Virga

Samobójstwo jest permanentnym rozwiązaniem tymczasowych problemów

Kolejna część zaskakujących przygód agenta Slade'a i nadkomisarza Laurentowicza!

Panna Maria, Teksas. Najstarsza w Stanach Zjednoczonych polska osada, założona przez emigrantów z Górnego Śląska. Ciche, niewielkie miasteczko w południowej części stanu, którego spokój mąci tajemnicza seria samobójstw dzieci.

Mieszkańcy są przerażeni. Błądząc po omacku, szukają odpowiedzi na nurtujące wszystkich pytanie - dlaczego? Hermetyczne dotychczas środowisko jeszcze bardziej zamyka się na jakąkolwiek pomoc z zewnątrz, szamocząc się pomiędzy nieufnością do świata poza osadą a potrzebą wyjaśnienia śmierci dzieci. W Pannie Marii pojawia się zastępca konsula, a FBI deleguje tam agenta Slade'a, któremu nieoficjalnie, zza oceanu, pomaga nadkomisarz Laurentowicz.

Jak tym razem zakończy się międzynarodowa współpraca zaprzyjaźnionych stróżów prawa? Co zaskoczy ich najbardziej? W Pannie Marii każdy dzień przynosi nowe fakty, a kolejni mieszkańcy i ich nie zawsze czyste interesy wywołują jeszcze więcej pytań niż odpowiedzi.

Powieść Virga jest kontynuacją przygód agenta FBI, o polskich korzeniach, Johna Slade'a. Współpracujący z nim nadkomisarz Laurentowicz po raz kolejny próbuje pomóc w rozwikłaniu tajemniczych zbrodni.

Informacje dodatkowe o Virga:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2020-09-30

Tagi: Kryminały detektywistyczno-policyjne bóg

Kup książkę Virga

Virga - opinie o książce

"Mroczny świt" i "Virga" Klaudiusz Szymańczak
Bohaterem cyklu jest John Slade, agent FBI polskiego pochodzenia. Omijanie procedur, niekonwencjonalne metody. Świetnie skrojona fabuła. Polecam również pierwszy tom "Negatyw".

Negatyw
Klaudiusz Szymańczak0
Okładka ksiązki - Negatyw

Nic nie jest takie, jakie się wydaje. Rasowy kryminał, który nie da o sobie zapomnieć. Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało być ujawnione...

Mroczny świt
Klaudiusz Szymańczak0
Okładka ksiązki - Mroczny świt

SCHOWALI SIĘ TAM, GDZIE NIKT NIE SZUKA MROCZNY ŚWIT OBNAŻY TO, CO POZOSTAJE W UKRYCIU ŚWIATŁO I MROK. TO OD CIEBIE ZALEŻY, NA CZYM SKUPISZ UWAGĘ...