopisma ,,Bon Appétit". Jest autorką dwujęzycznego zbioru esejów Une Américaine en Provence, wydanego przez La Martiniere w 2004 roku. Czas spędza w Aix, gdzie pisze, oraz w Paryżu, gdzie prowadzi kursy pisarstwa na New York University.

W serii Verlaque i Bonnet na tropie ukazały się dotychczas:

Śmierć w Château Bremont

Morderstwo przy rue Dumas

Morderstwo w winnicy

Informacje dodatkowe o Verlaque i Bonnet na tropie (Tom 4). Morderstwo na Ile Sordou:

Wydawnictwo: Smak Słowa
Data wydania: 2020-06-01
ISBN: 9788366420168
Tytuł oryginału: Murder on the Ile Sordou

Tagi: bóg Literatura kryminalna - detektyw kobieta

Kup książkę Verlaque i Bonnet na tropie (Tom 4). Morderstwo na Ile Sordou

Verlaque i Bonnet na tropie (Tom 4). Morderstwo na Ile Sordou - opinie o książce

Ale fajna książeczka dla dzieci. I mądra, i ładna, i świetnie napisana. Czytałyśmy ją z moją trzylatką z prawdziwą przyjemnością. Nie za krótka, nie za długa, z ważnym przesłaniem podanym stosownie do wieku odbiorcy. Historia była wciągająca, podparta bardzo żywymi i sugestywnymi ilustracjami. Sama przyjemność na dobranoc, a jednocześnie wyzwalająca myślenie u dzieci. Bardzo polecamy!

Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Zdzislaw4
Przeczytane:2021-10-27, Przeczytałem,
Verlaque i Bonnet na tropie. Śmierć w Château Bremont
M. L. Longworth0
Okładka ksiązki - Verlaque i Bonnet na tropie. Śmierć w Château Bremont

Akcja powieści kryminalnej pt. "Śmierć w Château Bremont" rozgrywa się w uroczej, zabytkowej miejscowości Aix-en-Provence we Francji. Czytelnicy poznają...

Verlaque i Bonnet na tropie (Tom 8). Zbrodnia w Boże Narodzenie
M. L. Longworth0
Okładka ksiązki - Verlaque i Bonnet na tropie (Tom 8). Zbrodnia w Boże Narodzenie

Boże Narodzenie na południu Francji jest zawsze wyjątkowo urokliwe. Tym razem jednak podniosły nastrój zakłóca tragiczne wydarzenie. Podczas świątecznych...