Villa Mirabella

Młody, znakomicie się zapowiadający specjalista od marketingu za namową szefa łamie prawo. Kara za grzechy jest bolesna – nasz bohater traci nie tylko pracę, ale także przyjaciół i szansę na związek z kobietą, o której marzył. Targany wyrzutami sumienia, postanawia w końcu powrócić do domu rodzinnego na Rhode Island, by odkryć na nowo co jest najważniejsze w życiu.

Informacje dodatkowe o Villa Mirabella:

Język oryginału: włoski
Tłumaczenie: Elżbieta Zychowicz

Kup książkę Villa Mirabella

Villa Mirabella - opinie o książce

Villa Mirabella to książka, która może nie ma powalającej fabuł ale za to wciąga i jest naprawdę przyjemna.

Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2012-04-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Villa Mirabella” to współczesna opowieść o powrocie syna marnotrawnego na łono rodziny…

Autor przedstawia tu historię Jasona Mirabelli – młodego chłopaka, który po ukończeniu szkół stał się ambitnym specjalistą do spraw marketingu. Wciąż niedoświadczony i naiwny w swoim sposobie patrzenia na życie mężczyzna pragnie podbić świat. Decyduje się na wyjazd z rodzinnego Rhode Island do Los Angeles, aby tam zrobić karierę. Początkowo wszystko układa mu się bardzo pomyślnie – odnosi sukcesy, ma pieniądze, piękną narzeczoną, świetną pracę i mówiąc krótko – korzysta z życia. Jednak jego dobra passa kończy się „w jednej chwili pewnego późnego piątkowego popołudnia”, kiedy traci wszystko to, co do tej pory zdobył – pozycję w środowisku zawodowym, pracę, dziewczynę, przyjaciół, znajomości, a co za tym idzie także pieniądze, marzenia i plany.

Bohater zostaje kompletnie sam w Los Angeles. Ten trudny moment przypomina mu o rodzinie – ojcu i rodzeństwie, którzy żyją daleko w  Rhode Island. Dopiero wtedy uświadamia sobie, że zaniedbywał ich przez wszystkie te lata. Mimo to postanawia wrócić na łono rodziny, do miejsca, w którym zawsze czuł się bezpiecznie, a z którego „wyrwał się” i uciekł, nie widząc tam dla siebie przyszłości. Ma też świadomość, że w pogoni za szybkim sukcesem złamał podstawowe zasady wyniesione z domu, podeptał normy etyczne i zapomniał o wartościach moralnych.
Jason wraca do Rhode Island, ale zawstydzony chowa się przed światem. Z czasem, stopniowo oswaja się i godzi z sobą samym.  Zaczyna pomagać ojcu i rodzeństwu w prowadzeniu rodzinnego pensjonatu. Z pomocą rodziny oraz nowo poznanej Claudii odzyskuje spokój oraz odbudowuje zachwianą równowagę. Powoli nabiera pewności, że ma przed sobą całe życie, a szczęście leży być może wcale nie tam, gdzie go początkowo szukał.

Historia ta zawiera bardzo ważne przesłanie. Autor stawia czytelnikowi pytanie:

Jakie warunki powinny zostać spełnione aby zagwarantować sobie osiągnięcie nowych celów, zacząć wszystko od nowa?

Odpowiedź na tę kwestię została bardzo mocno uwypuklona. Po pierwsze – należy szczerze żałować popełnionych błędów, a po drugie – definitywnie rozliczyć się z przeszłością:

„ Zanim pozwolimy naszemu uczuciu dalej się rozwijać, musisz znaleźć sposób, by otrząsnąć się ze wszystkiego, co ci się przydarzyło, i pozbyć się bagażu, który, jak sam twierdzisz, dźwigasz bez przerwy.”

„Villa Mirabella” to bardzo ciepła, optymistyczna opowieść o roli rodziny, pokonywaniu trudności, wychodzeniu z życiowych zakrętów.
I choć w opowieści tej można byłoby doszukiwać się pewnych schematów, to jestem przekonana, że warta jest poznania. Do lektury dodatkowo zachęcić może również piękne wydanie i kolorowa, urzekająca ciepłymi barwami okładka.

Polecam.

Lekcje włoskiego
Peter Pezzelli0
Okładka ksiązki - Lekcje włoskiego

Carter Quinn, po powrocie z college’u do rodzinnego Rhode Island, postanawia nauczyć się włoskiego. Pragnie wyjechać do kraju miłości i wina, z nadzieją...

Kuchnia Franceski
Peter Pezzelli0
Okładka ksiązki - Kuchnia Franceski

Zabawna i poruszająca książka, z bohaterką, której nie można się oprzeć. \"Kuchnia Franceski\" to przepyszna historia o dzieleniu się miłością,...