Vicky Cristina Barcelona (książka + film)

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2009-11-02
Kategoria: Inne
ISBN: 978-83-929331-4-4
Liczba stron: 16
Język oryginału: polski

Ocena: 0 (0 głosów)

Dwie młode Amerykanki, Vicky (Rebecca Hall) i Cristina (Scarlett Johansson) przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. Vicky, inteligentna i czuła, ma niedługo wyjść za mąż; otwarta na emocjonalne i seksualne przygody Cristina to jej zupełne przeciwieństwo. Podczas pobytu, obie bohaterki dają się wciągnąć w niekonwencjonalną, romantyczną i seksualną przygodę z Juanem Antonio (Javier Bardem), charyzmatycznym malarzem, uwikłanym w burzliwą i skomplikowaną relację ze swoją byłą żoną, Marią Eleną (Penélope Cruz). Zanurzony w soczystej zmysłowości Barcelony, „Vicky Cristina Barcelona”, to zabawny, inteligentny film, ukazujący miłość we wszystkich jej przejawach. „VICKY CRISTINA BARCELONA” Woody’ego Allena został obsypany nagrodami na wielu festiwalach filmowych (m.in. Złoty Glob, BAFTA, Satelite). Za kreację w tym filmie, Penelope Cruz została uhonorowana Oscarem oraz wieloma innymi prestiżowym nagrodami.

Tagi: film Film i kino barcelona hiszpania

Kup książkę Vicky Cristina Barcelona (książka + film)

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Vicky Cristina Barcelona (książka + film)

Kiedy po raz pierwszy widziałam film "Vicky Cristina Barcelona" niedługo po jego światowej premierze, nie byłam nim zachwycona. Oceniałam go jako produkcje słabą, przegadaną, nudną i niezwykle rozwleczoną.
Dziś obejrzałam go ponownie i... zmieniłam zdanie. Może wydać się dziwne, że zechciałam obejrzeć film, który uznałam za marny, tym dziwniejszym wydaje się fakt, że go kupiłam (tak, tak szalone to jest).
Co się tyczy samego filmu: spodobał mi się klimat całej opowieści, śledziłam akcję z zaciekawieniem (!) i doszłam do kilku wniosków (wcześniej krytycznie twierdziłam, że to jest film o niczym). Film ten opowiada o tym jak trudno czasami zdefiniować nam uczucia, wyrazić to co czujemy do drugiej osoby? O tym, że czasami nie wiemy jakie mamy cele w życiu, do czego chcemy dążyć i czego oczekujemy tak od życia, jak i od miłości. Ukazani bohaterowie i ich relacje są przykładem na to, że niektóre nasze zachowania mogą niszczyć uczucia, inne mogą prowadzić do poważnych błędów, których możemy żałować do końca życia.
Wszystko to przedstawione jest w klimacie Barcelony, z ciekawą, lekką muzyką w tle.

 

Do filmu dołączona jest także książka z barwnymi fotosami z filmu. Na tych 16 stronach możemy dowiedzieć się głównych informacji o filmie, miejscach, gdzie był kręcony, rolach filmowych, jak i o aktorach, którzy je zagrali. Możemy przeczytać wypowiedzi tak reżysera, jak i samych aktorów o ich filmowych kreacjach. Mamy też notki biograficzne Javiera Bardema, Penelope Cruz i Scarlett Johannson zawierające między innymi inne role filmowe oraz nagrody i wyróżnienia jakie otrzymali. Na koniec możemy zapoznać się z filmografią reżysera filmu: Woody'ego Allena.
Do książki dołączona jest również wkładka z opisem Barcelony - między innymi najsłynniejszych zabytków i obchodzonych w tym mieście świąt.

 

Ocena filmu: dobry (7/10)
Ocena książki: dobra (7/10)

Link do opinii
Inne książki autora
Zabójczy duet
praca zbiorowa; 0
Okładka ksiązki - Zabójczy duet

Doubleduck wyrusza na kolejną misję. Szybko orientuje się, że grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo. Pułapki, zasadzki i mordercze wyścigi: to wszystko...

Encyklopedia statków Star Trek. Statki Gwiezdnej Floty 2151-2293
praca zbiorowa; 0
Okładka ksiązki - Encyklopedia statków Star Trek. Statki Gwiezdnej Floty 2151-2293

Po raz pierwszy na polskim rynku! Bogato ilustrowana encyklopedia statków kosmicznych z uniwersum Star Trek Gene Roddenberry’ego z lat...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na tej samej ziemi
Katarzyna Kielecka;
Na tej samej ziemi
Usta mordercy
Artur Kawka, Monika Wysocka
Usta mordercy
Na Podlasiu. Antonia
Agnieszka Panasiuk;
Na Podlasiu. Antonia
Cyrkówka Marianna
Anna Fryczkowska;
Cyrkówka Marianna
Spowiedź doktora Mengele
Christopher Macht
Spowiedź doktora Mengele
Nawiść
Autor Nieznany (I)
Nawiść
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Przemysław Hytroś
Pieśni Zaginionego Kontynentu
Epizody z życia mojej mamy
Iwona Żytkowiak
Epizody z życia mojej mamy
Pokaż wszystkie recenzje