Verlaque i Bonnet na tropie (Tom 5). Tajemnica odnalezionego płótna Cezanne

Przyjaciel z klubu palaczy cygar prosi Antoine'a, by wybrał się z nim do mieszkania René Rouqueta, emerytowanego listonosza, który znalazł u siebie zwinięte płótno. Ponieważ jego mieszkanie należało kiedyś do Paula Cézanne'a, Rouquet jest przekonany, że trafił na skarb. Ale kiedy Antoine przybywa na miejsce, okazuje się, że René nie żyje, płótno zaginęło, a nad ciałem stoi tajemnicza profesor historii sztuki.

Odnalezienie płótna nie rozwiązuje zagadki. Zarówno faktura, jak i kolory na obrazie wskazują na Cézanne'a. Lecz kim jest ta uśmiechająca się modelka? To z pewnością nie ponura Mme Cézanne. Kto zabił René? Kto ukradł płótno? I do czego jest w stanie się posunąć, by je odzyskać?

,,Kradzieże dzieł sztuki to gorący temat w świecie zagadek kryminalnych, ale nikt nie odmalowuje rabunku tak sugestywnie, jak M. L. Longworth" Kirkus Reviews

,,Urzekające... Uroczy mieszkańcy Aix-en-Provence dodają wdzięku tej wielobarwnej historii" Library Journal

,,Lektura obowiązkowa dla wielbicieli kryminałów, którzy kochają sztukę". Booklist

Informacje dodatkowe o Verlaque i Bonnet na tropie (Tom 5). Tajemnica odnalezionego płótna Cezanne:

Wydawnictwo: Smak Słowa
Data wydania: 2020-09-30
ISBN: 9788366420304
Tytuł oryginału: The Mystery Of The Lost Cezanne

Kup książkę Verlaque i Bonnet na tropie (Tom 5). Tajemnica odnalezionego płótna Cezanne

Verlaque i Bonnet na tropie (Tom 5). Tajemnica odnalezionego płótna Cezanne - opinie o książce

Książka nie do końca spełniła moje oczekiwania, gdyż zabrakło mi w niej bardziej ekspresyjnego tempa. Zbyt dużo było dla mnie szczegółowych opisów miejsc, dań i osób lub jakiegoś wydarzenia, co niepotrzebnie rozwlekało i spowalniało akcję. Irytujący był dla mnie brak tłumaczenia niektórych zwrotów i zdań wypowiadanych w języku francuskim, mimo że można było domyślić się ich sensu. Na plus zapisałabym pomysł na kryminalną zagadkę oraz zamieszczone informacje na temat francuskiego malarstwa. Dzięki temu mogłam lepiej poznać dzieła jednego z najsłynniejszych artystów XIX wieku Paula Cézanne’a oraz klimat ówczesnych czasów.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/11/676-tajemnica-odnalezionego-potna.html

Avatar użytkownika - mag-maggie
Przeczytane:2023-04-06, Przeczytałem,
Verlaque i Bonnet na tropie (Tom 3.). Morderstwo w winnicy
M.L. Longworth0
Okładka ksiązki - Verlaque i Bonnet na tropie (Tom 3.). Morderstwo w winnicy

W trzeciej porywającej powieści z kryminalnej serii: ,,Verlague i Bonnet na tropie" miasto Aix-en-Provence zalewa fala zbrodni. Właściciel winnicy Olivier...